SNOW tour 2018: Přemyslov from SNOW.cz on Vimeo.


Černá sjezdovka Přímá přesně kopíruje dráhu sedačkové lanovky, takže nemá žádné zatáčky ani terénní zlomy. Přímý a nikterak široký prudký sešup je rychlý, takže čistý carving asi nezvládnou ani ti nejzdatnější. Já se to odvažuji „pustit“ až v poslední třetině pisty.


Pravotočivá modrá sjezdovka Esíčko je právě tak prudká, abyste si na ni užili svižný carving, ale zároveň aby ji zvládly i malé děti. Na Esíčku probíhá i večerní lyžování a při délce přes 1 200 m jde zároveň o nejdelší osvětlenou sjezdovku v Jeseníkách.


Dětskou část najdete bezpečně oddělenou na pravé straně svahu. Její součástí je dlouhá dětská poma, tahátko i krátký pojízdný pás pro nejmenší. Jakmile děti zvládají zvířátkový slalom, mohou trénovat v hadovi „opravdové oblouky“ na mírném širokém svahu u pomičky.


Letošní novinkou Přemyslova je rozšířená restaurace v hlavním zázemí, která se „nafoukla“ o jednu velkou místnost v prvním patře. Restaurace má velmi přátelskou obsluhu a každoročně se sem těšíme na velké a chutné porce. Vybrat si můžete například ze svíčkové, boloňských špaget nebo vepřového rizota, ceny se pohybují do příjemné stokoruny.


V rámci nové restaurace je nově vybudovaná také úschovna se zamykatelnými skříňkami a útulným prostorem na přezutí. Úschovnu můžete využít zcela zdarma.


Pro rychlé občerstvení v podobě langoše nebo párku v rohlíku přímo u sjezdovky můžete zvolit Bufet na modré ve spodní části Esíčka, který nás dále zaujal nabídkou nápojů. V lehátku na malé terásce si tu totiž můžete vychutnat Jágra na sněhu nebo Miloše na horách. Obojí jsou míchané drinky – v prvním je Jägermeister, v druhém samozřejmě nechybí Becherovka.
Přemyslov v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 hod 7 min
Celodenní skipas dospělí     480 Kč
Celodenní skipas děti (6-15 let)     330 Kč
Děti do 6 let     zdarma
Provozní doba lanovky     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.desna-as.cz
Ubytování     www.penzion-sokolka-kouty-nad-desnou.az-ubytovani.net
Parkování     1 malé parkoviště u pokladen, 1 větší parkoviště 50 m od nástupu na lanovkuPartneři SNOW tour:


V Přemyslově jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.