SNOW tour 2018: Špindlerův Mlýn březen from SNOW.cz on Vimeo.Nejznámější pistou Špindlu je černá sjezdovka ve Svatém Petru, na které se jel Světový pohár, naposledy v roce 2011, a další se tu pojede v březnu příštího roku. Nejraději mám horní část sjezdovky zvanou Hřiště, která je na české poměry nadstandardně široká a přiměřeně prudký sklon umožňuje příjemně sportovní jízdu.


Modrá Turistická se svou délkou 2 700 m patří k nejdelším sjezdovkám republiky a ve Špindlu je jedinou pro začátečníky přívětivou pistou. Turistickou moc nejezdím – úvod tratě je až příliš mírný a následně „posbíraní“ lyžaři ze sedačkové lanovky na Hromovce pistu zalidní až příliš.


Naopak mou oblíbenou sjezdovkou ve Svaťáku je červená FIS, která je kompromisem mezi příliš strmou černou a nudnější modrou. Zkušení lyžaři ocení přehledné carvingové prostranství v první polovině, v druhé zas rychlý sportovní sešup se zábavnými terénními zlomy.


Špindlerovskou lyžovačku jsme si tentokrát zpestřili měřeným slalomem v horní části Svěťákové sjezdovky, kde jsme se snažili překonat čas Ondry Banka, který činí 00:21,77. Poměrně dlouhý, leč místy dost zavřený slalom jsem zajela za 00:26,29, takže Ondra musel mít určitě lépe namazáno… :-) Ve slalomu se sice s obřačkami trochu potrápíte, se slalomkami si ale díky slušné délce užijete opravdu sportovní zážitek.


„Skákavým“ doplňkem Hromovky je letos tzv. funtrack, který začíná u výstupu sedačkové lanovky. Hned po startu prozkouší jezdce skokánkem, který se dá i přejet a následně si lyžaři můžou vyzkoušet jízdu na bedýnkách nebo terénních vlnách.


Už třetím rokem je na Pláních u výstupu sedačkové lanovky možnost navštívit Ledárium, které každou sezonu mění tématiku. Vystřídala se tu již Vivaldiho Čtyři roční období, Karel IV. a letos jsou k vidění ledové sochy postav poslední dílu ságy Star Wars. Ledárium můžete zdarma navštívit od 11 do 15:30 hod.


Letošní novinkou Špindlu je „vynovená“ restaurace Stadion u nástupu sedačky ve Svaťáku, která rozšířila prostor a zmodernizovala interiér. Restaurace nabídne hotovky, saláty, dezerty i svačinu v podobě chlebu se štědrou vrstvou škvarkové pomazánky a cibulkou (45 Kč).


Samoobslužná restaurace Na Pláni je zas nově doplněná o „italskou část“, tedy vyklenutou místnost s panoramatickým oknem s výhledem na Medvědín a výběrem různých druhů pizz a těstovin. Jedna osminka pizzy vyjde na 69 Kč, lososové lasagne se špenátem na 199 Kč.
Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 hod
Celodenní skipas dospělý     890 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Senior/Junior     710 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Děti do 6 let     zdarma (v doprovodu rodiče)
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky
Webové stránky     www.skiareal.czPartneři SNOW tour:


Ve Špindlu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.
.<>