SNOW tour 2018: Ostružná from SNOW.cz on Vimeo.


V Ostružné najdete při těch nejpříznivějších podmínkách v provozu 6 sjezdovek, dlouhých okolo 450 m a obsluhovaných pomičkami. Nejde ovšem o žádné cvičné placky, nýbrž o rychlé modré či přiměřeně prudké červené.


Při naší návštěvě byly v provozu tři sjezdovky, z nichž se nám nejvíc líbila trať Hlavní v centru střediska. Po pomalejším úvodu přijde takřka ryzí slalomáček, který se směrem k dojezdu rozšiřuje, takže zbývá dost místa i na plnohodnotné oblouky.


Dětský park je bezpečně ohraničený v levé části areálu a zahrnuje pojízdný pás, tahátko a zvířátkový slalom. Výhodou parku je dostatečná šířka cvičného svahu a nadstandardní délka pojízdného pásu (130 m), který je ojedinělý ve svém blízkém okolí.


Součástí dětského parku je také malými nelyžaři oblíbený kolotoč s tubingem, kde desetiminutová jízda vyjde na 30 Kč.


Hlavní zázemí areálu vytváří restaurace a penzion Jeřabina, v jejímž přízemí najdete pokladnu, půjčovnu lyží a toalety, horní patro pak představuje samoobslužnou restauraci s dětským koutkem.


Dřevěný interiér restaurace vytváří příjemnou horskou kulisu a objednat si tu můžete českou kuchyni jako například kachnu s červeným zelím nebo výpečky s bramborovou kaší a špenátem.


V restauraci i na chodbách Jeřabiny je k vidění expozice historických lyží, což je vášnivý koníček majitele střediska. Dle jeho slov se mezi lyžemi nachází i jedna od Hanče.


Přímo pod sjezdovkou dětského parku se nachází penzion Zámeček, který kromě ubytování nabídne i wellness. Dveře přímo ze sjezdovky tak vedou přímo k saunám a velké hydromasážní vířivce. Dospělí za 2 hodiny zaplatí 300 Kč, děti do 10 let 200 Kč.
Ostružná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 7 min
Celodenní dospělí     360 Kč
Celodenní děti (do 140 cm)     290 Kč
Parkování     menší parkoviště u pokladny/nástupu na pomu
Web     www.ostruzna.czPartneři SNOW tour:


V Ostružné jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.