Tisková zpráva SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC


Rolby Hägglunds, švédští armádní obojživelníci, jsou v Krkonoších velmi oblíbené. Místní dopravci je využívají k přepravě osob a zboží na horské boudy, kterých jsou desítky zejména v hřebenových partiích Pece pod Sněžkou a okolí. Nejde ale jen o vyvezení ubytovaných hostů. Boudy, které leží mimo sjezdovky používají skútry či rolby denně k dopravě lyžařů na sjezdovky a zpět. Denně jezdí i kvůli vlastnímu zásobování. Veškerý tento provoz je velkou zátěží pro přírodu KRNAP, kterou lze do budoucna odbourat.

Řešením bylo využití ekologicky šetrných forem dopravy. S testováním jedné z variant přichází SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. „Rolbu, kterou běžně využíváme v rámci propojení areálů SkiTour, jsme nechali spolu s dopravcem - firmou Montrago přestavět na elektropohon u české firmy EVC Group. Nyní ji testujeme ve vysokohorském prostředí,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC a dodává: „Pokud se ekologický pohon v Krkonoších osvědčí, rádi bychom ho využili ve větší míře. Ekologický pohon roleb zapadá do koncepce přepravy návštěvníků východních Krkonoš, šetrného k přírodě, o kterém bychom rádi vedli s orgány přírody diskusi.“

Celý koncept za stovky milionů korun počítá se stavbou dvou propojovacích lanovek, které umožní přesun návštěvníků v rámci SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, a to bez nutnosti budování nových sjezdovek. Náhrada současných roleb na hřebenech za elektrorolby a současných skibusů na silnicích za elektrobusy zapadá do tohoto konceptu šetrného k přírodě. O konceptu nového pojetí dopravy návštěvníků východních Krkonoš bychom rádi vedli diskusi s dotčenými orgány státní správy.

Přestavba švédského armádního obojživelníka

Krkonošská rolba Hägglunds na elektropohon je patrně první svého druhu v Česku. „Přestavba rolby Hägglunds nám zabrala asi 3 týdny. Je to první rolba, kterou jsme na elektropohon předělávali. Díky tomu, že nejde o stroj „napěchovaný“ elektronikou, nebyla přestavba tak náročná jako tomu bývá u moderních automobilů. S výsledky dosavadních testů v terénu jsme spokojení. Bateriím nevadil ani celodenní mráz. Testovací rolbu pohání aktuálně baterie o velikost 60 kWh, která garantuje dojezdovou vzdálenost v délce zhruba 30 km na jedno nabití,“ říká Martin Solař z EVC Group. „Do budoucna bychom rádi rolby tohoto typu osadili bateriemi s dvojnásobnou kapacitou. K jejich nabíjení stačí zásuvka 380V a samotné nabití zabere jen několik hodin,“ doplňuje Jiří Mičánek z firmy Montrago, která rolby na Černé hoře provozuje. Přestavba jedné rolby na elektropohon vyjde zhruba na 3 miliony korun.