Připomeňme, že princip pulzačního systému spočívá v periodicky se opakujícím režimu střídání traťové a staniční rychlosti a taktéž v seskupení kabinek pevně uchycených k dopravnímu lanu do několika skupin, čímž je možno dosáhnout na trati stejné dopravní rychlosti jako u odpojitelných lanovek při podstatně menších pořizovacích a údržbových nákladech srovnatelných s běžnými neodpojitelnými lanovkami. Kohlmaisgipfelbahn v Saalbachu, která byla postavena firmou Doppelmayr v roce 1989, měla celkem čtyři skupiny, každou po pěti červených 15místných kabinkách. Nízká přepravní kapacita této lanovky (1 200 osob/hod.) a nepohodlnost (kabiny měly pouze místa na stání) již ovšem přestaly stačit nárokům tohoto střediska, proto bylo rozhodnuto o výstavbě nové lanovky. Z původních osmi pulzačních lanovek jich tak v Rakousku zůstává již jen pět.


Asi nejznámější rakouskou pulzační lanovkou byla Kohlmaisgipfelbahn v Saalbachu z roku 1989 od firmy Doppelmayr

Vzhledem k tomu, že je trasa nové lanovky posunuta mírně doleva, mohly být již v loňském roce v předstihu postaveny základy nové mezistanice (ta se nyní nachází o 30 metrů východněji) a po demontáži původní lanovky ihned po ukončení zimní sezóny přišly na řadu i dolní a horní stanice. Následně byla zahájena montáž technologie nové lanovky, která aktuálně probíhá. Nová lanovka bude typově shodná s dráhou Schönleitenbahn 1+2, která nahradila před 2 lety již zastaralou 12místnou kabinku. Přepravní kapacita vzroste několikanásobně až na 3 200 osob za hodinu. U dolní stanice bude současně vybudováno nové podzemní parkoviště pro 100 vozů. Aby byl hřeben nad Saalbachem přístupný i letos v létě během stavby nové lanovky, je mimořádně v provozu lanovka Schönleitenbahn 1+2.


Horní stanice nové Kohlmaisgipfelbahn

Novou lanovku staví také sousední Leogang. Teprve 13 let starou šestisedačku Muldenbahn (letošní rok je historicky prvním, kdy se novými lanovkami nahrazují již i šestisedačky, a to hned ve třech střediscích současně – v Leogangu, Maria Almu a francouzském Méribelu) nahrazuje v pozměněné trase nová moderní 8místná sedačková lanovka Doppelmayr s bublinami, rovněž systému D-Line. Cílem je jednak navýšení přepravní kapacity (z 2 400 na 3 500 osob za hodinu) a také zvýšení komfortu přepravy (původní šestisedačka nedisponovala bublinami). Demontovaná šestisedačka byla prodána do malého tyrolského střediska Vent, kde nahradí již zastaralou dvousedačku.


Horní stanice nové Muldenbahn