Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.Bike tour tip 2018 - Oblečení Maloja from SNOW.cz on Vimeo.
Už čtvrtým rokem oblékáme německou značku Maloja, která je na trhu zhruba 12 let a vyznačuje se výrazným designem, což považujeme za konkurenční výhodu oproti ostatním cyklistickým značkám. Já jsem na Maloju natrefila náhodně před pár lety právě v Německu, kdy jsem si poprvé vybírala volné kraťasy na kolo, ale s tehdejšími 70 kg mi žádné neseděly, teprve až ty od Maloje. Karel Studnička z obchodu Ski&Bike Radotín ve videu vysvětluje proč zrovna „malojácká“ kaťata sedla – jako jedna z prvních značek totiž začala používat elastickou vsadku v zadní části kalhot, takže byť jsou kalhoty z pevného materiálu, dokáží se díky této elastické části přizpůsobit jakékoli „zadnici“, a to i v poloze v sedle na kole.
Naopak u klasických cyklokalhot s vložkou, které vozím jak na silnici, tak i na endurové kolo pod volné kraťasy, oceňuju široký půlkruhový pás uzpůsobený na břicho, takže vás neškrtí žádná guma, zejména když jedete ohnutí na kole. To se hodí nejen po vydatném obědě. Příjemné jsou na těchto cyklokalhotách také široké pruhy obepínající stehna, opět nijak neřežou a navíc jsou podlepené silikonem, takže se nohavice nevyhrnují.
Maloja je připravena i na nejrůznější podmínky, které můžete na kole zažít. Nejde jen o nepříznivé počasí v podobě deště, ale také o tropické teploty, které letos mohly potrápit nejednoho cyklistu. Maloja letos přišla s novým čtyřsměrně strečovým materiálem, který je vysoce prodyšný a hodně lehký a cítíte se v něm příjemně i v 30stupňových vedrech.
Z hlediska funkčnosti je prioritou samozřejmě odvod potu a vlhkosti, na řadě věcí na problematických partiích jsou pak například umístěné i speciální prodyšné vsadky.
Nabídka od Malojy je kompletní, takže vás obleče jak do horka, tak samozřejmě i do chladných či deštivých dnů různými zateplenými dresy nebo nepromokavými větrovkami, které se dají prakticky sbalit do „kuličky“, a vejdou se tak i do zadní kapsy u dresu. Maloja samozřejmě není jen cyklistická značka, ale specializuje se i na oblečení na túry, na běh nebo do města. Zateplené dresy fungují velmi dobře i v zimě na běžkách.Více informací o značce se dozvíte na Kola-Radotin.cz/Maloja.