SNOW 113 time vychází 15. listopadu 2018
142 stran
Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!
Časopis v elektronické podobě
Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech
nebo chytrých telefonech.
Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia
Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.
Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a
trafikách!
Přečtěte si časopis v elektronické podobě!
Ve SNOW 113 time najdete 5 skipasů zdarma:
Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:
Budoucnost lyžování: zimní dovolená v roce 2050
Lyžování už nebude jako dřív. To není povzdech, ale velmi pravděpodobná realita. Lyžařské kratochvíle měly odlišnou podobu před padesáti nebo před sto lety, jinou budou mít i v budoucnu. Promění je klima, nové technologie i lidská povaha.
Ceny skipasů budou proměnlivější
Tisícikorunová cenovka na jednodenním skipasu pro Špindl, koupeném v pokladním okénku, nebo více než 60 eur za superskipas na Sella Rondu ukazují, že lyžování není levná aktivita a každý rok je potřeba o něco připlatit. Na druhou stranu ve Špindlu se dá lyžovat celou sezónu za cenu pěti dnů, jen je potřeba se k tomu zavázat už na jaře. Ceny skipasů jsou zkrátka čím dál flexibilnější.
Mýty a pověry aneb co se lyžařům honí hlavou
V dešti se nedá lyžovat?!
Na jeden skipas se můžeme střídat?!
Kde jen ten slibovaný metr sněhu?!
Česko: lanovky i atrakce na každé louce
Dvě předchozí vydařené zimy a dobrá ekonomická nálada popohánějí investice v českých lyžařských centrech. Lyžaře tak letos čeká bezmála 10 nových lanovek, širší a lépe propojené sjezdovky, výkonnější zasněžování i turistické atrakce.
Česko: 9 nových lanovek
V letošním roce sice na českých horách na rozdíl od loňského roku nepřibyla žádná zcela nová šestisedačka, postavena byla ale celá řada starších lanovek dovezených z Alp. Celkem letos v České republice přibyde 9 lanovek, z toho čtyři odpojitelné a jeden speciální šikmý výtah.
Slovensko: lyžařsky se rozvíjejí hlavně Tatry
Slovenským lyžařským lákadlem je kromě několika největších areálů, atraktivních i pro zcestovalé lyžaře, hlavně rodinná přívětivost mnoha menších středisek, která pramení z jejich kompaktnosti, vybavení pro začátečníky a malé lyžaře a obvykle také blízkosti termálních lázní a akvaparků. Několik lyžařských center je z Česka velmi dobře dostupných i vlakem.
Rakousko: chce být nejlepší
Rakousko pokračuje ve svém „programu“ být nejlákavější lyžařskou oblastí Alp s největšími propojenými areály, nejmodernějšími lanovkami a největší sněhovou jistotou.
Itálie: Ví, jak nechat do sebe zamilovat
Itálie nemá tak moderní lyžařskou infrastrukturu jako Rakousko, tak vysoké hory jako Švýcarsko a Francie, ale má kouzlo, díky níž se do ní mnoho lyžařů jednoduše zamiluje. Slunce tu svítí více než jinde, sníh buď napadne, nebo se nafouká sněžnými děly a hlavně bude pohoda a úsměv.
Švýcarsko: nejen lyžařské zážitky
Kolébka zimní dovolené uprostřed Alp je rozmanitá nejen krajinově, kulturně a klimaticky, ale i velikostí, úrovní a atmosférou jednotlivých lyžařských středisek – najdete tu vše od světových turistických atrakcí s patřičnými cenami až po malebné zapadákovy, kde se čas zastavil již dávno. Ve Švýcarsku je navíc nejpestřejší nabídka zimních nelyžařských aktivit, v první řadě sáňkování. Kdo své zážitky nepoměřuje jen fádním poměrem výkonu a ceny, ale hlavně jejich silou a jedinečností, tomu se Švýcarsko vyšplhá na vrchol žebříčku míst, která stojí za to poznat.
Skipas zdarma pro děti! I to je Švýcarsko
Švýcarsko patří bezesporu mezi kultury lyžařsky maximálně vyspělé. A protože k vyspělosti patří i vize a myšlení na budoucnost – v případě lyžařských středisek tedy i snaha vychovávat si budoucí klientelu – v horských střediscích Švýcarska myslí i na děti. Možná v tom veškerém lesku a akcentu na kvalitu je zaměření na děti leckde trochu zastíněno, proto se do této tematiky pokusíme vnést trochu světla. A rovnou na začátku vypíchneme letos nově vypsanou loterii, kdy přes tisíc dětí z celého světa dostane týdenní skipas zcela zdarma.
Francie: největší lyžařské území Alp
Francie je svým způsobem nejvýznamnější lyžařskou zemí světa, neboť každoročně odbaví nejvíce lyžařů. Má nejrozsáhlejší propojená lyžařská území, vzorem pro ostatní země je i její typická dostupnost sjezdovek přímo z ubytování, tedy ski-in a ski-out.
Německo: neznámé blízké Alpy
V Německu je podobně jako u nás opravdu velké množství středisek, pro lyžaře z Česka jsou ovšem zajímavá jen ta příhraniční na Šumavě a v Krušných horách a omezeně některá alpská, která však mají poměrně nízkou nadmořskou výšku a někdy i zastaralejší infrastrukturu.
Polsko: lyžařská horečka poblíž hranic
Polsko u nás nemá moc silnou lyžařskou pověst, nicméně časy se mění a byla by škoda si nevšimnout, jaké nové možnosti otevřela polská investiční „horečka“ na tamější straně Krkonoš, Orlických hor, Králického Sněžníku či Beskyd.
Finty lyžařských areálů: Jak lyžař občas přichází o užitnou hodnotu skipasu
Finty, finesy a fintičky jsou nejrůznějšího druhu. Sportovní, manželské, finanční, automobilové a nakonec i v byznysu, horský byznys nevyjímaje. O nejrůznějších fintách a fintičkách lyžařských areálů, které snižují maximální užitnou hodnotu zakoupeného skipasu, bude řeč na následujících řádcích.