Loňský ročník tradičního SNOW festu byl ve znamení prašanu a lavinových čtyřek, přesto (nebo právě proto) se jezdilo parádně. V Davosu a jeho okolí ale pořád ještě zůstává moře neobjevených lajn, proto se tam znovu vracíme! S osvědčenými horskými vůdci UIAGM Vojtou a Karlem, tradičním freeridecoachingem, ale také novinkami typu Lady programu nebo výuky pokročilých lyžařů na sjezdovce s cílem ustát první oblouky v off-pistu. Také bude více možností lyžařských túr a zasvěcení do skialpinismu!

Do Davosu se tradičně jezdí nočním vlakem, hned ráno nafasujete připravené lyže a vyrážíte na první lov prašanových linií. Lyže se můžete pod vedením zkušených freeriderů sami servisovat a naučit se péči o tyto nezbytné pomůcky freeridera.

Bojíte se lavin? Naši vůdci vás zaškolí do problematiky lavinové prevence i záchrany včetně praktického nácviku - ale pozor, určitě se nebudete tři dny plácat pod kopcem a kopat sněhový profil, na SNOW fest jezdíme především lyžovat.

Freeride coaching je tradičně základem SNOW festu. Jde o skupinový freeride pod vedením zkušených horských vůdců Karla Kříže a Vojty Dvořáka, kdy se kromě poznatků o volbě trasy či lavinové záchraně především všichni dobře baví požitkem z off-piste lyžování.

Letos poprvé otevíráme Lady program. Pozvolné začátky, lyžování na sjezdovce, první krůčky na skialpech, první oblouky v prašanu, ale třeba i snowbike… Vše v rozumném tempu a s akcentem nikoli na výkon, ale na zážitky! Dejte vědět svým sportovním kamarádkám, nebojte se, že by freeride nebyl pro vás!

Ze zkušenosti víme, že pro jízdu v prašanu je potřeba dobrý základ na sjezdovce. Můžeme tedy pilovat nejen techniku a přípravu na jízdu v hlubokém sněhu. Skupina On-piste je určena také pro ty z vás, kdo chtějí doprovázet příbuzné při freeridingu, ale sami se mimo sjezdovky vydávat nechtějí. Pokročilá výuka jízdy na sjezdovce s předními českými učiteli lyžování,

Core freeride je program pro velmi pokročilé freeridery, kterým je provázení po kopcích málo a chtějí nahlédnout do techniky skoků, triků a exktrémních lajn. Program pod vedením zkušeného závodního freeridera Pavla Božáka.

Freeski test: k dispozici vám bude široká škála ještě širších lyží, určených pro jízdu mimo upravené tratě. Pokud nemáte freeridové lyže, nebo si chcete vyzkoušet nové modely různých značek (Line, Scott, Bear skis, Armada...), stačí si večer zamluvit jeden z párů testovacích lyží a ráno s nimi můžete rovnou vyrazit na kopec – přes noc vám lyže nastavíme podle vašich parametrů, takže půjčení lyží je zcela bez práce!

Registrovat se můžete na www.snowfest.cz/registrace!