Více ski touringu, slalomy už ne

Doby, kdy se na slalomkách K2 ke světové špičce šplhal mladičký Bode Miller, jsou historií tak starou, že už se na ni asi nepamatuje ani Bode. Ale vzpomenul by si, kdyby z toho něco káplo… :-)

Leč ke slávě ve slalomových brankách značce nepomohl, to spíš jiní K2 proslavili na stráních pokrytých bezedným prašanem. K2 se tradičně prezentuje coby značka freeridového a v posledních letech také ski touringového vybavení a má na této scéně skutečně dobré jméno. Stále více se prosazuje i mezi výrobci, kteří se na skitouring vyloženě specializují, a tak je lehkým lyžím s „chodícím vázáním“ i v nové kolekci věnován nemalý prostor. Marketingový manažer evropské centrály K2 Sepp Kleisl ale připomíná: „Skitouring je pro K2 velice důležitý, nicméně náš pohled na něj je asi takový: Nahoru vždy šlapeme proto, abychom si parádně užili jízdu dolů. A přesně podle toho lyže do terénu vyrábíme.“

Tradičně skvělé allmountainy

My jsme se ale v Söldenu zkraje zimy věnovali spíš vybavení určenému pro lyžování po sjezdovkách. Tvůrci lyžařské kolekce K2 vědí, stejně jako my, že realita na horách většinou vypadá jinak než metr čerstvého prašanu a slunce nad hlavou. V průběhu dní všedních nakonec všichni víc užijeme lyže užší, všestrannější a tedy takové, které lze bez problémů honit jak po sjezdovce, tak třeba vedle ní. A vida, i tady je K2 silná v kramflecích! Allmountainy řady Ikonic si i letos dělají ambice oslovovat sportovní lyžaře, kteří chtějí jedinou lyži na všechny podmínky. To nejsou zrovna nízké cíle, a tak jsme se chtěli na vlastní kůži přesvědčit, jak se nové univerzálky povedly. Na mušku jsme si vzali lyže K2 Ikonic 80 Ti, jejichž recenzi si můžete přečíst na SNOW.cz/recenze.

Lady skis i pro náročné

Vedle sportovních allmountain modelů se K2 už dlouho specializuje také na lyže pro ženy a dá se odvodit, že toho o ženách a lyžování vědí hodně. V letošní notně přepracované kolekci LUV je zase tolik modelů, že si výrobce klidně mohl dovolit udělat jedny vysoce sportovní lyže pro ženy, které umí ocenit kvalitu. Takže jsme je samozřejmě museli otestovat. Snad se nikdo neurazí, když prozradíme, že naší testérkou byla … zase já, Ondra Katz. Čtěte recenzi dámských lyží K2 LUV Machine 72 Ti!

K2 Recon 130

K2 Recon 130

Lyžáky K2, zase o něco lepší

Stranou našeho zájmu ale nemohly zůstat ani lyžáky. Součástí kolekce americké značky jsou už čtyři roky a podle všeho na nich v K2 pro letošek zase hodně zapracovali. Sporotvně orientovaným lyžařům, zvyklým na úzké a relativně tuhé boty, jsou určeny zejména modly Recon. Ten nejtužší, s flexí 130, jsme si nazuli pro pár testovacích jízd a byli jsme moc spokojeni. Recenzi nových lyžáků K2 Recon 130 si můžete přečíst zde.


Společnost Outdoor Sisters, dovozce vybavení americké značky K2 do České republiky, uspořádala v druhé polovině listopadu na ledovci v Söldenu testování nových lyží. Akce se zúčastnila celá řada obchodníků a pozvání jsme s povděkem přijali i my.Videorecenze K2 Ikonic 84Ti: