SNOW tour 2019 - Val di Fiemme - Alpe Cermis from SNOW.cz on Vimeo.


V době naší návštěvy bylo v provozu jen třetí, tedy nejvyšší pomyslné patro sjezdovek, které obsluhují tři sedačkové lanovky. Od 16. prosince se ale otevírají i sjezdovky ve druhém patře areálu, jehož páteří je kabinková lanovka. Zatímco okolí Cavalese se zelenalo, na vrcholu Paionu vládla nefalšovaná zima a lyžaři se ocitali v úplně jiném, zimním světě.


Sjezdovky byly perfektně upravené a na přemrzlém manšestru to chtělo pořádně klopit na hrany, které bylo nutno mít pěkně naostřené. Sjezdovky byly tvrdé i v pozdním odpoledni a to bez stop jakýchkoli muld.


Alpe Cermis patří obecně mezi moje oblíbené areály ve Fiemme, a to hlavně kvůli sportovně laděným a přesto dobře přehledným sjezdovkám, které ke všemu nebývají přeplněné.


Co se jídla na Alpe Cermis týče, neexperimentuji a vydávám se za osvědčeným do refugia Paion na stejnojmenném vrcholu. Dosud se tamním lasagním žádné jiné nevyrovnaly, takže ani naše objednávka se tu nijak nemění. Jakmile usměvavá obsluha odhalí, že jste Češi, může vás klidně překvapit otázkou v češtině „Jak se máš?“ aneb čeští lyžaři jsou tu vítaní. :-)


Když pomineme výtečnou kuchyni, je rifugio Paion i skvělým místem k odpočinku v průběhu lyžování. My si oblíbili posezení v kožešinách na otevřené terase, kde jsme si po lyžování vychutnávali bombardino nebo západ slunce.Ubytování můžete vybírat z nabídky cestovní kanceláře Nev-Dama, a to jak z hotelů, tak z apartmánů. My byli ubytovaní v apartmánech Maso Chelo přímo v městečku Cavalese.


SNOW tour TIP 2019 - Ubytování - Val di Fiemme from SNOW.cz on Vimeo.
Val di Fiemme v kostce:

Vzdálenost z Prahy     7 h 30 min
Celodenní skipas dospělý     46 eur
Celodenní skipas junior (roč. 2001-2009)     32 eur
Celodenní skipas senior (roč. 1952 a starší)     41 eur
Celodenní děti do 8 let     zdarma
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.visitfiemme.it
Ubytování     www.nev-dama.cz
Parkování     zdarma vždy u nástupních stanicPartneři SNOW tour:


Na Alpe Cermis jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.