SNOW tour 2019 - Bormio from SNOW.cz on Vimeo.


V polovině prosince bylo v Bormiu otevřeno cca 70 % tratí, na nichž ležel dostatek pěkně umrznutého sněhu. Ty „nejzimnější“ podmínky samozřejmě panovaly v části Bormio 3000, kde se do přírodního sněhu zařezávaly hrany takřka samy. Sjezd do údolí byl v době naší návštěvy kvůli přípravě Světového poháru uzavřen.


Bormio se nám líbí hlavně kvůli členitým tratím, které nejsou monotónní a neustále se na nich něco děje a hlavně se dají donekonečna kombinovat. Už z nejvyšší stanice Bormio 3000 se můžete rozhodnout, zda to „pošlete“ po černém sešupu střemhlav dolů, nebo padák objedete po zvlněné červené.


Sjezdovky se různě větví, vlní, zatáčí, takže je potřeba hlídat si okolní dění. Pokud ale natrefíte na prosincové nebo naopak jarní poloprázdné svahy, užijete si pestrý a až desetikilometrový sjezd, kde se střídají prudké úseky s mírnějšími a pravá zatáčka s levou. Do Bormia se pravidelně vrací i Světový pohár v alpském lyžování.


Občerstvit se můžete v samoobslužné restauraci Bormio 2000, v obslužné i samoobslužné restauraci Bormio 3000 nebo využít prosluněné terásky horských chat podél sjezdovek. My se můžeme považovat za „štamgasty“ restaurace La Rocca, která nabízí kromě klasických panini nebo pizzy také výtečný steak a málokdo by tu odolal lehátkům nastaveným přímo proti slunečním paprskům.


Večer nezapomeňte zavítat do centra Bormia, které zaujme svou středověkou architekturou, do níž jsou zasazené moderní obchůdky a kavárničky.Ubytovaní jsme byli v městečku Isolaccia zhruba 25 minut od Bormia v Residenci Edelweiss, kterou najdete v nabídce zájezdů cestovní kanceláře Nev Dama.


https://farm5.staticflickr.com/…23c34f_b.jpg


SNOW tour TIP: Residence Edelweiss Bormio from SNOW.cz on Vimeo.Bormio v kostce:

Celodenní skipas dospělý (19-65 let)     43 eur
Celodenní skipas junior (16-18 let) a studenti do 26 let     36 eur
Celodenní skipas dítě (6-15 let)     22 eur
Celodenní skipas senior (60+)     41 eur
Provozní doba střediska     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.bormioski.eu
Ubytování     CK Nev-Dama
Parkování     zdarma u nástupu lanovky Bormio 2000Partneři SNOW tour:


V Tonale jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.