Areál se rozprostírá na dvou kopcích Kohútik a Lehotská a na oba vás vyveze sedačková lanovka, přičemž ta na Kohútik je stará teprve dva roky. Oba kopce jsou plynule propojené dětskou pomou a sjezdovkou, takže není potřeba přejíždět autem.


Nejmírnější svahy se tu vinou z vrcholu Lehotská a díky minimální členitosti a dostatečné přehlednosti jsou vhodné i pro první dětské oblouky. Výhodou tratí Lehotská I a Lehotská II je i dostatečný odstup od lesů, takže pokud vám prcek náhodou vyjede ze sjezdovky, neskončí v lese, ale při nejhorším v hlubokém sněhu.


O poznání sportovnější sjezdovky hostí vedlejší kopec Kohútik, jehož tratě jsou převážně červeného značení. Na červených sjezdovkách Kohútik I a II se příjemně svezou i zkušenější lyžaři a černý úsek Kohútiku 3 potěší i vyznavače rychlé jízdy.


Na Kohútiku startuje i jedna „výletní“ sjezdovka Bučina I, která vás po přívětivém modrém svahu protáhne lesem i pláněmi pěkně na „kochačku“ s výhledem.


Vpravo od nástupu sedačkové lanovky Lehotská najdete pro děti i dětský park s tahátkem a dětským slalomem. Začátečníky tu naučí lyžovat instruktoři z lyžařské školy Yeti, která nabízí lekce skupinové i individuální, pro lyžaře i snowboardisty. Padesátiminutová lekce na osobu vyjde na 23 eur.


Hravým zpestřením hned vedle dětského parku nejen pro děti je jízda v terénních vlnách mezi boxovacími pytli.


Výhodou areálu je jeho nepřeplněnost, nulové fronty na lanovky a celková poklidná atmosféra, která přeje nejen malým dětem při jejich začátcích na lyžích, ale i zkušenějším lyžařů „požitkářům“, kteří se nikde nechtějí mačkat.


V areálu nás velmi zaujala samoobslužná restaurace v hlavním zázemí vedle parkoviště. Tam si můžete vybrat z různých jídel formou švédských stolů a cena 100 gramů jakéhokoliv jídla činí 1,40 eur, takže si na talíř můžete nasázet jídlo v množství i složení, na jaké máte zrovna chuť. Vybírat se dá například ze strapačků, vařených brambor, uzeného kolena, bůčku nebo šulanců s mákem. Pokud by se udělovaly medaile za „chutnost střediskových jídel“, tato restaurace by se pravděpodobně umístila na předních příčkách.


Rodinnou atmosféru areálu dotváří i blízkost ubytování i wellnesu přímo u sjezdovky. Wellness nabídne dvě vířivky, finskou saunu, bylinkovou saunu za 6 eur na hodinu za osobu. K dispozici je také venkovní káď s horkou vodou, která na hodinu vyjde na 30 eur pro 5 osob.


Orava Snow v kostce:

Vzdálenost z Prahy     5 h 12 min
Celodenní skipas dospělý (od 13 let)     22 eur
Celodenní skipas dítě (do 12 let)     17 eur
Parkování     u nástupu na sedačkovou lanovku zdarmaPartneři SNOW tour:


V areálu Orava Snow jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.