Postupem času vznikla ve Verbieru a okolí díky vzájemnému propojení několika menších středisek největší lyžařská oblast Švýcarska. Lyžaři a snowboardisté zde mají na výběr z více než 90 lanovek a vleků, které obsluhují úctyhodných 412 km sjezdovek nejrůznějších náročností.

Centrálním uzlem oblasti Čtyři údolí je Siviez, kam ústí sjezdovky ze středisek Verbier, Veysonnaz a Nendaz. Kdo vyhledává raději klidné a málo navštěvované, avšak přesto atraktivní sjezdovky, navštíví okrajové lokality Veysonnaz a Bruson. Naopak největší hustotou širokých sjezdových tratí se vyznačuje samotný Verbier, čemuž ovšem patřičně odpovídá i jejich vyšší zalidněnost. Nendaz je zase doménou výukových terénů, najdeme zde ale i dvojici dlouhých a svižných červených sjezdovek. Nejvyšší bod oblasti, vrchol Mont Fort, má především vyhlídkovou funkci, nároční lyžaři ovšem jistě ocení strmé a převážně boulovaté černé tratě spouštějící se k mezistanici Col des Gentianes.

Technickým zasněžováním je vybavena jen přibližně třetina sjezdovek v centrální části, klíčové slovo zde má proto přírodní sníh, který se díky vysoké nadmořské výšce vyznačuje výbornou trvanlivostí. Kdo má pocit, že by všech více než 400 kilometrů sjezdovek nevyužil, může zvolit levnější variantu skipasu platnou ve střediscích Nendaz, Siviez a Veysonnaz. Čtyři údolí jsou díky rozlehlým vysokohorským svahům předurčeny také milovníkům freeridového lyžování. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači běžeckého lyžování, pro které jsou připraveny desítky kilometrů běžeckých tratí a La Tzoumaz se může pyšnit také sáňkařskou dráhou. Nabídka občerstvovacích zařízení je velmi různorodá, najdeme zde jak rychlé bufety a samoobslužné restaurace, tak horské chaty a dřevěné salaše. Ubytovací kapacity jsou rozloženy do všech 5 hlavních obcí Verbier, Nendaz, La Tzoumaz, Veysonnaz a Bruson a za zmínku stojí vysoký podíl apartmánů. Nejvhodnějším ubytovacím místem pro rodiny je Nendaz, který se vyznačuje množstvím apartmánových rezidencí v dosahu dolní stanice kabinkové lanovky a hlavního náměstí. V sousedním menším Veysonnazu je zase největším lákadlem místní bazén.

Nejmodernějším parkem lanovek a vleků disponuje bezpochyby samotný Verbier, nechybí zde ani moderní šestisedačkové lanovky s bublinami. V okrajových částech, především ve střediscích Veysonnaz a Siviez, již můžeme pozorovat vyšší podíl starších přepravních zařízení a překvapí také množství klasických lyžařských vleků. Poměrně početné zastoupení mají ve Čtyřech údolích kyvadlové kabinové lanovky, některé z nich obdržely v posledních letech moderní panoramatické prosklené kabiny (Col des Gentianes – Mont Fort, Col des Gentianes – Mont Fort a Jumbo).

Za zmínku stojí dále kabinková lanovka systému Funitel (tedy speciálního větruodolného systému se zdvojeným dopravním lanem) vedoucí na vrchol Attelas, která byla v době postavení první svého druhu ve Švýcarsku, a nevšední je také lanovka od firmy Leitner pojmenovaná jako La Chaux Express, kde se na stejném dopravním laně střídají v pravidelném intervalu jak šestimístné sedačky, tak osmimístné kabinky.

V zimě 2013/14 došlo k přímému propojení Verbieru se střediskem Bruson, které zajistila nová 8místná kabinková lanovka. Zatím poslední investicí ve Verbieru byla kompletní rekonstrukce jednovětvové kyvadlové lanovky s jednou 45místnou kabinou na Mont Gelé v roce 2017, dodavatelem se stala firma Garaventa.

Historickou raritou je dosud provozní čtyřmístná kabinková lanovka Savoleyres, kterou postavila firma Giovanola v roce 1970. I její dny jsou už ovšem sečteny, plány na její náhradu již existují.

V zimní i letní sezóně se návštěvníci mohou nechat vyvézt soustavou lanovek až na 3 330 metrů vysoký vyhlídkový vrchol Mont Fort a pohodlně při tom překonat obdivuhodné převýšení 2 510 m. Východiskem pro tento výlet je Le Châble ležící v nadmořské výšce 820 m n. m., kde je možno nechat auto na prostorném parkovišti nebo sem dojet vlakem Grand Bernard Express z Martigny. Odtud pak dvěma úseky kabinkových lanovek s mezistanicí ve Verbieru (návštěvníci ubytování přímo ve Verbieru mohou nastoupit jízdu až v této stanici) vyjedeme na 2 200 metrů vysoký Les Ruinettes, kde přestoupíme na navazující lanovku a ta nás vyveze přes hřeben k dolní stanici obří kyvadlové lanovky s kabinami pro 150 osob zvané „Jumbo".

Již při jízdě touto lanovkou můžeme obdivovat překrásné panoráma walliských Alp. V předposlední stanici Col des Gentianes pak přestoupíme do menší kabiny, která nás vysoko nad ledovcem Mont Fort vyveze až na stejnojmenný vrchol. Z vyhlídkové terasy na vrcholu se pak naskytne neuvěřitelný pohled na okolní vrcholky trvale pokryté ledem a sněhem, včetně nejvyšší hory Evropy – Mt. Blancu nebo majestátného Grand Combinu a sousedního Petit Combinu. Výlet na Mont Fort je možné začít také ve středisku Siviez, odkud se k mezistanici Col des Gentianes dostaneme soustavou dvou lanovek.