SNOW tour 2019 - Klíny from SNOW.cz on Vimeo.


Pět mírnějších sjezdovek, na nichž je momentálně namíchaný technický sníh s přírodním, čtyřsedačková lanovka, dvě pomy a koberec na dětské sjezdovce se postarají o zábavu hlavně začínajícím lyžařům. Nudit se ale nemusí ani ti pokročilí.


Celých 80 % sjezdovek má modré značení. Sjezdovky Centrální a Kotva se na konci sjíždějí a posledních přibližně 100 metrů dojezdu ke 4sedačce je s malinko větším sklonem. Kdo se mu chce vyhnout, může zůstat pouze na širokém svahu s pomou (sjezdovka č. 5).

Červená Pařezovka, která je v horní části širší, i Slalomák jsou momentálně uzavřeny.


Trochu více vzrušení nabízí nově otevřený snowpark. Sice není příliš rozlehlý, ale najdete tady pár railů, zábradlí i dva důstojné polety. Vzhledem k jeho velikosti vám nebude ani vadit, že si k jednotlivým skokům trochu vyšlápnete. Určitou raritou je i rozjezd na skoky ze čtyřmetrové věže.


Na Klínech mají cit pro neobvyklá, zato zajímavá řešení. V případě arény dětské školičky tomu není jinak - výborný nápad, jak v zimě využít tenisové kurty! Ideální pro menší děti, které se nejdříve na spoustě nahrnutých překážek naučí perfektně ovládat lyže či snowboard a pak si budou jistější na větším svahu.


Samozřejmě je zde i jezdící koberec a delší svah pro ty, co své čerstvé lyžařské dovednosti potřebují pilovat. K tomu dopomůže i šikovný tým instruktorů. K dispozici je samozřejmě také půjčovna vybavení a servis.


Rychlé občerstvení v průběhu dne si dopřejte ve venkovním baru Mammut s roztomilou výzdobou a nabídkou domácích limonád. Příjemné je venkovní posezení na terase s výhledem na areál.


Kvalitní oběd si dáte v restauraci hotelu Emeran, kde připravují i hotovky. Jídlo jsme dostali velmi rychle a s příjemnou obsluhou. Spokojeni jsme byli i s cenou.


Večerní lyžování si můžete užít každý den od úterý do soboty na sjezdovce Centrální, v neděli a pondělí na Pomě. Na večerní ježdění platí stejné skipasy jako přes den.


Klíny v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 30 min.
Denní skipas dospělí/děti     450/300 Kč
Multičasový skipas dospělí     790 Kč
Provozní doba lanovky     9:00 - 16:00
Večerní lyžování     17:00 - 20:00
Webová stránka     www.kliny.cz
Parkování     zdarma 400 míst

Partneři SNOW tour:


Na Klínech jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.