SNOW tour 2019 - Přemyslov from SNOW.cz on Vimeo.


Od místní černé Přímé žádné odpočinkové části od ní neočekávejte. Čistý carvingový oblouk zvládnou jen nejzdatnější lyžaři s ostrými hranami. Aby ne, když sloužila i jako tréninková pro Ondru Banka. Sjezdovka kopíruje dráhu sedačkové lanovky, je poměrně úzká a nemá žádné terénní zlomy ani zatáčky. Až její dojezd je mírnější. Jarním pozitivem je, že větší část dne bývá ve stínu, a tak je stále tvrdá a upravená.


Pokud holdujete pohodové jízdě, zvolte raději pravotočivou modrou Esíčko, která se se svými 1 250 m pyšní prvenstvím v délce osvětlených sjezdovek na Moravě. Sklon je ideální jak pro sportovní oblouk, tak pro malé děti a středně pokročilé lyžaře.


Svah pro úplné začátečníky a děti je bezpečně oddělen. Sjezdovka je hezky pozvolná a široká s mírným dojezdem. Má vlastní dlouhou pomu a dětský provazový vlek s úchyty.


Pro nejmenší je v pravé straně areálu u pomy také školička s vlastním krátkým pojízdným kobercem a zvířátkovým slalomem, kde se o vás postará tým instruktorů.


Na rychlé občerstvení se stavte v bufetu na Modré ve spodní části sjezdovky Esíčko. Tam mají kromě klasických rychlovek jako párek v rohlíku i nabídku netradičních drinků, jako Jágr na sněhu nebo Miloš na horách. Ty si dobře vychutnáte v lehátku na terase.


Pokud si chcete pochutnat na dobrém obědě, zajděte do v loňském roce rozšířené restaurace u parkoviště. Obslouží vás milá a rychlá obsluha. Opravdu velké porce jsou v průměru za 125 korun.


V areálu je i malá půjčovna lyžařského vybavení a také šatna se zamykacími skříňkami zdarma na odložení vašich věcí.


Přemyslov v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 5 min.
Denní skipas dospělí/děti do 15 let     500 Kč/350 Kč
Pro držitele studentské karty ISIC     15 % sleva
Provozní doba lanovky     9:00-16:00
Večerní lyžování Po-So     18:30-21:00
Webová stránka     www.skipremyslov.cz
Parkování     zdarma

Partneři SNOW tour:


V Přemyslově se o víkendu odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX nebo sněžné brusle SLED DOGS. Zdarma jste mohli ochutnat tyčinky CHIMPANZEE a po lyžovačce i dominikánský elixír Bucanero. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, nákrčáky a čepice RITUALL a čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL a videotechniku LAMAX.