V obou případech byly nahrazeny zastaralé dlouhé neodpojitelné dvousedačkové lanovky. Zatímco v případě lanovky Brunelle byla její trasa jen mírně posunuta a její celková délka se příliš nezměnila, trasa lanovky Raintal je vedena zcela nově. Horní stanice se nyní nachází přímo na vrcholu Kitzbüheler Hornu, dolní stanice byla přemístěna podstatně výše a dolní, sněhově nejistý úsek sjezdovky byl zcela opuštěn. Tím se celková délka lanovky zkrátila.


Kabinka na odjezdu z horní stanice


Obě lanovky dodala firma Leitner a jsou vybaveny nejnovějším typem stanic, který byl premiérově představen na veletrhu Interalpin 2017 v Innsbrucku a v Rakousku je najdeme zatím pouze v Kitzbühelu (kromě nových lanovek na Kitzbüheler Hornu je to ještě osmisedačka Jufen z roku 2017). Kabinková lanovka Raintal je navíc vybavena novou generací kabin Symphony 10 designované studiem Pininfarina vyznačující se maximální možnou mírou komfortu.


Interiér kabinky typu Symphony 10 firmy Sigma, v Kitzbühelu označované jako Comfortline S


Celková hodnota investice dosáhla 17 milionů eur a společně s výstavbou nových lanovek byl také významně posílen systém technického zasněžování. Kitzbüheler Horn se i přes stavbu nových lanovek s vyšší kapacitou vyznačuje mimořádně nízkou zalidněností sjezdovek a lze jej tak doporučit jako „tajný tip“.


Trasa nové šestisedačky Brunelle