SNOW tour 2019 - Herlíkovice from SNOW.cz on Vimeo.


Lyžaři sportovci se vyplatí nechat auto u hotelu Eden v Helíkovicích, aby se co nejrychleji dostal pomocí kotvy a čtyřsedačkové lanovky na vrch Žalý a užil si ranního manšestru. Znalci míří rovnou na černou sjezdovku Závodní, která je sice užší, avšak rovná bez zatáček a většinou i volná. Pozor je třeba si dát ve spodní polovině, kde se Závodní kříží s přejezdovou přibližovačkou směr Bubákov. Aktuálně je černá po ránu opravdu závodně rychlá a chce to nabroušené hrany.


Oblíbená sjezdovka Rodinná je červeně značená. Na začátku je odkloněná doleva, trochu zvlněná, což je pro některé lyžaře trochu nechtěná výzva, pro jiné netradiční zábava. Pokud se necítíte na hranění do nakloněného svahu, můžete tuto část objet po levé straně u lesa. Po krkolomnějším začátku se svah vyrovná, rozšíří a tam začíná lahůdka - konstantní a ideálně prudký padák.


Při přejezdu na Bubákov se ti, co rádi skáčou, mohou zastavit ve snowparku, který se nachází na spojnici mezi Herlíkovicemi a Bubákovem u výstupu z kotvy. Snowpark není velký, ale raily, skoky i bedny v něm najdete. Zábavný je i doskok do nafukovacího polštáře, který vám dovolí natrénovat skoky, na které si za normálních okolností netroufáte.


Po vyblbnutí ve snowparku jsme se po kratičkém spojovacím traverzu přesunuli na bubákovské modré sjezdovky. Ty mají lehce prudší dojezd ke čtyřsedačkové lanovce, ale díky šířce a přehlednosti nedělají ani začátečníkům velké problémy. K dispozici je sedačková lanovka a dvě pomy. Zázemí s parkovištěm můžete využít i zde na Bubákově a vyhnout se tak prudším svahům na vrchu Žalý. Zábavným řešením je pomalá kabinková lanovka, která vás převeze z parkoviště přes silnici k navazující čtyřsedačce.


V horní části modré sjezdovky Školní je ohraničený dětský park s pojízdným pásem, zvířátkovým slalomem, lyžařským kolotočem a speciálními poníky, aby si ti nejmenší natrénovali klouzání, než dostanou na nohy dvě prkýnka. Vstup do parku na 10 jízd pro dítě stojí 380 korun. A jedna výuková hodina s instruktorem pro dítě do 15 let 450 Kč.

Druhý dětský park se nachází nad parkovištěm přímo u hotelu Eden, ale v době návštěvy byl zavřený.


V obou areálech najdete nejméně tři restaurační zařízení a dále bufety, příjemně rozmístěné po svahu. My jsme se rozhodli naplnit si bříška v pizzerii na Bubákově. Můžete do ní doslova vystoupit přímo z kotvy. Čekejte trochu vyšší ceny a na jídlo si chvilku počkáte, ale příjemné posezení na terásce a domácí pizza z pece za to stojí.


Herlíkovice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 45 min.
Celodenní skipas dospělý     na pokladně 620 Kč / online: 550 Kč
Celodenní skipas děti (do 10 let)     na pokladně 410 Kč / online 350 Kč
Celodenní skipas junioři (do 18 let)     na pokladně 520 Kč / online 450 Kč
Celodenní skipas senioři (od 50 let)     na pokladně 520 Kč / online 450 Kč
Provozní doba lanovky     8:30-16:00
Večerní lyžování st, pá, so     18:00-21:00
Webová stránka     www.herlikovice.cz /www.bubakov.cz
Parkování     zdarma v obou areálech

Partneři SNOW tour:


V Herlíkovicích jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.