Široké, většinou červené sjezdové tratě jsou v Nassfeldu rozložené mezi vrcholy Gartnerkofel, Madritsche a Trogkofel a až na zanedbatelné výjimky jsou všechny dosažitelné expresními kabinkovými nebo sedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou a maximálním komfortem. Dokonalá technická vybavenost, to je určitě jedna z velkých předností Nassfeldu. Sjezdovky vyhovují zejména zkušenějším lyžařům, mívají prudší pasáže a jsou poměrně členité. Ale svoje oblíbené tratě si tady v každém případě najdou i méně zdatní sjezdaři. Perfektně upravené tratě se většinou táhnou po travnatých pastvinách obklopených řídkým lesem, který se po sněhové nadílce může snadno proměnit v nezáludné freeridové eldorado. V nejvyšších partiích se pak sjezdovky dotýkají vápencových skal, které v Nassfeldu tvoří opravdu velmi pohlednou kulisu.

Jako doma, spíš lepší

Nassfeld je prima místo i díky tomu, že se tady v hotelu nebo v restauracích prakticky bez problémů domluvíte česky. Ve službách tu pracuje hodně Čechů a Slováků, což není, jak jsme se dozvěděli, náhoda. “Češi a Slováci, ale stejně tak třeba Maďaři nebo Chorvati jsou v Nassfeldu velice častými a pro nás důležitými hosty. Takže chceme, aby se tu cítili jako doma. Vyplácí se to,” vysvětluje Philipp Meister, ředitel Falkensteiner Hotelu Sonnenalpe. Skvěle tu vaří, k dispozici je kvalitní wellness (to mají nejen mazlíčkové rádi) a hlavně, z hotelu vyjdete přímo na sjezdovku. Větší komfort si lze těžko představit, to se prostě líbí úplně každému.

www.falkensteiner.com

Díky poloze na rakousko-italském pomezí dostává Nassfeld pravidelně zásobu sněhu hlavně ze Středomoří. A občas se jedná o nadílku mimořádně bohatou, to si jistě pamatuje nejeden návštěvník tohoto oblíbeného areálu. Přesto, jelikož je Nassfeld ze severu kryt hlavním alpským hřebenem, je pro něj typické spíš slunečné počasí.

Nassfeld si vedle kouzelné scenérie, sněhové jistoty a perfektní úpravy sjezdovek zakládá také na dokonalém servisu, který ozvláštňuje někdy až nezvyklými službami. Můžete se tu třeba na vymezeném úseku nechat natočit na kameru a pomocí kódu ze skipasu pak svůj výkon vyhledat na stránkách střediska. Jindy zase středisko poskytovalo expresní (a přitom levný) servis lyží přímo na sjezdovce!

Lyžovat i pařit, když je příležitost

Samostatnou kapitolou jsou pak v Nassfeldu akce. Velice oblíbené jsou otvíráky sezony za účasti známých osobností a hlavně s cenově hodně zajímavými nabídkami. V lednu se každoročně jezdí legendární závod Schlag das Ass – nejdelší sjezdařský závod na světě, to můžete vyhrát opravdu hodnotné ceny jak například týdenní pobyt all inclusive pro 2 osoby. A na jaře zase Nassfeld láká na plážové koktejly, které na slunečních terasách horských chat navozují náladu, jako byste se ocitli v Karibiku. Od roku 2016 tu dokonce pořádají i heavy metalový festival.

www.full-metal-mountain.com www.nassfeld.at