Tato oblast louží nejen k primární přepravě lyžařů od parkoviště do střediska (na Koliesku je možno přesednout na další čtyřsedačku na Lukovou, odkud se již dá dostat do celého střediska), ale je vyhledávána také začátečníky a rodiny s dětmi pro svou mírnou modrou sjezdovku. Dříve zde tuto úlohu zajišťoval pouze lyžařský vlek – kdysi to byla kotva Transporta, která vozila lyžaře k dolní stanici 1. úseku „vonrollky“ na Chopok, později pak odpojitelné a rychlé H60 od Tatrapomy.

Především pro začátečníky nebyla přeprava tímto rychlým vlekem snadná a vhodná, proto bylo rozhodnuto o jeho náhradě sedačkovou lanovkou. Vzhledem k délce trasy jen kolem 800 metrů byla vybrána neodpojitelná čtyřsedačka s rozběhovým pásem, pamatováno však bylo i na bezpečnost začátečníků a lanovka tak byla jako první na Slovensku vybavena novinkou firmy Doppelmayr, jíž je systém Easy Kid, kde se bezpečnostní zábrana po zavření automaticky zajistí (otevření za jízdy tak není možné) a otevře se automaticky až při vjezdu do horní stanice. Zároveň je tato zábrana tvořena ze dvou trubek, což dále snižuje riziko vypadnutí, především u malých dětí.

Dolní poháněcí a napínací stanice byla realizována v standardním provedení typu Chairdrive. Při rychlosti 2 m/s dosáhne lanovka kapacity 1 844 osob/hod. Výstavba se uskutečnila v měsících září – prosinec a první lyžaře svezla lanovka 25. prosince 2007. Později však byly sedačky přestavěny do standardního provedení, původní totiž neměly opěrky na nohy. Oproti původnímu vleku se trasa lanovky posunutím dolní stanice blíže k parkovišti prodloužila o 135 metrů. Společně s výstavbou lanovky byla o 20 metrů rozšířena také sjezdovka a u dolní stanice bylo postaveno zcela nové zázemí, kde se nachází infocentrum, půjčovna a servis lyží, lyžařská škola, občerstvení a sociální zařízení.


Horní stanice neodpojitelné čtyřsedačky Biela Púť – Koliesko z roku 2007


Po téměř 30 letech spolehlivého provozu již přestávalo „vajíčko“ na trase Otupné – Brhliská stačit nárokům dynamicky se rozvíjejícího lyžařského střediska. Zvažováno bylo několik variant, mezi nimi i rekonstrukce původní lanovky spočívající ve výměně kabinek a modernizaci staničních dopravníků a dalších systémů, ovšem se zachováním původní staniční technologie a traťových podpěr, nakonec bylo ale rozhodnuto postavit zcela novou moderní osmimístnou kabinkovou lanovku Doppelmayr s prodloužením trasy směrem dolů až k hotelu Grand. Její zvláštností je černá barva kabinek v kombinaci s oranžovými skly pro pocit trvale svítícího slunce. Provoz původní lanové dráhy byl oficiálně ukončen 14. dubna 2009, díky tomu, že je nová lanovka vedena v nové trase, však mohla být původní dráha využívána ještě v létě pro vývoz stavbařů a drobného materiálu.


Horní část trasy osmimístné kabinkové lanovky s oranžovými skly Otupné – Brhliská, kterou postavila firma Doppelmayr v roce 2009


V roce 2010 pak následovala šestisedačková lanovka Doppelmayr na trase Zahrádky – Priehyba. Její zvláštností je, že zpočátku byla vybavena dvěma typy sedaček – 2/3 tvořily sedačky s oranžovými bublinami a 1/3 pak otevřené sedačky s přídavným závažím. Při silném větru tak bylo možno provozovat pouze otevřené sedačky a docílit tak lepší větruodolnosti celé lanovky. Tento systém se ale z důvodu příliš dlouhého času pro zagarážování sedaček s bublinou během provozu a ponechání jen sedaček se závažím příliš neosvědčil, a tak byly i otevřené sedačky vybaveny bublinami.


Poslední podpěra šestisedačkové lanovky Zahrádky - Priehyba


Bezesporu největší investice v historii nejen Jasné, ale celého Slovenska, se uskutečnila v roce 2012. Novou páteřní osou Jasné se stal Funitel od firmy Doppelmayr na trase Priehyba – Chopok, který se vyznačuje vysokou odolností vůči větru, což je důležité pro zajištění propojení obou stran střediska. S ohledem na náročnost výstavby byl časový harmonogram rozložen do dvou let – v roce 2011 se uskutečnila betonáž základů stanic a patek podpěr, v roce 2012 pak následovala montáž technologie. Přepravu zajišťuje celkem 22 kabin typu Zeta od firmy CWA, každá z nich pojme 24 osob.


Šikmý výtah s 50místnou kabinou Biela Púť - Priehyba


Společně s Funitelem byl postaven šikmý výtah s jedinou 50místnou kabinou na trase Koliesko – Priehyba a dále pak 15místná kabinková lanovka na jižní straně na trase Kosodrevina – Chopok, čímž došlo po 15leté pauze k opětovnému celoročnímu propojení obou stran Chopku prostřednictvím lanovek. Pro usnadnění výstavby byly stanice u této lanovky v první zimní sezóně realizovány jako otevřené s klasickým opláštěním terminálu UNI-G, teprve v roce 2013 byly dostavěny plnohodnotné budovy (opláštění pak bylo ve stejném roce využito pro novou lanovku na Skalnatém Plese).


Trasa Funitelu na Chopok, výstavba byla rozložena do dvou let


V roce 2013 následovala výstavba odpojitelné šestisedačky s bublinami na trase Lúčky – Priečno, čímž vzniknul nový nástupní bod s kapacitním parkovištěm do celého areálu. Šlo o druhou lanovku značky Leitner na Slovensku.


Poslední podpěra šestisedačky s modrými bublinami Lúčky – Priečno


Zatím nejnovější lanovkou na Chopku je další 15místná kabinková lanovka na jižní straně na trase Krupová – Chopok. Ta zajistila především kapacitní posílení přístupu na Chopok z jižní strany, což podporuje také nové velkokapacitní parkoviště v lokalitě Krupová. Její zajímavostí je, že v horní části trasy křižuje trasu stávající 4sedačkové lanovky Srdiečko – Kosodrevina. V další etapě se počítá se stavbou v pořadí již třetí 15místné kabinkové lanovky, tentokrát na severní straně na trase Biela Púť – Priehyba.


Dolní stanice 15místné kabinky Krupová – Kosodrevina z roku 2016