Amphibio Truline

Pevnější tam, kde je potřeba

Nejprodávanější Elany jsou už několik posledních let stavěny na technologii Amphibio, která unikátním způsobem kombinuje tradiční prohnutí lyže na vnitřní hraně s rockerem na hraně vnější. Nejinak je tomu u nových sportovních univerzálek Amphibio 18 Ti2, kde je už tak úspěšný koncept Amphibio rozpracován na ještě vyšší úroveň. Nová technologie Amphibio Truline používá novou skladbu materiálů pro připevnění hran, které jsou nejdůležitějším komponentem carvingových lyží. Amphibio Truline využívá nad vnitřní hranou lyže tužší materiály, zatím co nad méně zatěžovanou vnější hranu jsou materiály měkčí a ohebnější.

Elan Amphibio 18 Ti2
Amphibio 18 Ti2

Deska Fusion X

Lehčí a přesnější

Amphibio

Vylepšení se letos dočkal také nosník vázání Fusion. Integrovaná deska a způsob fixace vázání umožňují zcela plynulý průhyb v oblouku, což významně zlepšuje kvalitu jízdy těchto sportovních lyží. Nová generace systému Fusion X je obohacena o titanal, takže je při zachování potřebné pevnosti o 30 % lehčí než starší verze. Navíc má platforma pyramidovitý tvar (směrem nahoru se zužuje), což pozitivně ovlivňuje ovladatelnost lyží.

Stabilita a přesnost

za všech okolností

Lyže Amphibio 18 Ti2 výtečně drží stopu a vynikají stabilitou i ve vysoké rychlosti. Excelují především ve středních a dlouhých obloucích při jízdě po hranách, ale i sesouvání bokem je překvapivě snadné. Skvělou službu tak poskytnou jak při vzrušující jízdě ve vysokém tempu, tak v hravějším krátkém oblouku.

"Lyžování ve vyšších rychlostech na rozmanitém terénu nikdy nebylo takovým požitkem jako nyní, se sportovními allmountainy řady Amphibio. Souhra technologie Amphibio Truline s novou deskou Fusion X vyústila ve skvělé vlastnosti těchto lyží a přinesla jim i řadu ocenění. Zkušeným a technicky zdatným lyžařům teď na sjezdovky nemůžu doporučit nic lepšího," říká product manager Melanja Šober, který je odpovědný za aktuální kolekci sjezdových lyží Elan.


Technické specifikace Výroba hran lyží Elan

krojení 121/73/104 mm
rádius 13.3, 14.5, 15.7, 17 m
vyráběné délky 160, 166, 172 a 178 cm
profil AMPHIBIO
technologie Amphibio Truline Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Dual Ti
vázání/deska EMX 12/Fusion X