Byla jednou ze tří neodpojitelných dvousedaček vyrobených chrudimskou Transportou, těmi dalšími byly lanovky na Štrbském Plese na Solisko a v Nitře na Zobor. V roce 1989 byl provoz bratislavské lanovky zastaven. Dlouhá léta potom lanovka chátrala, stejně jako již zmíněná lanovka v Nitře. Několikrát bylo uvažováno o obnově obou lanovek, v ani jednom případě však tyto snahy nedospěly zdárného konce.


Pohled z horní stanice na trasu lanovky s podpěrou č. 16


Až v roce 2004 se na bratislavskou lanovku usmálo štěstí a v průběhu léta bylo zahájeno čištění trasy od náletových dřevin za účelem obnovení provozu kdysi velmi oblíbené lanovky. Expertíza potvrdila, že základní technologické celky budou moci být zachovány, při rekonstrukci tedy byly využity původní podpěry, sedačky a strojní technologie, přestože tato varianta nebyla nejlevnější. Samotná rekonstrukce lanovky byla provedena během jara a léta 2005 firmou MH Engineering ze Slatiňan (dnes Snowtech), která zodpovídala za demontáž zničených a poškozených prvků lanovky, nedestruktivní zkoušky původních částí, repasi sedaček, instalaci montážních lávek na podpěry, výměnu čepů, ložisek a hřídelí a montáž nového dopravního lana od firmy ŽDB Bohumín. Nově byla vyrobena elektrická část a řídicí a zabezpečovací systémy, které odpovídají nejnovějším kritériím a pokroku.


Dolní stanice a tlačná podpěra č. 1


Investorem celé rekonstrukce byla městská část Bratislava – Nové Město. Zkušební provoz začal 19. července, pravidelný provoz obnovené lanovky byl slavnostně zahájen 30. září 2005. Od té doby je lanovka v provozu celoročně.

Délka trasy činí 988 metrů při převýšení 186 m, celkem 47 dvoumístných sedaček se stříškou je schopno za hodinu převézt 340 osob v každém směru. Na trase je rozmístěni celkem 18 podpěr, hned 4 z nich jsou tlačné. V současnosti se jedná o jedinou provozovanou dvousedačku Transporta (připomeňme, že lanovka na Solisko na Štrbském Plese ukončila provoz v roce 2002, když byla nahrazena odpojitelnou čtyřsedačkou Poma).

Bohužel, chátrající lanovku v Nitře se podobným způsobem již rekonstruovat nepodařilo – v roce 2009 byla kompletně demontována. Naopak, příští rok by se po deseti letech odstavení měla opětovně rozjet turistická jednosedačková lanovka Dedinky – Geravy ve Slovenském ráji, čímž budou na Slovensku dvě provozní lanovky z Transporty Chrudim.


Horní stanice na Kamzíku