SNOW tour 2020 - Monínec - Listopad from SNOW.cz on Vimeo.


Monínec oficiálně zahájil sezónu 16. listopadu v 9 hodin a kdo přijel na první lano, rozhodně neprohloupil. Suchý led se na sjezdovce krásně spojil a vytvořil celistvou ledovou krustu, která v ranním stínu vybízela k rychlé jízdě na ostrých hranách. Kdo si nestihl ještě na letošek nabrousit lyže, ať raději dorazí až tak kolem jedenácté, kdy povrch povolí.


V provozu je prozatím Horní kotva, kterou lemuje 500 m dlouhá sjezdovka příjemného carvingového sklonu. Z vleku se vystupuje asi 50 m před běžným výstupištěm. Svah je tak přívětivý i pro první oblouky začátečníků. Druhá polovina sjezdovky se bude zasněžovat klasickými děly, takže si počká na dostatečné mrazy.


Lyžařské choutky náročných lyžařů monínecká sjezdovka asi neuspokojí, ale na ochutnání atmosféry přicházející lyžařské sezony v podobě pár vykrojených oblouků na sjezdovce zakončených horkým svařákem z bufetu na terásce je ideálním místem. Kde jinde se vám také poštěstí lyžovat v kulisách barevného podzimu? I to má své kouzlo. Na Monínci se tedy už v listopadu můžete naladit na zimu nebo svým ratolestem udělat radost prvním „sněhem“.


Zasněžený plácek pro děti s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty je k dispozici pod hotelem Monínec, stejně tak jako půjčovna lyží a lyžařská škola, jejíž instruktoři jsou už samozřejmě plně k dispozici.


Letos je na Monínci u nástupu sedačkové lanovky nově otevřená prodejna Intersport, kde si zároveň můžete zapůjčit lyže nebo otestovat lyže Atomic a Salomon. Díky „mašině“ Wintersteiger si tu zároveň můžete nechat oservisovat lyže na počkání.


Na malé občerstvení můžete zajít do bufetu u nástupu Horní kotvy a na plnohodnotný oběd do restaurace hotelu Monínec, která náročnější strávníky potěší gastronomickými specialitami jako třeba restovanou červenou čočkou se zastřeným vejcem a červenou řepou nebo mascarponovými košíčky s karamelem, jahodami a mandlemi.


Monínec v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 10 min
*Celodenní skipas dospělý (15-59,99 let) 515 Kč
*Celodenní skipas dítě (5-14,99 let) 385 Kč
*Celodenní skipas senior (60+) 385 Kč
Parkování zdarma na parkovišti u nástupu na kotvu
Web www.zima.moninec.cz*v předsezoně do 6. 12. 2019
Partneři SNOW tour:


Na Monínci jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.


[* *]