Jde o již druhou lanovku ve Ski Areálu Kraličák, který tvoří lyžařskou houpačku mezi Hynčicemi pod Sušinou a Stříbrnicemi poblíž města Staré Město pod Sněžníkem.

Lyžařský vlek Kaple zde paralelně doplnila dvousedačka Doppelmayr dovezená z rakouského střediska Wildkogel, kde byla mezi lety 1989 a 2010 provozována jako lanovka Wildkogelscharte a následně uvolnila místo nové osmikabinkové lanovce.

V Hynčicích necelý kilometr dlouhá lanová dráha s deseti podpěrami obsluhuje přilehlou sjezdovku mírné až střední náročnosti, zajímavostí je podzemní pohon umístěný v horní stanici. V dolní napínací stanici se pro snazší nastupování nachází rozběhový pás. Další zajímavostí je jedna podpěra, která pochází z původní liberecké dvousedačky Černý vrch. Výstavba lanové dráhy byla rozložena na několik etap do delšího časového období.

Kromě dvou dvousedačkových lanovek se ve Ski Areál Kraličák nachází také 7 lyžařských vleků a 7,1 kilometrů sjezdovek všech náročností, odbavovací systém je tvořen bezdotykovými turnikety. Své první lyžaře svezla nová lanovka v pondělí 27.1.

Aktuálně leží na sjezdovkách ve Ski Areálu Kraličák 50 až 120 centimetrů převážně technického sněhu.

Na největší novinku se ovšem můžeme těšit od příští zimní sezóny, kdy bude stávající dvousedačka ve Stříbrnicích nahrazena moderní odpojitelnou šestisedačkou s bublinami a vyhříváním sedaček od firmy Doppelmayr, první lanovkou generace D-Line v České republice.