Historie lanovky Salvistabahn sahá do roku 1986, kdy se zde rozjela neodpojitelná dvousedačka s horní stanicí Kraftalm. S ohledem na značnou délku trasy, která přesahuje 2 km, byla již v roce 1989, po pouhých 3 letech provozu, přebudována firmou Doppelmayr při využití stávajících podpěr na čtyřmístnou odpojitelnou lanovku.

Po 31 letech provozu bude letos nahrazena moderní desetimístnou kabinkovou lanovkou D-Line od firmy Doppelmayr. Pozice dolní stanice i vedení trasy lanovky zůstane zachována, zásadní změnou bude ovšem prodloužení trasy o zcela nový horní 650metrový úsek. Původní horní stanice se tak stane průjezdnou mezistanicí s možností výstupu a nástupu a nová horní stanice se bude nacházet na vrcholu Kleine Salve v nadmořské výšce 1 560 m n. m. Součástí prostoru horní stanice je i nová zasněžovací nádrž o objemu 50 000 m³, nové rolby a technologické centrum pro zasněžování. Také dolní stanice bude zahrnovat novou související infrastrukturu – sportovní obchod, půjčovna lyžařského vybavení a skidepot. Počítá se i s jejím lepším napojením na veřejnou dopravu. Díky prodloužení trasy vznikne i nová sjezdovka z vrcholu Kleine Salve.

Výstavba byla rozdělena do dvou etap – již v roce 2019 byly v předstihu postaveny podpěry horního úseku a technologie nové horní stanice. Po zimní přestávce byla počátkem demontáže původní lanovky i navzdory aktuální složité situaci zahájena druhá etapa výstavby. Po pečlivé demontáží bude původní lanovka odeslána do Nepálu, kde by měla být v příštích letech použita pro zpřístupnění některého z turistických cílů.

Horní stanice bude premiérově u lanovek D-Line v Rakousku vybavena celoplošným prosklením (typ R2). Délka trasy dosáhne 2 843 metrů a při max. dopravní rychlosti 6 m/s ji antracitově černé kabinky Omega V od firmy CWA překonají přibližně za 10 min. Přepravní kapacita bude činit 2 100 osob za hodinu, tedy skoro dvojnásobek oproti původní lanovce. Celková hodnota investice, zahrnující i zmiňovanou novou infrastrukturu dolní a horní stanice, dosáhne 24 milionů eur. Do provozu bude nová lanovka uvedena na začátku zimní sezóny 2020/21. Oproti původní lanovce se nově počítá i s letním provozem.