První lanovkové kabiny vyrobila tato firma již v roce 1956, v 70. letech minulého století pak byla výroba podstatně rozšířena o další produkty. Dnes tak kromě lanovkových kabin dodává firma Carvatech také nástavby pro různá hasičská a speciální vozidla. Výrobní závod se rozkládá na ploše 39 000 m² v obci Oberweis nedaleko Gmundenu v Horním Rakousku, plocha všech výrobních hal překračuje 5 500 m². Umístěny jsou zde i správní a kancelářské budovy.

V době návštěvy na začátku září 2019 se v konečné fázi montáže nacházela 100místná kabina pro nový Funifor na ledovci Kaunertal, dvě 55místné kabiny pro kyvadlovou lanovku Nihondeira v Japonsku a vozy pro soupravy Doppelmayr Cable Car u letiště Luton u Londýna. Dále byly k vidění hliníkové skelety osmimístných celoprosklených kabinek C8 i šestimístných kabinek starší generace ULTRA 6 Update určené pro lanovky v Asii. Mezi další aktuální projekty firmy Carvatech patří výroba nových dvoupatrových 120místných kabin pro stávající kyvadlovou lanovku Shinho Ropeway v Japonsku a také nových vozů pro pozemní lanovku Wurzeralmbahn, která je se svou maximální rychlostí 14 m/s dosud nejrychlejší lanovkou světa. Svézt se s nimi bude možné již v letošním roce.



V České republice se s kabinami firmy Carvatech můžeme setkat v Ústí nad Labem na kyvadlové lanovce na Větruši, v Herlíkovicích – Bubákově (přibližovací neodpojitelná kabinková lanovka z parkoviště, kabinky dodané ještě pod značkou Swoboda původně do Tatranské Lomnice) a v letech 1992 až 2006 jsme se s nimi mohli svézt také na dvoulanové kabinkové lanovce z Janských Lázní na Černou horu.