Zuzko, pamatuju si tě ještě z dob, kdy v Čechách začínal snowboardcross a vídával jsem tě na stupních vítězů. Jakto, že tě teď vidím s krabičkou potravinového doplňku?

Znáš to rčení, hlava by chtěla, ale tělo už nemůže? Tak s tím jsem se nechtěla smířit. Sport je vášeň na celý život, ale v jednu chvíli dospěješ do momentu, kdy už tvoje tělo neposlouchá jako dřív. Hledáš cestu, jak z toho ven. Začneš jíst zdravě, cvičit jógu, omezíš party a celkově se o sebe víc staráš. Za tu krabičku v ruce může extrémní biker Richard „Gaspi“ Gasperotti. Ten oslovil předního českého mikrobiologa RNDr. Petra Ryšávku, který nás naťuknul, že tajemství šťastného a spokojeného života se ukrývá ve střevech.

Nezní to trochu jako klišé, že by to bylo tak jednoduché?

No zní… A žádný elixír mládí neexistuje. Střeva nás však ovlivňují víc, než si myslíme. Ve střevech se skrývá až 70 % naší imunity a existuje tu úzké propojení s naší hlavou, tedy mozkem. Většina z nás podprahově ví, že bychom se měli starat o svoje střeva, ale myslíme si, že vystačíme s ranní dávkou jogurtu a občas kysaným zelím. My si dřív mysleli to samé. Pak jsme vyrobili první SimpleBioitix, dávali ho známým, začali ho prodávat… A lidé se vracejí. Říkají, že jim dělá dobře a objednávají dál.


Pozor: čtenáři SNOW získávají na svou první objednávku slevu 200 Kč při zadání kódu SNOW200


Tak co to vlastně ty SimpleBiotix jsou?

Je to potravinový doplněk s probiotiky, prebiotiky a ostatními blahodárnými látkami. Vědecký tým v Brně v čele s RNDr. Petrem Ryšávkou vzal 13 probiotických kmenů s 8mld CFU, přidali k nim hořčík, kyselinu listovou, extrakt ze zeleného čaje a dali to do kapsle Ranní aktivátor SimpleBiotix, kterou si spolkneš ráno před snídaní. Večer, než jdeš spát, tak ty probiotické bakterie nakrmíš prebiotiky a s nima do těla ještě dostaneš kolostrum, lecitin a extrakt z chmele ve Večerním regenerátoru. Jde o to, že pomocí probiotik si srovnáš střeva a ty ostatní látky v SimpleBiotix obsažené se ti pak lépe vstřebávají a tělo z nich má lepší užitek.

No tak tohle už zní trochu sofistikovaněji…

Vypadá to složitě, ale v praxi je to vlastně jednoduché. Střeva ovlivňují spoustu věcí v těle. Každý z lidí, co Simplebiotix berou, si ho oblíbili pro něco jiného. Někdo je méně unavený, má více energie a ráno se mu lépe vstává. Někdo po tom pravidelně chodí na záchod a míň prdí. Třeba starší lidé si vyloženě pochvalují, že se jim srovnalo trávení. Sportovci mají větší chuť do tréninku.

Tak paráda, koupím si probiotika v lékárně a k tomu poskládám ty vaše ingredience a budu taky fit.

To samozřejmě můžeš, ale jednak budeš muset spolykat spoustu prášků, cenově si taky moc nepomůžeš a pak je tu ještě kvalita probiotik. Je to jako se vším – není rajče jako rajče. Půjdeš radši do supermarketu nebo ke svému zelináři? Velkou roli hraje i balení. My SimpleBiotix balíme do hermeticky uzavřených hliníkových pikslí s víčkem s desikantem. Díky tomu probiotika v SimpleBiotix obsažená začnou pracovat až ve tvém těle a ne třeba na poličce v koupelně.

A co snowboarding, jezdíš ještě?

Jako každý rodič musím přiznat, že s dětma jsem zpátky objevila kouzlo lyží. Miluju ranní manšestr, učím se freeridovat a občas si i vyšlápnu na skialpech. Snowboard jsem ale rozhodně na hřebík nepověsila. Jakmile vidím vyšejpovanou U-rampu nebo čerstvě napadlý prašan, tak je snowboard moje první volba. A největší snowboardovou radost mi přináší moje dvě dcery, se kterými brázdíme sjezdovky.