Fischer Sports Group, tradiční rakouská značka sídlící v rakouském městě Ried im Innkreis, provozuje závod v ukrajinském Mukačevu, největší továrnu na lyže v Evropě, více než 30 let. Podnik zaměstnává téměř 900 lidí a jeho produkce se značkou Fischer představuje asi 60 % všech produktů značky. Zatímco v rakouském Riedu se vyrábí zejména high-end a závodní produkty, v Mukačevu vznikají i lyže pro několik dalších globálních značek nebo modely pro ruský trh se značkou Tisa.

Požárem byly postiženy některé výrobní prostory lyžařského materiálu, díky rychlé reakci místních hasičů se plameny nemohly rozšířit do okolních výroben hokejových holí ani úředních budov. Podle současných informací je pravděpodobnou příčinou požáru elektrický zkrat.

Fischer však potvrdil, že přes 90 % předobjednaných produktů pro letošní sezónu je už z továrny expedováno a míří k zákazníkům a do prodejen. Závodní lyže z Riedu ani ostatní lyžařské vybavení (boty, hole atp.) nebylo požárem zasaženo a bude dál dodáváno podle plánu.

Nyní je těžké říct, kdy v Mukačevu dojde k obnovení výroby. V návaznosti na požár byly navýšeny výrobní kapacity v Riedu, které by měly z velké části pokrýt výpadek mukačevské továrny. Podle českého zástupce Fischer Jana Smrže (společnost Sport und Freizeit) je domácí trh dostatečně zásoben vždy s předstihem, a tak nedostatek zboží nehrozí. Zároveň však dodává, že se ojediněle následky projevit mohou.