Prosadil jsem si svoje přání, a totiž allmountain MX88. Bez mučení přiznám, že v podstatě celá řada MX mě u Kästle vždycky hodně bavila, a troufám si říct, že ty lyže historicky znám. Nešlo tedy jenom o to dozvědět se, ale také si zajezdit. No a to se povedlo. Mohu tak shrnout své dojmy z této legendární lyže.


MX88

Tušil jsem, že by pánové z Kästle pod novým majitelem museli všechno změnit, abych s MX88 nebyl happy. Nic nezměnili a já byl skutečně happy.

Allmountain, jak má být. Klasický sandwich-sidewall s jedním titanalem, délky dostačující… Já mám pod nohama 182 cm se středem 88 mm a rádiusem skoro 19 m. A valím to dolů v dlouhých obloucích, někdy to hodně pustím, někdy to zavřu víc ke svahu, lyže mě parádně podrží. Nikam mě nekope, přehranění samozřejmě trochu trvá, ale to je věc zvyku. Zkracovat oblouk na hraně je tedy komplikace, na mírném kopci, blízko u spádnice to ještě tak nějak jde, ale na prudkém vůbec. Na druhou stranu celkem slušně sesouvají, i když jsou taky hodně, možná až moc agresivně nabroušené.

V carvingovém oblouku je to ale jednoznačně výhodou, drží i na hodně tvrdém a prudkém svahu. A jak už je u Kästle víceméně pravidlem, příjemně se prohýbají, drží stopu, mají vysokou stabilitu.

V terénu mimo sjezdovku jsem nebyl, sněhu nebylo moc. (I tak jsem těmhle miláčkům na přejezdové cestě zvládnul udělat hlubokou jizvu na duši, vlastně na skluznici. Za to se moc omlouvám, MX88 si zaslouží to nejvybranější zacházení.)

Perfektní lyže pro zkušené

Jsou to perfektní lyže pro zkušené lyžaře na celodenní ježdění v delších obloucích. Kdo umí zacházet se širšími lyžemi, pro toho jsou MX88 příjemnou sportovní univerzálkou. Nejlepší jsou ve svižném tempu na kompaktním, vodivém sněhu, ale výborně zvládají i hodně tvrdou pistu. Mě vlastně ničím nepřekvapily, vím o nich už dlouho a mám je rád. (Počítám, že skvělá bude i šířka 83 mm.) Co mě překvapilo, byl jen ten kámen uprostřed cesty…

  • Vyráběné délky/rádius: 159/14, 166/15.5, 173/17.1, 180/18.8 a 187/20.5
  • Krojení: 130-88-114 mm
  • Technologie: Hollowtech 3.0, Fast Grip Shovel/Tip, Elliptical radius, Early Rise (270 mm), sandwich-sidewall, woodcore + titanal