Zehnerkarbahn

Původní lanovka Zehnerkarbahn byla postavena v roce 1961 firmou Girak. Kyvadlová lanovka s kabinami pro 45 osob překonávala vzdálenost 1 372 m rychlostí 8 m/s. Její relativně nízká kapacita 650 osob/hod. postupně přestávala stačit, a tak bylo rozhodnuto nahradit ji novou lanovkou. Vzhledem k náročné trase s velkým rozpětím lana a jeho velkou výškou nad lavinózním terénem připadal v úvahu dvoulanový oběžný systém s 15místnými kabinkami. V jeho prospěch hovořila také vysoká odolnost ve větru díky stabilizačním účinkům nosného lana. Ovšem cena takové lanovky převyšovala možnosti provozovatele, proto bylo hledáno náhradní řešení.


Horní část trasy lanovky Zehnerkarbahn

Po zvážení všech možností bylo rozhodnuto postavit klasickou 8místnou kabinkovou lanovku. Nová trasa lanovky, která lavinózní svah obchází, si vynutila zalomení. Taktéž došlo k prodloužení trasy asi o 400 m. Úhlová mezistanice se nachází v horní polovině trasy a lano odklání 3 otočné lanáče. Z finančních důvodů má lanovka jen jeden pohon. Nevýhodou tohoto řešení je, že se nedají jednotlivé úseky provozovat samostatně. Mezistanice není určena ani pro nástup ani pro výstup, kabinkám se v ní ani neotevírají dveře. Lanovka má 66 kabin typu Omega III-8 LWI/SI od firmy CWA, které jsou garážovány v horní stanici. Na trase je celkem 20 podpěr, z toho jsou 2 nosnotlačné a 6 tlačných.


Mezistanice Zehnerkarbahn

Lanovka má zvláštní opatření ke zvýšení stability ve větru:

  • širší rozchod lana (6,1 m)
  • odpružené protikladky na podpěrách č. 6, 13 a 14
  • dodatečné závaží 80 kg v každé kabince
  • lyže se neukládají do boxů na dveřích kabiny, ale lyžaři si je berou dovnitř
  • celkem 5 větroměrů na trase

Obě stanice původní kyvadlové lanovky stále existují, taktéž obě původní kabiny jsou umístěny vedle dolní stanice.

Schaidbergbahn

Šestisedačková lanovka Schaidbergbahn byla postavena v roce 1999 a nahradila původní dvousedačku z roku 1969. Lanovka se vyznačuje nejen nízkým vedením lana, ale hlavně vyhříváním sedaček (tzv. Sitzheizung), které bylo dodatečně doplněno v roce 2005. Šlo o první lanovku s vyhříváním sedaček v Obertauernu. Samotný proces vyhřívání je velmi jednoduchý. Při pojíždění sedačky ve stanici sbírá proudový sběrač na spínacím aparátu sedačky elektrický proud, který je poté veden do rozváděcí skříňky pod sedadlem každé sedačky a odtud vyhřívá síť umístěnou v čalounění sedačky. Vyhřívání sedaček představila poprvé firma Doppelmayr v dubnu 2005 na 5 sedačkových lanovkách, a to jak na nových, tak na starších. Před výstavbou v Obertauernu sloužila technologie Schaidbergbahn jako testovací lanovka v areálu firmy Doppelmayr ve Wolfurtu.


Šestisedačka Schaidbergbahn

Kringsalmbahn

Šestisedačka Kringsalmbahn z roku 2003 má technickou lahůdku ve vedení své trasy. Trasa lanovky si vynutila zalomení, to bylo ovšem vyřešeno originálním způsobem. V dolní části trasy lanovky byla postavena úhlová stanice, kterou sedačky jen projíždějí, aniž by se přiblížily k zemi. Lanovka nahradila původní vlek Seekarspitzlift, který byl taktéž zalomený.


Úhlová stanice Kringsalmbahn

Na trase je celkem 10 podpěr, úhlová stanice se nachází mezi podpěrami č. 4 a 5. Přepravní kapacitu 2 200 osob/hod. zajistí 52 sedaček, které jsou garážovány v automatické garáži v horní stanici. Další šestisedačka Leitner s úhlovou stanicí byla postavena v roce 2004 ve středisku Loser.


Úhlová stanice Kringsalmbahn

Grünwaldkopfbahn

Další zajímavou lanovkou je Grünwaldkopfbahn – jde o vysokokapacitní kombinovanou lanovku, po lanovkách v Mayrhofenu a Lechu tehdy v pořadí třetí svého druhu na světě. Je vybavena 10místnými kabinkami a osmimístnými sedačkami s bublinami v poměru 1 : 2 a dosahuje přepravní kapacity 3 500 osob/hod., což je umožněno díky samostatným staničním obloukům pro kabinky a pro sedačky. Protože vozy vjíždí na jednotlivé oblouky střídavě, jsou v těchto místech umístěny rychločinné výhybky. V létě jsou na laně v provozu pouze kabinky. Nová lanovka Grünwaldkopfbahn firmy Doppelmayr nahradila v roce 2012 původní odpojitelnou čtyřsedačku s bublinami výrobce Girak, která se posléze přemístila do švédského střediska Bjursås.


Horní stanice nové Grünwaldkopfbahn

Další kombinovaná lanovka v Obertauernu s 10místnými kabinkami a osmimístnými sedačkami nahradila v roce 2018 původní čtyřsedačku Plattenkar, na rozdíl od Grünwaldkopfbahn má však standardní stanice s jen jedním obloukem. Jde o zatím nejnovější lanovku v Obertauernu.


Sedačky nové Grünwaldkopfbahn zůstávají v létě v depu