Dříve zde přepravu lyžařů zde zajišťovaly především vleky Tatrapoma, již dlouhou dobu se ale uvažovalo o výstavbě lanovky. To se povedlo až v roce 2005. Vybrána byla neodpojitelná čtyřsedačka firmy Doppelmayr s novým typem poháněcí stanice Chairdrive, který byl na Slovensku použit poprvé. Zajímavostí je, že přestože se jedná o neodpojitelnou lanovku, byly zde na sedačkách použity kožené potahy namísto klasického materiálu Icolan. To vše pro co největší komfort lyžařů.


Horní část trasy lanovky

Výstavba lanovky byla zahájena relativně pozdě – na přelomu listopadu a prosince 2005 se teprve montovala technologie, přesto mohla být lanovka uvedena do provozu již 16. února 2006. Délka trasy dosahuje 1 336 metrů při převýšení 320 m, přepravu cestujících zajišťuje celkem 137 sedaček. Pohon se nachází v dolní stanici, horní stanice je pak vybavena hydraulickým napínáním. Lanovka zpočátku nebyla vybavena rozběhovým pásem, stavebně však byla připravena pro možnost jeho dodatečného nainstalování. K tomu došlo v roce 2015, čímž mohla být dopravní rychlost zvýšena z 2,3 m/s na 2,6 m/s a kapacita na 1 985 osob/hod.


Horní napínací stanice

Díky lanovce se středisko stalo oblíbeným nejen mezi domácími turisty, ale také mezi turisty z České republiky, Polska a Maďarska. Areál leží v nadmořské výšce 510 až 830 m n. m. a disponuje parkovacími plochami pro 500 aut a 10 autobusů. Samozřejmostí je umělé zasněžování a každodenní úprava sjezdových tratí.


Dolní poháněcí stanice