Merano 2000

Domovskou lyžařskou oblastí města Merano je lyžařský areál Merano 2000, který je s městem spojen více než 3,6 km dlouhou kyvadlovou lanovkou. Ta prošla v roce 2010 kompletní rekonstrukcí, při níž byla původní technologie Trojer z roku 1968 s 48místnými kabinami a čtyřvozovým provozem (uprostřed trasy se tak muselo v mezistanici přestupovat) vyměněna za zcela novou od firmy Doppelmayr se dvěma prosklenými 120místnými kabinami.
V zimní sezóně je pak v samotném lyžařském areálu v provozu 5 sedačkových a jedna osmikabinková lanovka Falzeben (Agamatic 1998), v letní sezóně jezdí kromě kyvadlové lanovky také osmikabinka a 965 metrů dlouhá bobová dráha Alpine-Coaster.


Z opačné strany je Merano 2000 zpřístupněno osmikabinkovou lanovkou z obce Falzeben

Taser

V okolí Merana najdeme bezpočet malých kyvadlových lanovek zpřístupňující chaty a restaurace v zdejších strmých svazích. Jednou z nich je i kyvadlová lanovka s 25místnými kabinami z obce Schenna na Taser, která byla nově postavena v roce 2004 firmou Doppelmayr. Její zajímavostí je použití klasických plnostěnných podpěr odvozených z oběžných lanovek Doppelmayr, což je pro kyvadlové lanovky velmi netypické, většinou u nich najdeme podpěry příhradové. Lanová dráha byla vybudována především pro potřeby zdejšího horského hotelu, avšak přepravováni jsou pochopitelně i běžní turisté. Dolní stanice je realizována jako samoobslužná.


Malá kyvadlová lanovka Schenna–Taser – na snímku podpěra č. 4

Vigiljoch

Z obce Lana (ta je mimochodem sídlem firmy Doppelmayr Italia, která vznikla sloučením původních firem Hölzl, Agamatic a Doppelmayr Lana) ležící asi 5 km pod Meranem vyjíždí malá kyvadlová lanovka Vigiljochbahn s 25místnými kabinami, která v letošním roce oslavila 100 let provozu. V době svého postavení se jednalo o jednu z prvních visutých osobních lanovek na světě, čemuž odpovídala i její konstrukce, která se vyznačovala vysokým počtem podpěr na trase. V průběhu svého provozu byla lanová dráha několikrát rekonstruována, kdy mj. původní podpěry nahradily nové betonové konstrukce a poslední rekonstrukce byla provedena firmou Doppelmayr Italia v roce 2008, při níž byly především vyměněny kabiny.


Horní stanice kyvadlové lanovky Lana–Vigiljoch

Po jízdě kyvadlovou lanovkou je možné ještě přestoupit na jednosedačku na Larchboden, která byla postavena v roce 1973 ve spolupráci firem Trojer a Schwienbacher/Lar­che.


Trasa jednosedačky Vigiljoch–Larchboden se vyznačuje netypickými podpěrami

Texelbahn

Deset kilometrů západně od Merana se nachází malá kyvadlová lanovka Texelbahn, která spojuje obec Partschins s přírodním parkem Texelgruppe. Dráha se dvěma 25místnými kabinami překonává na své 1 650 metrů dlouhé trase bez podpěr úctyhodné převýšení 911 m. Postavena byla v roce 2009 firmou Doppelmayr jako kompletní novostavba, žádného předchůdce v podobě staré lanovky tedy neměla.


Jedna ze dvou kabin lanovky Texelbahn u dolní stanice