SNOW 132 market vychází 28. října 2021
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Pár tipů z obsahu:

Chaos a vlnobití na trhu aneb co se děje ve stínu skladových zásob

Nejprve nebyla k sehnání jízdní kola, pak došly čipy, stavební materiály a řada dalších komodit. Svět se potýká s trhlinami, které za sebou nechává pandemie. Dostal spoustu přímých zásahů, které poškodily rovnováhu organismu nabídky a poptávky, chybějí zdrojové suroviny, jsou omezeny dopravní cesty, covidem zastavená produkce nestíhá zásobovat odběratele, chybí pracovní síla. Jak se tyto pohyby globálního trhu projeví na nabídce zboží pro lyžaře?
Sporten/Kästle: jedeme snad jako nikdy dříve

Rakouská značka lyží Kästle, většinově v českých rukou, se stále více koncentruje do Nového Města na Moravě a na rozdíl od mnoha dalších lyžařských výrobců se dostává do laufu – hlavně za to mohou běžky a back country lyže, po nichž poptávka rapidně stoupla.
Jen a jen moje design lyží na přání

Svět se vyvíjí a vytváří nové nabídky, na které láká nové typy poptávky. Tak třeba tak populární sdílení. Kol, koloběžek, lyží… Je to nový fenomén, ale pokud se trochu zahloubáme, zjistíme, že ne o všechno se chceme dělit – hlavně ne o to, co milujeme. My se podíváme na odvrácenou stranu tohoto fenoménu – na něco, co je naopak jen a jen pro mě.
Viktor a jeho lyžařský ateliér

Když paní Slonková připravovala nedělní oběd, skláněl se její muž nad hrncem s vařícími se bramborami a ve stoupající páře otáčel dvoumetrové jasanové latě. Jedině řádně rozpařené dřevo mohl totiž následně ohnout na vozovém kole do oblouku a vytvarovat tak špičky budoucích lyží. Byla to tehdy, za rakousko-uherské monarchie, ryze řemeslná práce – truhlařina. Krásně se na to koukalo, ostatně jako vždy, pozoruje-li člověk druhého člověka, pod jehož rukama se rodí věc, která je co k čemu, ba dokonce – která je určena k lyžování. Ale co dnes? Najdou se ještě takoví lyžařští mistři, co vezmou dřevo do ruky a vytvoří z něj jedinečné lyže?
Elan Voyager - skládací lyže. Že by nový trend?

Když se někde objeví něco skutečně nového, často to zákazníci mohou vnímat jako pouhou raritu. Ale jsou rarity, ze kterých se časem stává běžná funkční věc. Bude to i případ skládacích lyží?
Přehled sjezdových lyží 2021–22

Na následujících stránkách najdete velký, skoro kompletní přehled sjezdových lyží sezóny 2021–22. Jsou řazeny abecedně po značkách tak, abyste intuitivně našli právě tu, kterou hledáte. V tabulkách zjistíte základní parametry a barevně specifikovanou zjednodušenou kategorizaci lyží. Narážíme zde na limity tištěného média, pokud ale chcete vědět více a třeba si lyže filtrovat podle těch parametrů, které jsou pro vás podstatné, navštivte portál SNOW.cz/lyze – tam objevíte dost možná nejrozsáhlejší pavučinu informací o konkrétních modelech lyží na světě.
Boty? Hlavně nohy!

Nohy jsou orgánem, díky němuž lyžujeme. Využíváme je podobně jako chobotnice chapadla nebo brouk tykadla – osaháváme si jimi terén, čteme povrch, po němž lyžujeme. A samozřejmě skrze ně přenášíme impulsy do lyží a komplexně ovládáme celou jízdu. Nohy prostě potřebujeme. A proto bychom si je měli hýčkat.
Přehled sjezdových bot 2021–22
Skialp - cesta do budoucnosti

Je to hezké být součástí revoluce a ne každému se to poštěstí. Skialp si prožil svou revoluci právě minulou zimu, kdy díky vícero okolnostem – zavřeným sjezdovkám, výborné zimě i dobré práci skialpových firem – vystřelil jako nikdy. Stal se z něj sport s velkým S. Pro mnohé skialpové firmy to znamenalo změnu matrixu, novinek sice připravily dostatek, ale často nestíhají zásobovat hladový trh.
Přehled skialpových lyží 2021/22
Přehled skialpových bot 2021/22
Evoluce lyžařské přilby

Za poslední čtvrt století se používání přileb na rekreačních lyžařských svazích zvýšilo z 5 % (1995) na více než 80 % (2020). Současně během stejného období klesl počet vážných poranění hlavy při veškerém lyžování asi o 70 %. Každou zimu se v maloobchodní síti prodají miliony přileb, v řadě zemí je uzákoněna povinnost nosit lyžařskou přilbu v dětském věku, lyžařské školy klienty bez přilby de facto nepustí na svah. Jak do této bezesporu vyspělé fáze obor dospěl?
Na běžky!

Snad už jsou pryč doby, kdy byla lyžařská společnost rozdělena na dva nesmiřitelné tábory – sjezdaře a běžkaře. I dnes čas od času zazní nějaká pikantní poznámka z jedné či druhé strany, ale to spíš proto, aby bylo veselo a řeč nestála ve chvílích, kdy se oba tábory sejdou, aby strávily a zapily zážitky zimního dne. Lyžaři jedno jsou. Skol!
Fenomén nemazacích běžek

Jak vyjet kopec bez podklouznutí a vzápětí sjet dolů co nejrychleji? Řešení těchto dvou proti sobě postavených výzev se zdá být dlouhověkým rébusem běžkařského světa. Mnohá desetiletí se mělo za to, že odpovědí je tradiční stoupací lyžařský vosk, což však vedlo k další výzvě: jak začít trávit míň času v lyžárně a víc času skutečně venku, na sněhu a lyžích. A tak vznikl nápad na bezvoskové, nemazací lyže, coby nevyhnutelná snaha o krok vpřed.
Děti a běžky

Že děti nerady běžkují, je velký omyl. Možná vzešlý ze vzpomínek jejich rodičů z dob, kdy běžky ještě vyžadovaly úporné mazání – což se ne všem tatínkům zrovna dařilo, pokud se na to rovnou nevykvajzli. Pokud dospělý promaže, může to vyčítat pouze sám sobě, ovšem pokud táta promaže synovi lyže, zloba bude mířit na běžecké lyžování. Ale to je minulost – dnes už je doba jiná.
BC: Běžkaření nadivoko

Běžkařské backcountry (dále jen BC) je nejblíže příbuzné prapůvodnímu stylu lyžování, jehož kořeny sahají do Skandinávie zpřed tisíce let. Tehdy šlo o jediný možný způsob pohybu divokou zimní krajinou, bez ohledu na to, zda byla rovinatá, zvlněná nebo hornatá.
Přehled běžeckých lyží 2021/22
Boty pro běžecké lyžování - pohodlí a přesnost

Výběr běžkařského materiálu bychom měli začít právě botami – ačkoli dnes už to neplatí tak rigidně jako kdysi, jelikož kompatibilita vázání a bot napříč různými výrobci zásadně vzrostla. Přesto je třeba myslet na to, aby bota do vázání pasovala. Značka není podstatná – hlavní je, aby bota dobře seděla. Postupujte podle trojice kroků níže.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 132 market!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!