SNOW 134 vychází 25. listopadu 2021
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Sezóna covidové byrokracie 2021/22

Jak se ukázalo, loni na podzim jsme věřili marně, že o covidu víme dost na to, aby naši (lyžařskou) civilizaci nemohl paralyzovat. Letos byla víra přesně o měsíc pevnější, než se začala drolit. Při podrobnějším pohledu je ale mnohé jinak, takže (nějaká) sezóna prostě bude!
Výzvy lyžování v době postcovidové

Lyžařský byznys schytal s covidem nepředvídatelné rány s mnohem drtivějšími dopady, než by si kdokoliv uměl ještě před nedávnem představit. Zrušení jedné celé sezóny v Evropě ukázalo, jak slabá je pozice lyžování ve srovnání s průmyslem. O to silnější mohou být v blízké budoucnosti další „soupeři“ lyžování – zvěstovatelé klimatických změn nebo puritánští ekologové.
Vyprodaná nejistá sezóna

Vzhledem k nejistotě uplynulé covidové sezóny se většina amerických středisek vyrovnala s omezením kapacity tím, že sama omezila počty jednodenních vstupenek – což vedlo k prudkému nárůstu prodejů skipasů, spoustě vyprodaných dní a celkově rekordní návštěvnosti. Na jaře začala střediska představovat tradiční nabídku permanentek na příští sezónu. Většina omezí jejich počet, mnohá zvedají ceny, jiná už hlásí vyprodáno. Prozkoumejme některá témata, která neobvyklá americká sezóna poodhalila.
Česko - zájem o lyžování bude velký

Po nejkratší lyžařské sezóně v historii, v níž se vleky mohly točit pouhých devět dnů, visí nad zimou znovu covidový otazník.
Rakousko - zima musí být

Světová jednička v lyžování, které turismus přináší 10 % HDP, nepřipustí totální výpadek druhé zimní sezóny v řadě, uplatní proto jakákoliv opatření – třeba povinné očkování.
Korutany - slunečná strana zimy

Slunečné podnebí, jižanská pohostinnost a rozmanitá alpsko-jadranská kuchyně jsou spolu s pestrými lyžařskými terény zárukou nejpohodovější zimní dovolené v Rakousku.
Slovinsko - Alpy za příznivou cenu

Ještě než se myšlenkami přenesete do zimy, je dobré promyslet, kde si užijete lyžování a zimní chvíle nejlépe. Co třeba zkusit letos něco nového a nevšedního? Slovinská lyžařská střediska mohou být sice menší, než bývá v Alpách zvykem, ale nabízejí přívětivou atmosféru a jejich horská malebnost vás nadchne.
Itálie - přísná pravidla pohodové země

Itálie si musela kvůli nařízením z Říma „odpustit“ celou loňskou zimní sezónu, i když některé autonomní provincie o rebelii a otevření středisek uvažovaly. Země byla v počátcích pandemie v zimě 2020 „postižena“ panikou a uzavírkami jako první, takže případný výpadek další sezóny by měl velice nepříjemný dopad, hlavně na jinak sluncem prozářený elán italských hostitelů.
Švýcarsko - věrné lyžařům

Švýcarsko zůstalo ochotné naplňovat touhu lyžařů po celou minulou sezónu a to je příslibem, že nejinak tomu bude i letos. Ve střediscích nevznikla žádná ohniska nákazy, areály si přišly na většinu z obvyklých tržeb a obyvatelům i turistům zůstala díky lyžování možnost zahnat frustraci a trávit čas v inspirujícím prostředí na zdravém vzduchu.
Francie - investuje do komfortního ubytování

Ani Francie nebyla v minulé sezóně k lyžařům vstřícná, nicméně na prahu té nadcházející se zdá, že covid ji bezprostředně neohrožuje.
Svět je jeden velký freeride

Když si roztočíte globus nebo mrknete třeba na Google Earth, uvidíte, že se ta naše planetka velehorami jen hemží. Možná vás překvapí, kolik skvělých svahů pro lyžování ve volném terénu najdete na místech, kde byste to ani nečekali. V duchu přísloví „Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den, nauč jej rybařit a nasytíš ho na celý život“ se vám tedy pokusím předat pár cenných rad, jak najít prašanové eldorádo – namísto toho, abych vám své nalezené destinace prostě jen vypsal.
Funkční prádlo - od nápadu až na tělo

O vlastnostech a sportovním využití merina, polypropylenu či polyesteru jsme toho napsali už mnoho. Tentokrát se podíváme na to, jak se funkční prádlo „rodí“, tedy jak spletitá je cesta od první myšlenky až po poslední steh jehly.
Na běžkách za Santa Clausem

Při prohlížení akčních letenek mi padlo do oka finské město Rovaniemi. To jsem trošku znala z vyprávění od dědy, který tam opakovaně jezdil na partnerské výměnné pobyty mezi lesnickými školami. A za polárním kruhem je domov Santy Clause, od něhož jsem měla doma několik dopisů, které děda ze svých cest přivezl. Tyto indicie mě přivedly k myšlence vypravit se do této polární oblasti.
Mezi ženšenem a ledovými sochami - Exotické lyžování v Číně

Máte chuť si zalyžovat také někde jinde než v Evropě? Jednou z možností je zaletět si třeba do… Číny.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 134!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!