SNOW tour 2022 - Ještěd Večerko.mp4 from SNOW.cz on Vimeo.


Večerní lyžování na Ještědu probíhá na sjezdovce Nová Skalka, která měla svou první a poměrně krátkou – zhruba jednodenní - premiéru už loni v prosinci. Dá se tak pořád tvrdit, že Nová Skalka je novinkou Ještědu, která je navíc dost atraktivní, protože se konečně i ještědský hřeben dočkal nějaké té moderní široké sjezdovky s optimálním sklonem pro širší skálu lyžařů.


Novinkou je také letošní nové osvětlení sjezdovky Nové Skalky odshora až dolů celkem 265 LED svítidly. Toto osvětlení patří vůbec k nejkvalitnějším osvětlením v Evropě a ani my jsme na sjezdovce na žádném metru nemuseli tápat, ani v horní části sjezdovky, na kterou padla mlha.


Sjezdovka Nová Skalka je dlouhá přes 1,5 km a široká 45 m bez výraznějších terénních horizontů, takže je po celé délce příjemně přehledná, a to i ve spodním mírném esíčku s dvěma menšími padáčky. Osobně se mi sportovní charakter téhle sjezdovky hodně líbí, příjemně se tu carvuje a tuhle trať bych klidně zařadila mezi top 5 sjezdovek v republice.


Na sjezdovku tu vyváží sedačková lanovka Skalka, která je odpojitelná, takže je rychlá a na kopci jste dřív, než se stihnete pořádně vydýchat.


Při večerním lyžování je v provozu také půjčovna lyží a sportovní obchod u centrálního parkoviště. V rámci obchodu tu najdete i různé lyžařské suvenýry a já osobně bych tu dokázala vyřešit i vánoční dárky.


Novinkou je dále také velký aprés-ski stan na dojezdu sjezdovky Nová skalka. Kromě kulatého baru tu najdete i posezení u stolů na lavicích s kožešinami a můžete tu i něco zakousnout, v nabídce je například gulášová polévka s klobásou (99 Kč, nebo 89 Kč s gopassem) nebo panini se šunkou a mozzarellou (99 Kč). Co se týká drinků, odměnit se za večerní nebo denní lyžování můžete svařákem, aperolem nebo pivem Svijany. Na Ještěd totiž můžete jet lyžovat i tramvají. ;-)Livigno v kostce:

Vzdálenost z Prahy 1 h 17 min
Denní skipas – pokladna 690 Kč
Denní skipas – online 500 Kč
Fresh Track 990 Kč
Kubíkův Funpark 350 Kč
Denní lyžování 8:30–16:00
Večerní lyžování 18:00–21:00
Webové stránky www.skijested.cz


Na Ještědu jsme reportovali na lyžích FISCHER, s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení REHALL a v helmách a brýlích SMITH.