Nechte si poradit od zkušených borců

Každá návštěva Endorphin Republic je zážitek sám o sobě. Tým Endorphinu se skládá z nadšených lyžařů a skialpinistů – v pražském Karlíně potkáte horského průvodce Davida Pozlera, ve Waltrovce zase servismana Martina Šolína, který žije freetouringem. Pokud máte v oblibě alpské sjezdovky nebo vás naopak lákají průzkumy terénu, tito a další borci vám rádi poradí, jaké vybavení zvolit, abyste si lyžování užili na maximum. Sjezdové lyže, skialpové lyže, lyžařské boty nebo třeba lavinové batohy si navíc ještě před koupí můžete půjčit k testování v terénu!

Vsaďte na prověřené značky

Tým Endorphinu se řídí heslem “neexistuje špatné počasí, jen špatné vybavení.” Právě proto sází na prověřené světové značky jako je SCOTT, Head, Stöckli, Skitrab, Tecnica, Leki, Karpos, Outdoor research nebo Phenix, které si potrpí na technologicky vyspělé materiály stvořené do těch nejdrsnějších podmínek. V inspirativních prodejnách v Praze (Karlín a Waltrovka), Brně, Olomouci a nově i v Hradci Králové či Bratislavě si můžete vybrat nejen výkonné sjezdové či skialpové lyže, boty na lyže, bezpečné lyžařské helmy se systémem ochrany mozku a brýle nebo lavinové vybavení, ale i všechny vrstvy funkčního lyžařského oblečení, se kterými si to užijete za každého počasí. Pokud rádi provokujete a vystupujete z davu, nadchnete se pro kolekce značek OneMore, 8848 Altitude nebo provokativního brandu Crazy.

Lyžujte jako mistr světa

Lyžařské fajnšmekry tu potěší pestrá nabídka prvotřídních sjezdových lyží SCOTT či profesionálních lyží Bomber, které navrhl mistr světa ve sjezdu Bode Miller. Ten dokonce dohlížel na jejich samotnou výrobu a jeho lyže jsou stejné jako on – spokojí se jen s tím nejlepším, druhé místo je pro ně málo. Lyže Bomber jsou hbité a výbušné a mají rychlou reakční schopnost, která umožní si každou jízdu náležitě vychutnat. Bomber vedle špičkových lyží nabízí lyžařským nadšencům i odolné karbonové helmy. Perličkou v nabídce Endorphinu je ručně malová helma Bomber Dee Ali Kiss, zdobená 24k zlatem, která byla vyrobena v limitované edici 20 ks.

Obujte se do toho jako Šárka Strachová

V Endorphinu často narazíte na další lyžařskou legendu – Šárku Strachovou. Ambasadorka Endorphin Republic zde ráda vylepšuje svou sjezdařskou i outdoorovou výbavu. Největší důraz přitom klade na výběr lyžáků. “Lyžáky jsou pro mě důležitější než lyže, každý oblouk totiž ovládáme skrze boty,” podotýká Šárka a doporučuje si nechat lyžáky individuálně nastavit a jejich nákup zbytečně neurychlovat. V Endorphinu si můžete nechat boty tepelně vytvarovat nebo vám skelet botičky precizně vybrousí na míru.

Nepodceňte přípravu

Oblíbeným hostem Endorphinu je i moderátorka a vášnivá skialpinistka a freeridistka Lucie Výborná, která na svých Superguidech (pozn. redakce: skialpové lyže SCOTT Superguide) zdolala i pětitisícový Elbrus, íránský Dámavand nebo nejvyšší horu Antarktidy Mt. Winson. “Ať už jsou to Alpy nebo sjezdovka v Krkonoších, základem úspěšné, lyžařské mise je dokonalá příprava, “ říká Lucka. Servismani z Endorphinu proto dopřávají lyžím skutečně profesionální servis. Servis lyží provádí na kvalitních německých strojích Reichmann, disponují šablonami pro rychlou montáž různých druhů skialpových vázání a do servisu dávají kus svého nadšení pro sport. Lyže, běžky i skialpy vám v Praze, Brně a Hradci Králové seřídí perfektně na míru, aby vaše každá lyžařská výprava byla nabitá endorfiny.