SNOW 144 vychází 9. února 2023
132 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si můžete přečíst v elektronické podobě v počítači i v tabletu nebo chytrém telefonu.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
digiport.cz (dříve Floowie.com)

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Pár tipů z obsahu:

Lindsey Vonn na Hahnenkammu

Lednová noc, nejznámější sjezdová trať světa v Kitzbühelu. Nahoře ve startovní budce stojí (v té době stále ještě) nejúspěšnější lyžařka všech dob. Příprava, vrcholná koncentrace a odraz do hlubiny. Tmou zavlály dlouhé plavé vlasy. Lindsey Vonn právě odstartovala svůj první Hahnenkamm.
JANA ŠOLTÝSOVÁ GANTNEROVÁ: Měla jsem v životě štěstí

Přinejmenším lyžařsky – avšak bezpochyby nejen – se uměla jaksepatří narodit. I umožnila umět se narodit dcerám, takřka dokonalým genetickým kopiím své půvabné slavné mámy. Historicky první východoevropská sjezdařka, jež vyhrála závod Světového poháru, a dlouhé dekády jediná slovenská vítězka SP (až do nedávných časů soudobých následovnic Zuzulová – Vlhová). Ač už nezávodí bezmála 40 let, díky funkcionářské aktivitě ve FIS zůstává při špičkovém lyžování dodnes. Vlastními slovy nyní nahlíží na svou pozoruhodnou

  • lidským štěstím štědře zdobenou – životní pouť.Brutálně upřímný Patrick Ortlieb skončil na Hausbergu

Od okamžiků jeho největší slávy už pár let uplynulo, výsledky z prosincové klasické zastávky Světového poháru ve Val Gardeně nicméně naznačovaly, že mají výkony Patricka Ortlieba vzestupnou tendenci. Závody nabitý leden 1999 ovšem pro mistra světa a olympijského vítěze nakonec nebyl ve znamení comebacku, ale definitivní tečky za sportovní dráhou.
Létající Norka Kari Traaová: Když chcete být nejlepší, nesmíte mít nikdy žádné výmluvy

Fenomenální akrobatická šampionka se po kariéře usadila v norském Vossu, vychovává děti a řídí svou multimilionovou firmu vyrábějící dámské sportovní oděvy. Přesto dál stíhá létat vzduchem.
Světový pohár ve Špindlerově Mlýně: 19 000 diváků, 6 setin od historického rekordu

Do Špindlerova Mlýna se po čtyřech letech vrátil nejprestižnější kolotoč alpského lyžování. Poslední lednový víkend se v krkonošském středisku představily nejlepší lyžařky světa ve dvou slalomech. Hlavními lákadly pro diváky byly Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová. Češek se před domácími fanoušky představilo hned šest, přičemž největší očekávání směřovala k Martině Dubovské.
RATSCHINGS-JAUFEN - Neobyčejně obyčejné jihotyrolské lyžování

Dlouhé roky jsem jezdila na lyže do jihotyrolských Dolomit, než jsem objevila nenápadný Ratschings-Jaufen. A zamilovala se do něj, přestože nemá žádný dominantní vrchol ani jinou výraznou atrakci. Nebo právě proto?
Aopy do dvou hodin od hranic

Dojezdová vzdálenost je při krátkodobějších, spontánně plánovaných lyžařských pobytech jedním z rozhodujících parametrů výběru střediska.
Magie horské chaty

Už je to řádka let, co jsem seděla na snídani v útulném obýváku ve Val Gardeně u Peppiho a Sibylle Senonerových. Za okny byly vršky hor schované v mracích a padaly velké mokré sněhové vločky. „Tak, kam to bude dneska,“ zajímalo Peppiho, jednoho z místních řezbářů, který s manželkou i v seniorském věku stále hostil ve svém domě turisty. „Chystám se na Seiser Alm,“ odpověděla jsem. Peppi, který pamatoval ještě časy, kdy chodili s dalšími mladými muži sekat seno bičem na Puflatsch, jen lišácky pokýval hlavou: „Dobrá volba. Jsou dny, kdy je nejkrásnější výhled na hory z okna chaty a na Seiser Almu je těch hezkých pěkných pár!“
Zelené lyžování v Jižním Tyrolsku

V severoitalské oblasti Jižní Tyrolsko se začíná lyžovat čím dál víc zeleně. Neznamená to, že by na svazích chyběl sníh, nýbrž že provoz lyžařských středisek více zohledňuje ekologické souvislosti. Nejde přitom o žádnou revoluci či kosmické supertechnologie, ale o množství drobných opatření, která jsou šetrná k přírodě i selským rozumem.
Kopaonik - Buď vítán, bratře!

V covidové nesezóně 2020/21 jsme toho stihli na Balkánu hodně, ale na Srbsko vyšel čas až na začátku roku 2022. A musím říct, že jsme si opět velmi užívali kulturní rozličnosti. Je skvělé, že v Evropě můžeme vyrazit na různé světové strany a poznávat nejen jiný sníh a sjezdovky, ale také jiné jazyky, zvyky a gastronomii.
Na ostrově ohně a ledu - Skitouring na Islandu

Atlantský ostrov Island bývá často nazýván nejen ostrovem ohně, který odráží jeho vulkanickou aktivitu, ale i ledu, jenž pokrývá zhruba deset procent jeho celkové rozlohy. Díky specifickým klimatickým podmínkám, které nad ostrov přinášejí dostatek vlhkosti, a poloze těsně u polárního kruhu bývá v zimním období doslova zasypáván pravidelnými sněhovými srážkami. Zároveň však břehy Islandu, podobně jako pobřeží Norska, ohřívá Golfský proud. Takže když západně od něj ležící Grónsko i Baffinův ostrov sevře v zimě silný ledový příkrov, nadšeným lyžařům se ze svahů zdejších vulkánů i hlubokých fjordů naskýtá zcela nevšední podívaná na nekonečný oceán a divoký příboj, jakou z lyží a z tak bezprostřední blízkosti není možné zažít nikde jinde na světě.
Moderně ve stopách Sherlocka Holmese aneb 45 km z Davosu do Arosy a Lenzerheide

Jak známo, k popularizaci lyžování výrazně přispěly anglické elity, které se léčily na horském vzduchu, typicky ve švýcarském Davosu. Jedním z přelomových momentů se stal článek, jejž roku 1894 sepsal Sir Arthur Conan Doyle pro časopis The Strand, v němž popisoval svůj přechod z Davosu do Arosy přes průsmyk Mainfelder Furgga. Jeho odkaz je živý dodnes v modernějším pojetí – lyžařském výletu z Davosu přes Arosu až do Lenzerheide.
Mládí je budoucnost

Aplikace tradičních zimních strategií na letní výukové programy v bikeparku může být receptem na úspěch.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 144!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!