Zkrácený výtah z oficiální tiskové zprávy od společnosti VR

Společnost Vail Resorts, Inc. (NYSE: MTN) dnes dokončila koupi horského střediska Crans-Montana Mountain Resort, proslulého cílového lyžařského střediska s bohatou historií, které je rájem outdoorových sportů ve Švýcarsku i po celém světě. Akvizice představuje druhou strategickou investici společnosti Vail Resorts do vlastnictví a provozování lyžařských středisek v Evropě.

Horské středisko Crans-Montana se rozkládá na více než 1 400 metrech lyžařského převýšení a 140 kilometrech tratí. Horské středisko Crans-Montana, dostupné z pěti letišť a vlakem, se nachází ve švýcarském kantonu Valais, přibližně dvě a půl hodiny od Ženevy a méně než čtyři hodiny od Milána a Curychu. Středisko je vzdáleno dvě a půl hodiny jízdy od dalšího evropského střediska, které společnost vlastní a provozuje, v Andermatt-Sedrunu.

Společnost Vail Resorts získala 84% podíl ve společnosti Remontées Mécaniques Crans Montana Aminona (CMA) SA, která kontroluje a provozuje všechny lanovky a podpůrné horské provozy, včetně čtyř prodejních a půjčovních míst. Společnost získala 100procentní podíl ve společnosti SportLife AG (oproti dříve oznámeným 80 procentům), která provozuje jednu z lyžařských škol ve středisku. Společnost rovněž získala plné vlastnictví 11 restaurací nacházejících se na horách a v jejich okolí. Ocenění celku těchto středisek činí 118,5 milionu švýcarských franků, včetně přibližně 7 milionů švýcarských franků dluhu, který zůstane zachován.

Jak již bylo dříve oznámeno, společnost Vail Resorts plánuje v příštích pěti letech investovat přibližně 30 milionů CHF do jednorázových kapitálových výdajů na zvýšení kvality služeb pro hosty, a to v závislosti na načasování schválení a dokončení investičních projektů. Investice se zaměří na maximalizaci efektivity gastronomie a zlepšení a rozšíření možností zasněžování.

„Jsme nadšeni, že se Crans-Montana Mountain Resort stává naším druhým vlastněným a provozovaným lyžařským areálem ve Švýcarsku,“ uvedla Kirsten Lynchová, výkonná ředitelka společnosti Vail Resorts. „Crans-Montana je úchvatná alpská destinace, která je proslulá svými nádhernými panoramatickými výhledy, nedotčenými sjezdovkami a živou komunitou. Jsme odhodláni do střediska investovat, abychom podpořili jeho růst a vitalitu regionu. Těšíme se také na to, že horské středisko Crans-Montana bude zařazeno do systému Epic Pass a přivítáme lyžaře a snowboardisty z celého světa.“

Podrobnosti o přístupu do horského střediska Crans-Montana na sezónku Epic Pass

Společnost Vail Resorts dnes také oznámila podrobnosti o přístupu na sezónu 2024/25 do střediska Crans-Montana Mountain Resort. Špičkové produkty společnosti Epic Pass umožňují přístup do horských středisek společnosti za neuvěřitelnou cenu, ať už mají v plánu lyžovat jeden den nebo každý den. V sezóně 2024/25 získají držitelé pasu Epic Pass neomezený přístup do horského střediska Crans-Montana. Držitelé místního pasu Epic obdrží pět dní ve středisku a držitelé denního pasu Epic s přístupem do všech středisek budou moci navštívit středisko s využitím kteréhokoli ze svých dnů. V sezóně 2024/25 budou i nadále k dispozici permanentky Crans-Montana One Pass a One+ Pass.

Epic Pass poskytuje také neomezený přístup do Andermatt-Sedrun-Disentis a přístup do evropských partnerských středisek, včetně pěti dnů ve Verbier4Vallées ve Švýcarsku, sedmi dnů v Les 3 Vallées ve Francii, sedmi dnů ve Skirama Dolomiti v Itálii a tří dnů ve Ski Arlberg v Rakousku, přičemž konkrétní informace jsou k dispozici na www.epicpass.com.

Jmenování vedoucích pracovníků společnosti Vail Resorts v Evropě

Mike Goar, současný ředitel společnosti Andermatt-Sedrun Sport AG, byl po úspěšném dohledu nad akvizicí a integrací lyžařských provozů ve středisku Andermatt-Sedrun v uplynulých 18 měsících jmenován do funkce ředitele všech provozů společnosti Vail Resorts ve Švýcarsku, včetně středisek Andermatt-Sedrun a Crans-Montana Mountain Resort. S okamžitou platností tak byl jmenován regionálním provozním ředitelem (COO) v rámci horské divize společnosti. Goar má více než 40 let zkušeností v lyžařském průmyslu a zastával vedoucí funkce v několika nejznámějších horských střediscích ve Spojených státech, včetně největšího střediska v zemi Park City Mountain v Utahu.

„Osobně jsem se zavázal k provozní dokonalosti a pokračující spolupráci s mnoha našimi nadšenými partnery, abychom zajistili úspěch jak Andermatt-Sedrunu, tak nyní i neuvěřitelného horského střediska Crans-Montana,“ řekl Goar. „Každé z těchto středisek poskytuje lyžařům a snowboardistům, kteří navštíví švýcarské Alpy, jedinečný zážitek. Těším se, že díky cennému partnerství s našimi zaměstnanci a členy komunity poznám Crans-Montanu a přispěji k jejímu budoucímu růstu a udržitelnosti.“

Každodenní provoz horského střediska Crans-Montana povede Pete Petrovski, který byl s platností od zimní sezóny 2024/25 jmenován výkonným ředitelem střediska a bude podléhat Goarovi. Petrovski pochází ze Skopje v Severní Makedonii a má více než 14 let zkušeností s horskými provozy a se společností Vail Resorts. V současné době je ředitelem služeb pro lyžaře ve středisku Keystone – známém lyžařském areálu v americkém Coloradu. Bertrand Cassignol zůstane v horském středisku Crans-Montana jako vedoucí provozu, aby byla zajištěna kontinuita podnikání, a bude podřízen Petrovskému.

Na podporu Goarovy rozšířené role byl Igi Zopp jmenován generálním ředitelem společnosti Andermatt-Sedrun. Od roku 2022, kdy společnost Vail Resorts koupila Andermatt-Sedrun, a včetně rozpočtovaných projektů na kalendářní rok 2024, středisko dokončilo investice v hodnotě více než 20 milionů švýcarských franků, včetně modernizace zasněžování, aktualizace tří restaurací a projektů plánování lanovek.

Více o první vailské akvizici do evropského střediska Andermatt-Sedrun jsme psali v časopise SNOW 148 Time v článku Andermatt polit živou vodou.