V jaké jste formě před olympiádou ve Vancouveru?

Krýzl: Jsem po zranění, a kdo ví, třeba mě to všechno posílí a sezóna bude úspěšná. Poprvé jsem letos lyžoval 12. října, kdy slavím narozeniny. To je shodou okolností i datum objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem, jeho matka se navíc jmenovala stejně jako ta moje. No a tak si říkám: jsem taky Kryštof, proč bych tu Ameriku nedobyl?
Trejbal: Loni jsem měl smůlu – prosincové zranění achilovky, dlouhá a těžká viróza a nakonec slepé střevo – to vše před únorovým mistrovstvím světa. Letos příprava probíhá jako každý jiný rok. Nejsem na tak vysoké úrovni, abych se soustředil pouze na olympiádu, ale samozřejmě ji považuji za vrchol sezóny.
Bank: Cítím se dobře. Příprava se nad očekávání vydařila. Zatím nám vychází počasí i výběr středisek. S novými lyžemi jsem spokojený. A samotná olympiáda je pro mě jeden z vrcholů sezóny, ta se ovšem neomezuje jen na olympijské hry.

Jak vypadá váš program přípravy a závodů během listopadu, prosince, ledna a února?

Krýzl: Hlavně aby mě nelimitovalo zranění! Pokud bude vše v pořádku, tak bych chtěl jet všechny slalomy, obřáky a super G. Jen ještě nevím, jestli pojedu závody v Beaver Creeku a Kitzbühelu. Ale jednou bych určitě chtěl obrazit všechny „světáky“, kterých se můžu zúčastnit. Jsou pro mě důležité a je to skvělá zkušenost. O svátcích pravděpodobně budu trénovat ve Špindlerově Mlýně a pak se tam objevím nejspíš až na mistrovství republiky.
Trejbal: Letošní příprava probíhá dobře a podle plánu. Začátek jsme věnovali technice a obecnému lyžařskému rozvoji. Postupně přecházím na vychytávání much v mých prioritních disciplínách a výběru lyží pro nadcházející závodní období, které se skládá ze světového poháru, evropského poháru a pro doplnění i závodů FIS. Potřebuji pro povzbuzení nakopnout hned v počátku dobrým výsledkem, jako tomu bylo loni v Levi, kde jsem obsadil 17. místo ve slalomu. Taky potřebuji pevné zdraví, které mi loni chybělo.
Bank: Koncem října začal prvním obřákem v Söldenu kolotoč Světového poháru naplno a dá se říct, že až do Vánoc se doma moc neukážeme. Ze Söldenu zamířila série do Finska na první slalom, pak následovala Kanada a hned Beaver Creek. Na trénink už v toto období moc času nezbývá.

Jakým disciplínám dáváte během přípravy přednost?

Krýzl: Mě baví všechny discipliny, mám rád agresivitu, techniku, rychlost, skoky, dlouhé oblouky. Prostě lyžování. Co se techniky týče, tak je pro mě základem obří slalom. Největších úspěchů dosahuji ve slalomu, ten se stal mojí prioritou a rychlost mám rád, takže se chci věnovat i rychlostním disciplínám a pokusit se zabodovat v kombinaci.
Trejbal: Příprava se modeluje podle prioritních disciplín, což v mém případě znamená: slalom, superkombinace a s lehčím odstupem obří slalom a super G. Nejvíce se soustředím na disciplíny, ve kterých mám šanci udělat nejlepší výsledky.
Bank: V posledních sezónách se nám osvědčil model přípravy, který je založený na velkém počtu dní v obřím slalomu a skoro stejný poměr dní v rychlostních disciplínách, se slalomem začínáme až těsně před sezónou. V sezóně bych chtěl útočit na zajímavé výsledky ve všech disciplínách. Na lyžování mně totiž baví pravě ta rozmanitost zážitků, každá disciplína má svoje nezměnitelné kouzlo.

Jaká omezení ve své přípravě pociťujete?

Krýzl: Byl jsem tři měsíce zraněný, proto je to teď časově i fyzicky náročné. Musím rychle dohnat nedostatek fyzické přípravy i tréninku na lyžích. Když ta páteř vydrží, tak se mi to, doufám, podaří. Nejdůležitější je zdraví, snad to bude v pořádku.
Trejbal: Příprava se odvíjí od finančních možností. Musíme kloubit cenu a kvalitu tréninku tak, abychom dostali co nejlepší podmínky za nejlepší cenu. Z mého pohledu ale podstupujeme přípravu, se kterou se dá závodit ve světovém poháru. Je ale fakt, že máme do značné míry improvizované podmínky, ty se zdaleka nedají porovnávat s borci v alpských zemích. Ale to může fungovat i jako motivace – zajistit si svými výkony a spoluprací se sponzory srovnatelné podmínky.
Bank: U každého sportovce je základem zdraví! U mě letos zatím drží a s přípravou jsem spokojený. Omezení z finančního hlediska vždy byla a asi i budou, ale to je součástí hry. Významným článkem ve zkvalitnění naší přípravy jsou letos vynikající podmínky, které mám od armádního centra Dukla Liberec.

Jste připraveni případným sponzorům nabídnout, kromě obligátního prostoru pro loga na oblečení, ještě něco jiného?

Krýzl: Stará se o mne jedna agentura s bezvadnými lidmi. Mají to teď během krize dost těžké a rád bych jim s čímkoli pomohl. Jsem ochoten spolupracovat na lecčems. Především bych uvítal, kdyby to bylo pro děti - to má vždycky smysl. Rád bych také podpořil sportovce, kteří neměli takové štěstí jako já při poranění páteře a mají trvalé následky.
Trejbal: Kromě firemních ploch sponzorům můžu nabídnout účast na firemní nebo propagační akci. Samozřejmě termín akce nesmí kolidovat se závodním nebo tréninkovým programem. Jsem také připraven se stát tváří při propagaci produktů.
Bank: Kromě prezentace firmy prostřednictvím televize a jiných médií při závodech světového poháru a mistrovství světa také nabízíme třídenní lyžovaní pro nejvýznamnější klienty nebo nejlepší zaměstnance. Toho se účastním nejenom já, ale i trenér, servisman či fyzioterapeut. V těchto třech dnech si mohou vyzkoušet, jaké to je jezdit slalom, obří slalom či sjezd. Mohou si se mnou porovnat čas v brankách. Případně vyzkoušet rozdíl mezi závodními lyžemi a jejich výbavou. Nechybí ukázka profesionální přípravy lyží, je jim k dispozici i fyzioterapeut a večerní rozbor techniky u videa s trenérem. Je to malá simulace toho, jak probíhá náš tréninkový kemp. Tato forma spolupráce je v poslední době oblíbená a firmy na ni zajímavě reagují. Letos nově nabízíme, zase v rámci partnerského balíčku, prezentaci na našich pěti billboardech u hlavních cest v Olomouckém kraji.

Mohli byste uvést příklad firmy nebo produktu, jehož propagace by vás zvlášť zajímala?

Krýzl: Skoro každý sjezdař se vidí v reklamě na Red Bull – tahle značka už má své image adrenalinových činností. Uvědomuji si ale, že náš sport, jakkoli je adrenalinový, stojí na tvrdé a precizní přípravě, dobré zdravotní a psychické kondici – a to přece jsou významné prvky jakékoli výchovy. Zajímala by mě propagace produktů zdravé výživy, sportovního náčiní, dětských pohybových her. Rád bych také spolupracoval s jakoukoli automobilovou značkou. Ročně strávím v autě 80 až 100 tisíc kilometrů. Většinou se potřebujeme přesunout z místa na místo co nejrychleji a objíždíme celou Evropu. Mám za to, že jsme pro automobilky docela dobrý reklamní artikl.
Trejbal: Jsem připraven spolupracovat s jakýmkoliv partnerem - samozřejmě by to nesmělo být v rozporu se zákonem, pravidly FIS a morálkou. Líbilo by se mi propagovat něco z motoristického odvětví, jelikož se zajímám o auta a motorky. Nebo značku, která se pohybuje ve freestylových sportech. Zajímají mě počítačové animace, počítačové hry, které umožňují sportovní soutěžení anebo rozvíjejí technickou nebo výtvarnou tvořivost. Bavilo by mě propagovat hodnotné hry pro děti.
Bank: V tomto směru jsem profesionál, jsem připraven odprezentovat téměř cokoli. Jen mě teď napadlo: co bych asi měl namalované na přilbě, kdyby mě chtěl sponzorovat nějaký sex-shop? Samozřejmě jsou věci, co bych si na sebe nikdy nenechal dát, také ale nemám žádného vysněného sponzora. Baví mě spolupracovat s českými značkami, libí se mi, jakým image se prezentuje pivovar Bernard. Dokázal bych si představit zajímavou kampaň na jejich nealko pivo.

Co řekli o sobě?

Krýzl (přezdívaný Kitan):

Mám rád rodinu, lyžování, sporty všeho druhu, dvě domácí kočky, holky (jsem jistě neobyčejně sexuálně přitažlivý). Miluji zábavu, večírky, rychlost, srandu, adrenalin a úspěch. A taky filmy. Chtěl bych se kolem filmu motat (ať už jako herec nebo kameraman, režisér). Taky občas hraji videohry (je to dobrý relax). Pro mediální ohlas jsem ochoten udělat hodně.

Trejbal (přezdívaný Trejbič):

Můj mediální obraz by se zřejmě mohl odvíjet od ne zcela obvyklého vzhledu. Nesnažím se vystupovat z řady, ani odlišovat, ačkoli to tak vypadá. Jenom nosím a dělám věci, co se mi líbí, baví mě a vůbec mi nevadí, že to vyvolává pozornost. S tím jen zdánlivě kontrastuje skutečnost zodpovědného profesionálního sportovce – závodníka, za kterého vše říkají výsledky.

Bank (přezdívaný Bany):

Už se ve vrcholovém lyžování pohybuji spoustu roků. Mám za sebou úspěchy, o kterých jsem snil, ale taky období, kdy mi nic nešlo. Prodělal jsem celou řadu zranění, z nichž některá mě na dlouhá období vyřadila „z provozu“. Získal jsem tím mnohé: především jsem si začal uvědomovat skutečnou hodnotu zdraví. Proto jsem taky začal spolupracovat s nadací Modrý hroch podporující modernizaci dětské chirurgie ve Fakultní nemocnici v Brně.

A jakou mají letos motivaci? Všichni tři se dohodli, že za každý bod světovém poháru dají stovku na zpříjemnění pobytu dětí v této dětské úrazové nemocnici.