Berchtesgadener Land - aktuální report z 01. - 08.02.2014 - SNOW.CZ

Berchtesgadener Land | aktuální report z 01. - 08.02.2014

Berchtesgadener Land - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Německo Německo - Bavorsko

průměrné hodnocení Berchtesgadener Land:
autor: Kirkous
hodnocení:
návštěva od: 01.02.2014 do: 08.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Rossfeld

Rodinné středisko s čistě přírodním sněhem na hranicích Německa s Rakouskem s nádhernými výhledy na Salcbursko a s jistotou sněhu vzhledem k nadmořské výšce. Vyplatí se i projížďka po Rossfeldpanora­mastrasse (mýto), u které středisko leží. Středisko je přístupné i kyvadlovými autobusy, které umožňují sjezd až do Oberau (6 km) a výjezd zpět. Výhodné v rámci skipasu Berchtesgadener­land, v němž je zahrnuto i mýto.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Tři modré sjezdovky obsluhované dvoukotvou, z nichž jedna je spíše pro začátečnické lyžařské kurzy (téměř na rovince). Dlouhý je však sjezd až do Oberau, který může mít při dostatku sněhu až 6 km. (Vždy je přitom označeno, kam až se dá sjet, a bývá to u zastávky autobusu, který jezdí co půl hodiny.) Některé úseky (lesní cesta, pole) však nejsou moc záživné a občas se musí i bruslit, pokud člověk nenabere dostatečnou rychlost v horních partiích. Jako celek je to však dobrý zážitek. Stoupání je využíváno i skialpinisty (včetně Bundeswehr).

Sněhové podmínky:

Pokud nikde v Berchtesgaden není sníh, tak na Rossfeldu je. A přírodní. V sezóně 2010 a 2011 ho bylo až až, ale i ve špatné sezóně 2014 bylo sněhu dost. Ráno manšestr, pokud zrovna nenapadl prašan. Vzhledem k orientaci svahů spíše severně však během dne ani moc neodtával (samozřejmě vyjma dolních partií sjezdu).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tři dvoukotvy, z nichž jedna je spíše pro kurzy.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve špatné sezóně je to jedno z mála míst, kde se dá v Berchtesgadenu dobře lyžovat, takže lidí více, ale přesto jen s kratším čekáním u vleků.

Občerstvení a aprés-ski:

Skihütte uprostřed nabízí polévky i klasické bavorské speciality. Pěkná až romantická je procházka po Panoramastrasse (pokud se parkuje na horním parkovišti).

Doprava do střediska a parkování:

Buď autobusem za pár euro, nebo zdarma pro držitele karty, kterou dostane každý ubytovaný v Berchtesgaden, pokud k ní připojí i Berchtesgadener Skipass, jenž obsahuje i mýto na Rossfeldpanora­mastrasse. Jinak autem na Rossfeldpanora­mastrasse (ze dvou různých směrů), která je zpoplatněná mýtem, ale vždy perfektně upravena. Parkoviště jsou po stranách, ve třech různých úrovních, nejvýhodnější je vrchní parkoviště, nejméně výhodné střední (pod chatou), ze kterého se musí pěšky největší kus k vlekům.

+ plusy

  • Dostatek sněhu
  • Ryze přírodní sníh
  • Úžasné výhledy

- mínusy

  • Sjezdovky spíše krátké

Zajímavé odkazy

http://www.rossfeld.info

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01. - 08.02.2014  | Berchtesgadener Land

autor: Kirkous
hodnocení:

Hochschwarzeck

Středisko, které za předpokladu dostatku sněhu uspokojí milovníky delších sjezdů i ty, kdo se raději cvičí na kratších modrých. Obojí s úžasnými výhledy a s dodatečnou možností dlouhé sáňkařské dráhy. První únorový týden roku 2014 však bylo pro nedostatek sněhu zavřeno.

zobrazit celý report

01. - 08.02.2014  | Berchtesgadener Land

autor: Kirkous
hodnocení:

Götschen

Středisko s červenou sjezdovkou FIS, ale i s rodinným sjezdem a hlavně s jistotou sněhu (zasněžování).

zobrazit celý report

01. - 08.02.2014  | Berchtesgadener Land

autor: Kirkous
hodnocení:

Jenner

Největší středisko v oblasti Berchtesgadener Land, oplývající variabilitou tratí i relativní sněhovou jistotou, ve výšce od 600 do 1 800 m n. m. Svou povahou je spíše pro náročnější než pro rodinné lyžování.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Bad Burgstall
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 257 Kč/os.
Gasthof Hammerschmidt
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 313 Kč/os.
Hotel Sporting
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 279 Kč/os.