Turracher Höhe - aktuální report z 26.12.2014 - SNOW.CZ

Turracher Höhe | aktuální report z 26.12.2014

Turracher Höhe - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Turracher Höhe:
autor: mirjur
hodnocení:
návštěva od: 26.12.2014 do: 26.12.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Náš původní cíl byl výrazně rozsáhlejší a níže položený Bad Kleinkirchheim, jenže ten je v podstatě mimo provoz, takže Turracher Höhe (20 km od BKK) posloužil jako náhražka, ale velmi dobrá! Všechny páteřní lanovky i sjezdovky v provozu, udávaných 20 km pist každopádně bylo, jestli ne víc. Mix přírodního a umělého sněhu, nahoře místy umrzlý (dole bylo -7 st. a vál silný ledový vítr) a hladce vyfoukaný. Nicméně žádná holá místa, tráva, kamínky apod. Krásné, ale mrazivé slunečné počasí, zamrzlé Turracher See a panoramata jak z ročenky. Občerstvoven dostatek, zejména na západní polovině (Kornock), tradičně příjemná obsluha. Návštěvnost silná, což se ale vzhledem k svátkům a sněhové situaci v oblasti dalo předpokládat, fronty u hlavních lanovek tak do 5 min, nárazově, na svazích žádné velké tlačenice nebyly.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Všechny hlavní trasy dostatečně zasněženy a v provozu. Mimo provoz byly pouze některé kratší spojky, asi 3 sjezdovky na okraji střediska a v několika případech (asi dvou), kdy kolem lanovky vedou trasy po obou stranách, tak byla otevřena jen jedna.

Sněhové podmínky:

Na otevřených tratích dostatek sněhu bez holých míst. Vzhledem k mrazu a silnému ledovému větru se zejména ve vrcholových partiích (především holý Kornock) tvořily téměř ledové plotny, ale nic tragického. Rozježděnost minimální, muldy jen mírné. Aktuálně probíhalo vydatné zasněžování zejména dosud nezprovozněných pist.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Páteřní lanovky jsou kryté šestisedačky, což bylo příjemné vzhledem k větru a frontám. Panoramabahn je "duální" - střídají se na ní vždy 2 šestisedačky a 1 gondola na stejném laně a mají oddělené prostory pro nástup a výstup. Velmi dobře zvládnutý boční nástup pro jednotlivce - obsluha sleduje frontu jak ostříž a hbitě rozesílá lyžníky na volná místa, aniž by nastal zádrhel. Na kratších úsecích jsou ještě kotvy (s pomocí obsluhy) nebo poma (bez pomoci), mezi východní a západní polovinou areálu probíhá zasněženým tunelem pod hlavní silnicí vlečné lano.

Zalidněnost:

Značná. Protože Vánoce a jinde bez sněhu. Což se asi nejvíce projevilo na parkování - zaplněna samozřejmě všechna parkoviště a obě strany hlavní silnice. U lanovky Kornock byl menší dav neustále, u ostatních nárazově, to ale šestisedačky svižně zvládaly, čekání max. 5 minut.

Občerstvení a aprés-ski:

V podstatě jsem nevyužil, ale na západní polovině (Kornock, Panoramabahn) je poměrně hodně horských chat, východ je na tom hůře, tam je snad jen jedna nebo dvě. Dole u silnice lze najít i bufet s párky apod.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z jihu od BKK - poměrně strmý kopec, ale suchá silnice, takže v pohodě. Parkování viz zalidněnost. Samozřejmě žádné poplatky.

+ plusy

  • Dostatek sněhu na tu letošní mizérii
  • Krásné slunečné počasí
  • Kryté, rychlé šestisedačky
  • Panoramata, zamrzlé jezero Turracher See
  • Široká nabídka různých variant skipasů během dne

- mínusy

  • Silný vítr na hřebenech a občas i silný protivítr na některých sjezdovkách
  • Zatím ne vše v provozu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20. - 22.01.2016  | Turracher Höhe

autor: fedex11
hodnocení:

Malé, schované středisko na pomezí Korutan a Štýrska, ve všední dny málo zalidněné. Krásné výhledy na okolní vrcholy. Poměrně dlouhý příjezd, ale stojí to za to.

zobrazit celý report

07. - 09.01.2016  | Turracher Höhe

autor: emilio
hodnocení:

Stredisko sa nachádza vo výške 1 763 metrov a prezentuje sa ako rozmanitý zimný raj vždy so zasneženými svahmi až do výšky 2 205 metrov. Turacher Höhe leží medzi Korutánskom a Štajerskom.
K dispozícii je 15 lanoviek a vlekov a perfektne upravené zjazdovky.
Čerešničkou strediska je pojazdný Pist...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány  Veysonnaz
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 445 Kč/os.
Hotel Shandranj
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 985 Kč/os.
Apartmány Casa Someda
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 221 Kč/os.