Turracher Höhe - aktuální report z 01. - 03.03.2022 - SNOW.cz

Turracher Höhe aktuální report z 01. - 03.03.2022

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Turracher Höhe - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: cico
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.03.2022 do: 03.03.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko Turracher Hohe na mě udělalo velmi dobrý dojem. De facto mělo jít pouze o krátkou jedodenní zastávku na cestě z Ostravy do Bad Kleinkirchheimu, nicméně nakonec z toho byl třídenní pobyt v místě, kde se běh času příjemně zpomalí a kde se člověk cítí tak nějak dobře, i když se zrovna na lyžích neřítí do údolí. K celkově pozitivnímu dojmu nepochybně přispěly perfektní sněhové podmínky, krásné slunečné počasí a relativně malý počet lyžařů, stejně jako uklidňující atmosféra zdejších hotelů a jejich kaváren a v neposlední řadě také krásné borovicové lesy v bezprostředním okolí tohoto horského sedla, tvořícího hranici mezi spolkovými zeměmi Štýrsko a Korutany.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na východně orientovaných svazích Kornocku jsou spíše modré a do červena laděné přehledné dálnice, vhodné i pro začátečníky a za účelem výuky. Většina sjezdovek zde vede nad pásmem lesa, jsou velmi přehledné a nezáludné. V horních partiích jsou některé sjezdovky této části areálu upraveny do podoby skicrossových tratí s četnými atrakcemi.

Západně a severozápadně orientované svahy jsou položeny v průměru níže, tzn. obvykle již vedou z větší části zdejšími borovicovými lesy v průsecích, jsou o něco užší, ovšem zpravidla také zajímavější svou náročností a členitostí.

Velikou atrakcí je tzv. Seetaxi, což je čtyřkolka vybavená hrazdou pro úchop několika lyžařů, která pendluje po zamrzlém a zasněženém jezeře a usnadňuje tak přesun z jedné části areálu do druhé.

Sněhové podmínky:

Přestože denní teploty v období návštěvy již stoupaly nad nulu a dole v údolí již sníh takřka zmizel, na Turracher Hohe ho bylo zejména na sjezdovkách naprostý dostatek. Na okolních vrcholcích Nockberge bylo vidět, že letošní zima v tomto ohledu příliš štědrá nebyla, nicméně noční teploty hluboko pod bodem mrazu a vysoká nadmořská výška zajistily, že bylo prakticky až do večera jezdit na kvalitním a tvrdém podkladu, který se, tak jako v údolí, ani v pozdním odpoledni neměnil v těžký jarní firn.

Hlavní tratě ve středisku jsou i přes vysokou nadmořskou výšku samozřejmě vybaveny výkonným zasněžováním, takže nedostatečná sněhová pokrývka se zde jeví být velmi nepravděpodobná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko se ničím nevymyká. Obslužnost zajišťují především moderní šestisedačky Doppelmayr s vyhřívanými sedačkami a s průměrnou délkou kolem 1 500 m. Na jihozápadní straně střediska je jediný telemix ve středisku (Panoramabahn), který kromě červeně značené sjezdovky stejného názvu obsluhuje také sáňkařskou dráhu Nocky Flitzer s několika odvážně visutými úseky. Na východním svahu, nad hlavní silnicí, vedoucí kolem jezera, je v provozu také několik starších kotvových vleků, z nichž za zmínku stojí tzv. Engländerlift, sloužící od svého zprovoznění v 50. letech minulého století, prakticky výhradně k výuce adeptů lyžařských dovedností, pocházejících z Anglie.

Pokud jde o lyžařské zázemí, to je zde relativně méně rozvinuté, přece jen jde o horské sedlo ve výšce bezmála 1 800 m n. m., které si svůj historický komorní ráz do značné míry udrželo dodnes. Za zmínku stojí snad jen rozsáhlá a obsahově zajímavá wellnes centra ve zdejších hotelech, zejména v hotelu Hochschober a Jägerwirt.

Pokud někoho lyžování na Turracher Hohe náhodou omrzí, pak doporučuji velmi příjemnou cca půldenní procházku (tzv. Dreiseen weg), vedoucí kolem všech tří zdejších jezer (největšího Turracher See a dvou menších Černého a Zeleného jezera).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Celkově spíše nižší zalidněnost, přestože bylo krásné počasí a v okolních zemích ještě doznívaly jarní prázdniny. Menší fronty (do 5 minut čekání) se v exponovaných hodinách tvořily pouze u páteřních lanovek (např. Kornockbahn) a v některých úsecích hojně využívaných sjezdovek (např. č. 1 Kornock, resp. č. 11 Kornockschuss), nicméně stejně tak se člověk mohl už v brzkém odpoledni ocitnout na sjezdovce zcela sám (např. č. 14 Schafalmabfahrt, č. 20 FIS nebo č. 18 Marchenwald). V restauracích a barech, resp. na jejich venkovních terasách si bylo možné sednout prakticky kdykoliv během dne zcela bez problémů.

Občerstvení a aprés-ski:

Nejširší nabídka restaurací, bister a stánků s jídlem a nápoji je v údolí u dolních stanic lanovek, několik jich je pak také na obou stranách střediska u horních stanic páteřních lanovek, resp. na sjezdovkách, vedoucích podél nich. Nabídka i cenová hladina zcela srovnatelná s jakýmkoliv jiným Rakouským střediskem.

Aprés-ski bary jsou soustředěny kolem dolní stanice Kornockbahn a přibližovacího lana Maulwurf a jejich počet je celkově nižší, než je v Rakousku obvyklé. Zajímavou alternativou byla venkovní terasa Sonnalm na západně orientovaném protějším svahu, kde se dalo bez problému (a v tichu) posedět až do západu slunce.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko leží v horském sedle na silnici B 95 (Predlitz - Klagenfurt), která spojuje spolkové země Štýrsko a Korutany. V polovině března byla v celém úseku suchá a perfektně sjízdná, ve směru od Predlitz je stoupání relativně pozvolnější, naopak, ve směru na Klagenfurt je silnice v úseku Turracher Hohe - Ebene Reichenau skutečně velmi strmá (místy až 23 %) a určitě je dobré přibržďovat spíše motorem...

Parkování je na veřejných parkovištích ve středisku bezplatné, parkovat se bez problémů dá také podél silnice na obou stranách, přičemž místa bylo dost i kolem poledne.

+ plusy

 • Vysoká nadmořská výška
 • Kvalita sněhu
 • Určitá exkluzivita střediska
 • Dostupnost z e severovýchodu ČR
 • Relativně vyšší jistota slunečného počasí

- mínusy

 • Vyšší ceny
 • Méně náročnějších, zejména černých sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

10. - 12.04.2022  | Turracher Höhe

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Lyžiarske stredisko Turracher Höhe sa nachádza na náhornej plošine v pohorí Nockbergen, vysoká poloha zaručuje výborné snehové podmienky až do konca apríla. Silnými stránkami tohto rezortu sú jednoznačne nadmorská výška, široké zjazdovky a istota dobrých snehových podmienok. V tomto období úžasná ly...

10.03.2022  | Turracher Höhe

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Už není mnoho rakouských skirezortů, kde jsme ještě nebyli. Ale toto středisko nás naprosto uchvátilo péčí o zákazníka i lyžováním. Moderní lanovky, několik snowparků a skicrossů. FIS sjezdovka je naprostá pecka. Kolem sjezdovky krásné borovice, nikde žádné sítě ani žíněnky. A třešničkou na dortu je...

12.02.2020  | Turracher Höhe

 • autor: vzdarsky
 • hodnocení:

Středisko je velice malebné kolem jezera ve výšce 1 600 m a moderně vybavené. Nám vyšlo i počasí a skoro celý den svítilo sluníčko, jen je zde vyšší riziko větru. Potěšily nás dvě místní atrakce: 1) přejezd mezi oběma částmi areálu přes jezero za skútrem a 2) lyžařský komorník (Pistenbuttler), který...

01.02.2020  | Turracher Höhe

 • autor: Bobulini
 • hodnocení:

Rád vyzkouším méně profláklá střediska v přijatelné dojezdové vzdálenosti. Sedlem jsem párkrát projížděl a místu se nedá upřít půvab, tak jsem očekával příjemnou víkendovou lyžovačku. Bohužel tento nápad v tu dobu mělo asi půl Slovinska, zřejmě pololetní prázdniny jsou všude v okolních zemích a octl...

19. - 22.02.2019  | Turracher Höhe

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Stredisko Turracher Hohe patrí medzi moje obľúbené strediská, je trochu skryté v strede Rakúska, ale o to malebnejšie a veľmi príjemné. Stredisko sa nachádza v sedle pri zamrznutom jazere, cez ktoré vás preváža snežný skúter, abyste si ušetrili sily na lyžovanie.
V stredisku každý deň stretnete na...

19.01.2018  | Turracher Höhe

 • autor: zemlo
 • hodnocení:

Turracher Höhe jsme navštívili v pátek jako první středisko z našeho třídeního pobytu v Rakousku. Středisko nás přivítalo ne zrovna vlídným počasím, kdy ráno poměrně silně sněžilo a viditelnost v nejvyšších partiích byla špatná. Odpoledne, kdy se vyjasnilo, pak vítr vyřadil na 2 hodiny z provozu lan...

20. - 22.01.2016  | Turracher Höhe

 • autor: fedex11
 • hodnocení:

Malé, schované středisko na pomezí Korutan a Štýrska, ve všední dny málo zalidněné. Krásné výhledy na okolní vrcholy. Poměrně dlouhý příjezd, ale stojí to za to.

07. - 09.01.2016  | Turracher Höhe

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Stredisko sa nachádza vo výške 1 763 metrov a prezentuje sa ako rozmanitý zimný raj vždy so zasneženými svahmi až do výšky 2 205 metrov. Turacher Höhe leží medzi Korutánskom a Štajerskom.
K dispozícii je 15 lanoviek a vlekov a perfektne upravené zjazdovky.
Čerešničkou strediska je pojazdný Pist...

26.12.2014  | Turracher Höhe

 • autor: mirjur
 • hodnocení:

Náš původní cíl byl výrazně rozsáhlejší a níže položený Bad Kleinkirchheim, jenže ten je v podstatě mimo provoz, takže Turracher Höhe (20 km od BKK) posloužil jako náhražka, ale velmi dobrá! Všechny páteřní lanovky i sjezdovky v provozu, udávaných 20 km pist každopádně bylo, jestli ne víc. Mix příro...

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 33