Telnice - aktuální report z 01.02.2015 - Telnice - - SNOW.cz

Telnice | aktuální report z 01.02.2015

Telnice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Krušné hory

průměrné hodnocení Telnice:
autor: Vaso
hodnocení:
návštěva od: 01.02.2015 do: 01.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jel jsem s manželkou po letech zkontrolovat areál mého lyžařského zrození a dvousedačku, na které jsem jezdil před pár lety v Lenzerheide ve Švýcarsku (místo jejího původu). Na Telnici jsem byl zvyklý na cokoli, opět nezklamali.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky žádný posun. Asi kilometrová páteřní červená trať Macháček - dvojí se do dvou ramen, kolem ní modrá Turistická. Areál ještě disponuje pěknými cvičnými svahy. Značení se zlepšilo, to ovšem nažene snowboarďáky na tzv. Děčíňák, kde jde spíše o jízdu na borůvčí a všelikém podrostu. Nesmyslně uzavřená trať Slalomák - vždy ho vysněžit uměli, dnes by ho stačilo přejet rolbou, jen chtít.

Sněhové podmínky:

Jak jsem jednou prohlásil - na Telnici je sněhu škoda. Mám zkušenosti, že na 15-20 cm jsem si tam zalyžoval lépe, než když hlásají půl metr - moc často ho tam nemaj, tak rolbař asi neví co sním. Tristní podmínky na oficiálně otevřené trati Turistická (foto), ale i jinde spousta kamenů. Část sjezdovky Buben děsivě zrolbovaná - jen prostředek, a to ještě špatně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jedna dvojsedačka je nespasí, byť je rychlá (se zpomalením) a obsluha dělá, co může, aby nikdo nejel sám. Hned vedle stojí starý poma vlek na Slalomák, na kterém bůhví proč nemají navěšené závěsy (Slalomák letos asi nepojede i při 3 metrech sněhu). Další stařičkou kotvu, tzv. pětistovku, podřízli už před lety - o víkendech vždy pěkně vykrývala část kapacit.

Zalidněnost:

No a to byla třešinka na shnilém dortu. Byla neděle, beru. Kolem jsou velká města, beru. Fronta na LD sahala k pokladnám a byla na dobrých 20 minut. Právě v tento den má být v nabídce celá kapacita areálu a pekelně chyběla výše popsaná zařízení.

Občerstvení a aprés-ski:

Nemohu posoudit, na horní stanici jsme využili stolu venku a občerstvili se z vlastního.

Doprava do střediska a parkování:

Přes obec Telnice po slušné údolní silničce. Parkování zdarma. Odjezd z areálu byl také v duchu fronty - zaparkovaná auta se nedalo objet.

+ plusy

  • repasovaná rychlá LD
  • pěkné cvičné svahy
  • levnější areál

- mínusy

  • areál nepouští zařízení, které má k dispozici
  • vleky ubývají
  • areál lže o svých podmínkách a pouští lidi na kamenné tratě bez upozornění
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.02.2019  | Telnice

autor: 0ndra
hodnocení:

Jediný mrazivý den v horizontu minimálně dalšího týdne byl skoro jedinou šancí na (poslední?) pravé zimní lyžování. A jelikož byla sobota, rozhodl jsem se pro menší a neznámou Telnici. Paradoxně jsem zde byl teprve poprvé, přestože se pro mě jedná hned po Monínci a možná Ještědu o nejbližší skiareál...

zobrazit celý report

16.02.2018  | Telnice

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Celá východní část Krušných hor je letos téměř bez přírodního sněhu. Ve středně velkých areálech, a Telnice není vyjímkou, se podařilo vysněžit sotva polovinu sjezdových tratí technickým sněhem. Středisko Telnice leží kousek nad Teplicemi a je díky dálnici velmi dobře dostupné z Prahy. Dle místních ...

zobrazit celý report

17.02.2017  | Telnice

autor: BigBang
hodnocení:

Nejvýchodnější středisko Krušných hor je domovinou zejména pro obyvatele Ústí nad Labem a přilehlých obcí. To dává najevo o víkendech, kdy je zde plno a s oblibou sem přijíždí i naši severní sousedé. Pro jednodenní lyžování se se zprovozněním posledního úseku D8 otevírají nové možnosti i pro lyžaře ...

zobrazit celý report

12. - 13.02.2017  | Telnice

autor: sparrow1
hodnocení:

Malé středisko perfektně dostupné z dálnice. Vhodné na den, maximálně dva.

zobrazit celý report

04.03.2015  | Telnice

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

Zimní středisko v Zadní Telnici je ideálním místem na jednodenní nebo i víkendový pobyt na lyžích. A to nejen sjezdových. Na pláních nad Cvičnou loukou se dá krásně jezdit na běžkách. Je to ještě dost málo objevené středisko a díky jeho klidu a pohodě mohu doporučit k návštěvě.

zobrazit celý report

01.03.2015  | Telnice

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Krušnohorská Telnice patří papírově mezi malé areály. O to více překvapí pestrostí svých tratí, které uspokojí všechny typy lyžařů. Najdete tu i zelené tratě vhodné pro děti, a dokonce i freeridový sjezd. Navíc svou snadnou dostupností, příznivými cenami, dostatečným komfortem a osobitým kouzlem můž...

zobrazit celý report

03.01.2015  | Telnice

autor: Oski
hodnocení:

Vůbec poprvé od instalace expresní lanovky jsem se odvážil na nedalekou Telnici.
Překvapení číslo 1: příjemní dva chlapíci, kteří organizují parkování - vedle nás zaparkoval někdo dost daleko, tak k němu přišel jeden a slušně požádal, aby zaparkoval blíž kvůli ostatním. Ten bez mrknutí poslechl. ...

zobrazit celý report

23.02.2014  | Telnice

autor: ja
hodnocení:
+ Podstatné zlepšení proti minulým letům. Přibyla rychlá dvojsedačka. Perfektně upravený technický sníh (Macháček + Nová). Prostorné parkoviště. - Zavřený černý Slalomák pro nedostatek sněhu. Nic moc občerstvení a sociální zařízení.

Lyžařské zájezdy

Erlengrund Resort - Camping, App. & Bungalows
Orientační cena za noc vč. skipasu 3 128 Kč/os.
Hotel Corona
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 776 Kč/os.
Apartmány Sotto Il Melo
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 038 Kč/os.