Horní Vltavice - Nad Kovárnou - aktuální report z 13.02.2015 - SNOW.cz

Horní Vltavice - Nad Kovárnou aktuální report z 13.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Šumava

Horní Vltavice - Nad Kovárnou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: garry
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.02.2015 do: 13.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Využil jsem možnost zalyžovat si zadarmo v malém šumavském skiareálu Horní Vltavice. Kamarád ze Strakonic mě vzal autem a Šumava nás uvítala krásným slunečným počasím. Personál skicentra byl usměvavý, ochotný, a tak to nemělo chybu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skiareál disponuje 400 m dlouhou červenou sjezdovkou. Vrchní horní část je užší a prudší, po zhruba 150 m se rozšiřuje napravo snowparkem a nalevo rozličným terénem s možným přejezdem na modrou dětskou sjezdovku s dětskými vleky.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky nebyly úplně ideální. Střed červené sjezdovky byl zledovatělý. Sjezdovka by potřebovala více uměle zasněžit a urolbovat, ale chápu, že pro malé středisko to je drahá záležitost. Na druhou stranu hůře upravená sjezdovka je vyvážená klidem a krásným výhledem. Navíc se zledovatělá místa dají objet a lyžař se procvičí i na né úplně dokonalém terénu. Letos je Šumava na sníh skoupá, a kdyby zasněžilo, je vše jinak.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Skiareál je vybaven jednou 400 m dlouhou Tatrapomou a dvěmi dětskými vleky.

Zalidněnost:

Skiareál byl téměř prázdný, zaplněný hlavně rodiči s dětmi.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení Šachovnice se nachází přímo u pokladny. Trochu mě zarazilo, že místo na nabídkové desce napsaném pivu Kozel 11 jsem dostal Gambrinus 10 v plechovce, navíc za jinou cenu a že neměli v nabídce dnes všude zcela běžné nealkoholické pivo. Z limonád byla cola v plechovce a ještě navíc teplá.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta ze Strakonic byla bez problémů, suchá a bez sněhu. Parkoviště skiareálu se nachází přímo pod sjezdovkami a je zdarma, což jistě potěší :-).

+ plusy

 • Klidné lyžařské středisko
 • usměvavý a ochotný personál
 • parkování zdarma
 • lyžování zdarma s časopisem SNOW

- mínusy

 • chtělo by zlepšit občerstvení
 • ledové plotny na červené sjezdovce
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

07.02.2016  | Horní Vltavice - Nad Kovárnou

 • autor: Jerremy
 • hodnocení:
Areál jsme navštívili díky časopisu SNOW. Ráno bylo na sjezdovce pár ledových ploten, hlavně v horní části, ale během dne paráda. Sjezdovka je vhodná hlavně pro rodiče s dětmi. Od prostřední části je svah široký a velmi příjemný pro sjezd. Ceny skipasu považuji za lidové. U pokladny bufet s fajn obsluhou, k dispozici nové a čisté toalety. Rodiče klidně můžou sedět na kávě a sledovat, co dělají dětičky na sjezdovce. Pro mě jako snowboardistu je problém rovná tatrapoma, kterou je sjezdovka vybavena. Úzká dráha výjezdu (přičítám nedostatku sněhu) s vyježděnými kolejemi od lyží mi nedovolovala vyjet na prkně až nahoru (jen v pár případech). Jinak doporučuju. Malé a příjemné!

02.02.2014  | Horní Vltavice - Nad Kovárnou

 • autor: rakvarka
 • hodnocení:
Příjemný areál jsme navštívili o pololetních prázdninách. Navzdory termínu byla návštěvnost velmi nízká. Ráno bylo na svahu pár ledových ploten, vzhledem k teplému dni ale svah měkkl a bylo to příjemné poježdění. Byly chvíle, kdy jsem to valila sjezdovkou dolů úplně sama. Areál doporučuji rodinám s dětmi - svah je pro ně tak akorát, pro méně zdatné zde jezdí ještě jeden kratší vlek na výukovém svahu. Přímo u dojezdu je malý bufet s příjemnou obsluhou, kde si můžete v klidu vychutnat kávu a okny pozorovat, jak Vaše ratolesti řádí na sjezdovce.

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Horní Vltavice - Nad Kovárnou

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 3