Lenzerheide - aktuální report z 09. - 10.03.2017 - SNOW.cz

Lenzerheide aktuální report z 09. - 10.03.2017

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

Lenzerheide - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.03.2017 do: 10.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lenzerheide je samo o sobě hodně rozlehlé a roztahané, díky čemuž nabízí řadu liduprázdných zákoutí i rozličná panoramata. I přes případnou nepřízeň počasí pak slibuje sněhovou jistotu - jeden propršený den tu nic neznamená.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky se rozprostírají po obou stranách údolí, tedy po východních i západních svazích, díky čemuž je možné se stěhovat spolu se sluníčkem a skoro celý den si užívat tvrdších sjezdovek. Převažují modré, hlavně na svahu ležícím západně od města, některé z nich jsou v podstatě jen přejezdové cesty, ale dá se tu najít řada širokých dlouhých carvingových dálnic. Jelikož jsou sjezdovky od rána nastaveny slunečním paprskům, dříve měknou a některé dojezdy k dolním stanicím, především k sedačce Tgantieni, by dle mého měly být už dávno uzavřené, místy jsou úplně bez sněhu a není to nijak označené...
Na protisvahu pak převažují červené, mezi nimiž vyniká jediná sjezdovka vedoucí z nejvyššího vrcholu Parpaner Rothorn - je hodně členitá a zpestřená o galerii přistavěnou ke strmé skále. Na této straně údolí najdeme i černou svěťákovou Silvano Beltrametti, která ale byla v době naší návštěvy zavřená.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky proměnlivé. V noci ze středy na čtvrtek připadlo v závislosti na nadmořské výšce cca 10 až 30 cm sněhu a sněžilo i ráno. Čerstvě napadlý sníh zůstal ležet na večer upravených sjezdovkách, takže ráno se dalo lyžovat v prašanu i s jistotou rovného podkladu. Sněžilo i ráno, ale během dopoledne přešel mokrý sníh v déšť. Prašan velmi rychle ztěžknul a brzdil tak, že se v něm nedalo jet. Déšť spolu s těžkým hlubokým sněhem nás vyhnal už po obědě, takže kdy přesně déšť ustal si nejsem jistá. Následující den nás naopak uvítalo polojasno a manšestr na sjezdovkách. Odpoledne ale byly všechny strmější sjezdovky samá boule. I přes uvedené výkyvy počasí je ale dostatek sněhu na všech sjezdovkách i mimo ně, vyjma dojezdu k dolní stanici sedačkové lanovky Tgantieni.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V Lenzerheide najdeme v podstatě výhradně sedačkové lanovky - řada z nich jsou starší třísedačky, u kterých se za pátečního hezkého počasí tvořily menší fronty, ostatní sedačky jsou novější a s krytem. Kabinkovou, resp. kabinovou lanovku najdeme jen pod Rothornem.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ve čtvrtek zřejmě kvůli počasí naprosto nulová, v pátek se pak u několika sedačkových lanovek tvořila menší fronta, vše ale určitě do 5 minut a vždycky se někde v blízkosti našla jiná lanovka, která byla bez čekání.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezdová silnice po oba dny mokrá. Parkování na parkovišti v Lenzerheide u dolní stanice kabinkové lanovky za 5 CHF na den.

+ plusy

 • Propojení Arosy a Lenzerheide
 • Převažují sedačkové lanovky, takže v podstatě není celý den nutné sundat lyže
 • Široké a dlouhé sjezdovky, převážně modré a červené

- mínusy

 • Rozlehlý areál a tedy zdlouhavější přejezdy
 • Při dešti je ponechání čerstvě napadlého sněhu na sjezdovkách problém - z prašanu se stane mokrá kaše a jen přibývá pádů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.01.2015  | Lenzerheide

 • autor: Petr Socha - SNOW
 • hodnocení:
Lednová nadílka proměnila středisko v ráj. Vše ideální a mimo víkend všude volno!

20.01.2015  | Lenzerheide

 • autor: Ales1
 • hodnocení:

Jak jsem uvedl v reportu z Davosu (19.1.), platí samozřejmě i v Lenzerheide, že pro milovníky lyžování ve Švýcarsku bylo prudké posílení švýcarského franku ve čtvrtek 15.1. o 38 % vůči euru ledovou sprchou. Přestože se měny po týdnu ustálily (posílení cca o 20 %), celkový pobyt a ceny skipasů citeln...

21. - 26.03.2011  | Lenzerheide

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Méně známé švýcarské středisko Lenzerheide se 155 km sjezdovek se nedávno připomnělo pořadatelstvím finále Světového poháru, jinak je ale na švýcarské poměry celkem „obyčejné“, neboť nedisponuje žádnou horskou ani technickou atrakcí světového významu. Náhorní plošinu s letovisky Parpan, Valbella a L...

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

Buková hora

SNOW tipy