Žacléř - Prkenný Důl - aktuální report z 14. - 15.02.2015 - SNOW.cz

Žacléř - Prkenný Důl aktuální report z 14. - 15.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Žacléř - Prkenný Důl - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Myval
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2015 do: 15.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

O víkendu jsem se rozhodl vzít Lušťovky na výlet do jejich rodiště. Byli jsme u kamarádů na chalupě kousek od Žacléře, takže byla možnost navštívit místní malý lyžařský areál. Obával jsem se velké zalidněnosti a front (víkend, vrcholná sezóna, jarní prázdniny, 5 km do Polska, ...), ale naštěstí se nic takového nekonalo. A opravdu jsem potkal na kopci mnohem víc lyží zn. Lusti než v jiném středisku.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Horní část sjezdovek je dost plochá modrá pláň, dostatečně široká pro první pokusy o jízdu po hranách. Bohužel tohle funguje, jen pokud je trochu umrzlo, při pomalém mokrém sněhu je překonání této placky docela otrava. Střední část je už svižnější s rozumným sklonem a dá se tu pěkně svézt v krátkých i dlouhých obloucích. Nad lesíkem v poslední třetině se tratě rozdělují na černou, červenou a modrou. První dvě vedou rovnoběžně s vlekem přímo na "cílový buben", který má docela slušný sklon, modrá sjezdovka objíždí lesík pozvolnějším obloukem a pak se traverzem vrací k dolní stanici vleků.

Zdejší specialitou je, že tratě nejsou v terénu vyznačeny barevnými tyčemi, takže se může stát, že kochající se lyžař vyjede ze sjezdovky na neupravenou louku. Mě se naopak tenhle "pocit volnosti" docela líbil a občasné výlety mimo jsem si pěkně užíval.

Sněhové podmínky:

Podmínky byly, na tuzemské poměry poslední doby, docela dobré. Na sjezdovkách byla dostatečná vrstva sněhu, jen výjimečně se vyskytlo vydřené místo (a většinu z nich měl podle mě na triku nepozorný rolbař, protože šlo o vrcholky terénních zlomů). I mimo sjezdovky byla rozumná vrstva sněhu, sice ne moc hluboká, ale sjízdná, protože se jednalo o starší těžký sníh, takže nehrozilo "prošlápnutí na trávu".

V sobotu byla kvalita sněhu lepší, bylo celý den pod nulou a sníh příjemně umrzlý a rychlý. V neděli se oteplilo, sice vysvitlo sluníčko, ale kvalita povrchu utrpěla. Na placaté horní části byl sníh nepříjemně pomalý a všude byl už v 11 h povrch dost rozježděný. Naštěstí se nikde nevytvořily nepříjemné boule, jen rozježděná oranice, ve které se dalo pořád docela pěkně lyžovat.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko je docela malé, i na české poměry. Tvoří jej 4 vleky - jeden miniaturní dětský pro nejmenší začátečníky, jeden 500m dlouhý v jižní části svahu (nebyl v provozu) a "páteřní" 1 000m souběžná kotva a poma. U dolní stanice těchto dvou vleků se nachází taky hospoda, bufet, půjčovna a pokladna. Žádný extrémní luxus, ale pokud si člověk přijede zalyžovat a ne si jen "vozit zadek" na sedačkové lanovce, tak bude spokojen.

Zalidněnost:

Velice mile mě překvapila malá zalidněnost, jak na sjezdovkách, tak i dole u vleku. Jen jednou se na chvíli vytvořila asi 3-4minutová fronta, jinak se celé dva dny jezdilo velmi svižně a bez čekání. Ani na sjezdovce nebyl žádný nával, občas se bylo potřeba vyhnout nějakému dětskému družstvu, ale těch naštěstí nebylo moc a šířka tratí byla dostatečná pro všechny. Logicky zde bylo vyšší procento Poláků.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsem jak kamennou hospodu, tak i bufet u dolní stanice vleků. V hospodě byla kolem poledne trochu nouze o místa k sezení, ale stačilo si ještě jednou sjet kopec a bylo vyřešeno. Obsluha příjemná a rychlá, sortiment, kvalita a ceny v mezích průměru. Aprés-ski jsme si dali až na chalupě.

Doprava do střediska a parkování:

Přímo pod střediskem je parkoviště, bohužel poměrně malé, takže kdo přijede o víkendu po desáté hodině, tak bude asi hledat místo k parkování někde v okolí. Do areálu prý taky zajíždí autobus ze Žacléře, ale jeho služby jsme nevyužili.

+ plusy

 • Málo lidí, žádné fronty
 • Široké sjezdovky, v dolní části i se slušným sklonem
 • Klidná a pohodová atmosféra

- mínusy

 • Malá kapacita parkoviště
 • Placatá horní třetina sjezdovek
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

27.01.2019  | Žacléř - Prkenný Důl

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Poprvé jsme zavítali do střediska Arrakis v Prkenném Dole a byli jsme mile překvapeni. Sportovnější sjezdovky, minimum lidí i během víkendu a lidová cena za lyžování. Škoda jen toho počasí, to se nevydařilo.

22.12.2017  | Žacléř - Prkenný Důl

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Dnes jsem zavítal do střediska v západních Krkonoších v Prkenném Dole, které je pro lyžaře zatím zavřené! Snad se otevře již zítra dle sdělení pracovníků, kteří montovali kotvy na lano vleku. Sjezdovky jsou již urolbované a připravené pro první lyžaře. Také je zde kolem hlavního parkoviště složená s...

02.02.2017  | Žacléř - Prkenný Důl

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po několika týdnech od mé poslední návštěvy vyrážím do nejvýchodnějšího střediska Krkonoš - "Prkeňáku". Od mé poslední návštevy mezi svátky, kdy se jezdilo jen na 500 metrech, je nyní díky vydatnému sněžení z prvních lednových dnů v provozu celý areál, a proto se jezdí za ceny hlavní sezóny. V provo...

30.12.2016  | Žacléř - Prkenný Důl

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Tak jsem dnes navštívil nejzápadnější lyžařský středisko Krkonoš, tedy Žacléř - Prkenný důl. Přišlo mě, že se tady zastavil čas. Nebyl jsem zde několik let a moc se toho nezměnilo. Žádné viditelné novinky se nekonaly. Areál jezdí s 20procentní slevou na celeodení skipas, protože je v provozu jen 500...

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 15
Otevřené sjezdovky 0 z 20