Madonna di Campiglio - aktuální report z 28.02. - 07.03.2015 - SNOW.CZ

Madonna di Campiglio | aktuální report z 28.02. - 07.03.2015

Madonna di Campiglio - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Madonna di Campiglio:
autor: Demon
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2015 do: 07.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V několika recenzích zmiňované časté zastavování lanovek se nekonalo, celkem se se mnou za týden lanovka zastavila tak desetkrát, což nijak nevybočuje z průměru, takže v tomhle ohledu bez problémů. Navíc vždy způsobeno buď pádem lyžaře na koberci, nebo pozdním vjezdem lyžaře za zábrany, s čímž asi provozovatel lanovky mnoho nenadělá. Je pravda, že je ve středisku ještě poměrně dost starších dvousedaček, ale nepřekonatelný problém to taky není.
Celkově bych Madonnu hodnotil přibližně na stejné úrovni jako Tonale nebo Alpe Cermis...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Kombinace širokých upravených dálnic spíš do modra než do červena s několika poctivými 70% černými sešupy, ale minimálně do oběda vždy perfektně upravenými. Na několika sjezdovkách na Pradalagu vydržel manžestr dokonce až do pozdního odpoledne.

Sněhové podmínky:

Jedním slovem vynikající. Přes dva metry sněhu nahoře a stále ještě dostatečný půlmetr dole zajistily, že se za celý týden ani přes intenzitu sluníčka nikde neobjevila vydřená místa ani plotny. Tedy až na jednu asi 100 metrů dlouhou část sjezdovky č. 54 v její nejspodnější části.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinky jsou nové, jediný vlek jsem za celý týden nepoužil, překvapilo několik hodně postarších dvousedaček na Monte Spinale i na Worldcupové sjezdovce 3tre. Takové už se ani v Čechách nevidí...

Zalidněnost:

O víkendech lidí víc, ale zalidněnosti českých středisek se to zdaleka neblížilo, přes týden až na naprosté vyjímky zcela bez front. Ráno kolem deváté snad jen u lanovky na Grosté čekání do pěti minut.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení mírně dražší - Spritz za 4,5 €, Bombardino, čokoláda za 5 €, pivo za 6 €, ale ve vedlejší (a prý levnější) Folgaridě se liší jen o nepatrné 0,5 - 1 €. Nejčastěji jsme se občerstvovali na Rif. Boch pod Passo Grosté. V hotelu jsme měli bazén, saunu, páru i posilovnu, takže jsme žádné další aktivity nevyhledávali. Restaurace doporučuji zamlouvat předem, na blind hrozí časté odmítání.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava tentokrát naprosto bez problémů, zcela bez každoročních kolon, parkování ve středisku za poplatek 3 - 3,5 € na den, v hotelové garáži zdarma. Skibusy za poplatek 2 € na den nebo 10 € za týden, osobně jsme je jeden den využili, ale kromě nás jsem neviděl nikoho platit a ani po nás lístek nikdo nevyžadoval...

+ plusy

  • Dostatek sněhu
  • Široké sjezdovky
  • Luxusní počasí
  • Absence front

- mínusy

  • Až příliš modré sjezdovky, spíš tedy do zelena
  • Dražší středisko
  • Některé veteránské sedačky
  • Pouze jeden "supermarket"
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 21.03.2017  | Madonna di Campiglio

autor: Kubino88
hodnocení:
Po několikerých návštěvách všemožných středisek v severních Dolomitech jsme tentokrát vyrazili do Marillevy a Madonny a musím uznat, že to nebyla vůbec špatná volba. Celé středisko Folgarida Marilleva Madonna di Campiglio Pinzolo zaslouží srovnání se špičkovými středisky typu Val Gardena či Kronplatz. I přes malé množství sněhu v celé Itálii byly prakticky všechny sjezdovky v areálech pokryty dostatečným množstvím sněhu, nízko položené Pinzolo bylo již v poledních hodinách silně zboulované, nicméně oproti samotné Madonně zase prakticky celý den bez lidí. Na slunečných pláních Grosté (i vzhledem k nevhodné koncepci lanovek) fronty na cca 5-10 min, zalidněnost sjezdovek velká. Na protějších svazích pod Cinque Laghi a Pradalagem se daly i v ospoledních hodinách najít zbytky manšestru. Pomalá trojsedačka z Madonny na Monte Vigo, kterou musí absolvovat každý při návratu do Marillevy, bude v příštím roce nahrazena rychlou čtyřsedačkou s bublinou.

13. - 15.03.2017  | Madonna di Campiglio

autor: janousekml
hodnocení:

Českými rodinami hojně navštěvované středisko s přibližně 70 kilometry sjezdovek. Působí příjemným dojmem. Možnost ubytování v nedaleké Marillevě.

zobrazit celý report

20. - 27.01.2017  | Madonna di Campiglio

autor: korsičan
hodnocení:

Snad jen naprostá absence přírodního sněhu, jinak není z lyžařského hlediska co vytknout.

zobrazit celý report

26. - 27.01.2015  | Madonna di Campiglio

autor: hans
hodnocení:

Super top středisko. All in one ve všech směrech. Bohužel jsme měli pouze 2denní skipas do Madonny v rámci Marillevy Folgaridy. Ale i tak to stálo za to. Pokud budete bydlet v Marillevě, určitě se vyplatí koupit ho na celý týden a jezdit tam.

zobrazit celý report

21. - 28.01.2015  | Madonna di Campiglio

autor: korsičan
hodnocení:

Krásné středisko, plné širokých a přehledných sjezdovek všech barev. Ještě krásnější horská kulisa, která se neokouká. Bohužel celkový dojem totálně sráží nefunkční systém lanovek.

zobrazit celý report

24.02.2014  | Madonna di Campiglio

autor: Milka
hodnocení:

Madonna di Campiglio je středem celé oblasti Dolomiti di Brenta. V jejím okolí se nacházejí rozličné sjezdovky, podle potřeby vždy najdete nějakou vhodnou ve stínu nebo na sluníčku a s požadovaným sklonem. Lanovkami a sjezdovkami je k Madonně připojená ještě Folgarida/Marilleva a Pinzolo. Trochu hor...

zobrazit celý report

16.03.2012  | Madonna di Campiglio

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Madonna di Campiglio je obklopena rozmanitými terény, rozprostírajícími se na poměrně velké ploše s četnými přejezdy, nicméně pečlivě propojenými. A alespoň jejich provázanost lanovkami je zřejmě nejlepší, jaká může být – jediné, co chybí, je přímé spojení lokalit Pradalago a Spinale. Jarním neduhem...

zobrazit celý report