Superdevoluy - aktuální report z 14. - 21.03.2015 - SNOW.cz

Superdevoluy aktuální report z 14. - 21.03.2015

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Jižní Alpy

Superdevoluy - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: K2 cigi
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.03.2015 do: 21.03.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařské středisko na jihu francouzských Alp, vhodné pro začínající a středně pokročilé lyžaře.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Většina sedačkových lanovek vás vyveze na převážně modré sjezdovky. Většina modrých sjezdovek je však s dostatečným spádem a občasnými "červenými" úseky. Naše nejoblíbenější byla Télémix fontettes z údolí la Joue du loup. V současných podmínkách bylo pouze pár červených sjezdovek s vyhovujícími sněhovými podmínkami (Lagopédes, Vallon la fille). Černé sjezdovky vedoucí z vrcholu Le Pierra byly upravené, velmi prudké. Pokud jste vyjeli až nahoru za výhledy a necítíte se na černou, nebo jste vyznavači freeridu, ideálním řešením je sjezd levým údolím ke stanici pomy Plattes d´Agnieres.
Ve středisku také jeden snowpark a trasa na skicross, ve snowparku skoky od malých po velké, označené dle pokročilosti. Jinak asi 2 zábradlí.

Sněhové podmínky:

V sobotu 14.3. připadlo dost čerstvého sněhu, ze kterého středisko těžilo celý týden, ale sněhu postupně ubývalo, na sjezdovkách zejména v nižších polohách se začalo objevovat kamení a vydřená místa. Freeride v úvodu týdne možný kdekoli, nyní již pouze na nejvyšších místech, jinde už mokrý sníh či tvrdá krusta.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky mírné zklamání, pouze 4-5 otevřených sedaček v provozu, zejména při větru krytá sedačka či kabinka chybí. Ve zbytku areálu pouze pomy, a to i na úplný vrchol hory, kde vás poma táhne podél černých sjezdovek, zejména pro muže a ty, co by si po černé rádi odpočinuli, nic příjemného. Dále pro pěší turisty povolené pouze sedačky z dolních stanic, takže bez nároku na nějaké dechberoucí výhledy.
Start lanovek 9:30 - dost pozdě při současných sněhových podmínkách.

Zalidněnost:

Nyní ke konci sezony minimální, čekací doby na lanovky prakticky nulové. Pouze na spodní lanovce TSD Jas při zúžení do lesní části občas více lyžařů na metr čvereční.

Občerstvení a aprés-ski:

Na areál "pouze" 3 restaurace na svahu, nyní při malé návštěvnosti dostatečné, vždy bylo kam sednout, ale ve vrcholu sezony o komfortu pochybuji, zejména při 4 kabinkách suchých společných toalet při největších z restaurací. Také pouze v největší z restaurací při dolní stanici TSD Festoure vám kávu přinesou v keramice a pivo ve skle, jinak se připravte na stolování z plastového nádobí. Jinak při dolních stanicích sedaček je restaurací jistě dostatek, ale v lyžácích trochu z ruky.
Ceny mírně vyšší - pivo 6 eur, lasagne 15 eur, pizza 12 eur, senvdič kolem 7 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Jeli jsme autobusem, do střediska samozřejmě užší silnice, spousta zatáček, ve středisku se zdálo být parkovacích míst dostatek, ale opět nejsem schopen posoudit situaci na vrcholu sezony.

+ plusy

 • Hezké výhledy
 • V závěru sezony bez lidí

- mínusy

 • Nekryté lanovky!
 • Při nižší nadmořské výšce a jižnější poloze již v březnu sníh rychle měkně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24.01.2020  | Superdevoluy

 • autor: nbxnbx
 • hodnocení:

Středisko, které je našimi cestovkami zcela opomíjené, je velmi hezké pro rodiny, ale něco si tu najdou všichni, kteří mají rádi zimní sporty. Bohužel jsem zažil ve středisku poměrně málo sněhu, přesto se mi moc líbilo. Jsou tady moc hezké terény i pro skialpy, ale do volného terénu jsem raději neje...

04. - 12.03.2016  | Superdevoluy

 • autor: Topolik
 • hodnocení:

Superdevoluy v březnu 2016 byla moje první Francie, takže jsem byl plný očekávání. Celkově středisko hodnotím kladně za ideálních sněhových podmínek. Středně náročný lyžařský terén, ovšem s velkým podílem vleků. Možnost i večerní zábavy po místních klubech, bazén, tělocvična, ...

Video najdete ...

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

Flachau Wagrain Alpendorf / Snow Space

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 45
Otevřené sjezdovky 0 z 120 km