Fieberbrunn - aktuální report z 01.02.2016 - SNOW.cz

Fieberbrunn aktuální report z 01.02.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Fieberbrunn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Tesna
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2016 do: 01.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Fieberbrunn, který je od letošní sezony napojen na Skicirkus Saalbach Hinterglemmm Leogang jsem si vyhradil při návštěvě tohoto dnes zřejmě největšího rakouského areálu jeden den. Bohužel naprosto jarní počasí nám neumožnilo poznat celé středisko, ale jen jeho zlomek. Kvůli silnému větru totiž bylo zavřené horní patro sjezdovek včetně přejezdu směr Saalbach. A i když se později vítr alespoň v nižších partiích uklidnil, lanovky zůstaly nadále uzavřené.

Domnívám se, že důvodem mohla být i zcela jarní "kvalita" sněhu, kdy třeba náročný svah pod kabinkou Reckmoos Nord ve své náročné střední části nebyl viditelně vůbec upraven, tudíž provozovatelé asi neměli ani odvahu za těchto podmínek pustit lidi příliš vysoko a daleko.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dnešní lyžování se odehrávalo ve spodní části areálu přímo nad Fieberbrunnem, kdy v provozu byla z klíčových přepravních zařízení pouze 8kabinka Doischberg, první sekce pulzační kabinky (Streuboden), čtyřsedačka s bublinou Lärchfilzen a propojovací kotva.

Celý lyžařský provoz se odehrával prakticky pouze na čtyřech sjezdovkách pod příslušnými lanovkami, kdy za daných podmínek nejdéle nejsjízdnější vydržela červená F8 pod kabinou. Některé i nízko položené sjezdovky byly uzavřeny (pravá F7, F1c, F6a), takže provoz se pak ve většině odehrával na dvou červeno-modrých sjezdovkách pod čtyřsedačkou.

Sněhové podmínky:

V průběhu neděle 31.1. výrazně připadlo, ale bohužel následně se teploty výrazně zvýšily a sněžení přešlo v hustý déšť, takže výsledkem byl mokrý a velmi těžký sníh, který neměl ani v noci šanci přimrznout. Po ránu sice byly (ty otevřené) urolbované, ale sníh na nich téměř tekl, přičemž lyžování už od samotného rána připomínalo závěr sezony někde v půlce dubna. A třeba u dojezdu čtyřsedačky četa pracovníků místního areálu dokonce udělala přes sjezdovku kanál pro odvod masivně odtékající vody. Vzhledem k tomu, že kolem jedenácté se díky hustému provozu na těch pár otevřených sjezdovkách začaly tvořit boule, raději jsme lyžování zavčas zanechali.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jak jsem zmínil, otevřena byla čtyři přepravní zařízení. Osmikabinka je vcelku nmoderní a lze si v ní sednout. Naopak pulzační lanovka je na stojáka. Standardní čtyřsedačka s bublinou sice již něco pamatuje, ale není jí co vytknout (snad mimo dnes nedostatečné kapacity).

Zalidněnost:

Po ránu byla zalidněnost téměř nulová a prvních několik jízd jsme absolvovali po úplně prázdných tratích, na modré F2 jsem při první jízdě nahoru i dolů nepotkali ani živáčka. Zhruba okolo desáté se areál i přes pondělí začal solidně naplňovat a protože nebylo možné toto množství lyžařů vstřebat do celého areálu, tak se tito hromadili především u čtyřsedačky, ke pak postupně vznikala fronta okolo 10 minut. Následně pak nestíhala ani návratová spojovací kotva. Na kabinkách byl provoz plynulý.

Občerstvení a aprés-ski:

Většina občerstvení se nalézá v údolní výchozí stanici, kde je i pěkné sociální zázemí. Několik chat podél otevřených sjezdovek se v době našeho odjezdu teprve plnilo.

Doprava do střediska a parkování:

Přístup do střediska je vynikající, neboť se nalézá zhruba kilometr od hlavní údolní komunikace, kde u lanovek je několik velkých parkovišť. Ta nejbližší se i dnes zaplnila, ale dále a níže od nich bylo ještě dostatek parkovacích míst.

+ plusy

 • Dopravní dostupnost a přístup k lanovkám
 • Sympatický a zatím ne až tak komerční areál
 • Pěkné a členité červeno-modré sjezdovky ve spodní části areálu
 • Zázemí u parkovišť
 • Napojení na Saalbach Hinterglemm

- mínusy

 • Obstarožní pulzační kabinka na stojáka, navíc o dvou sekcích
 • Napojení lanovkami na Saalbach zdlouhavé
 • Limitující využití celoplošného skipasu - třeba Leogang lépe a rychleji dostupný autem než na lyžích
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.12.2019  | Fieberbrunn

 • autor: deti
 • hodnocení:

Fieberbrunn jsme navštívili díky lyžařskému propojení se sousedním Saalbachem, bez kterého by areál samostatně zřejmě neobstál v konkurenci okolních středisek a neumožnil za plnohodnotnou celodenní lyžbu.

20.03.2017  | Fieberbrunn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Po deštivém víkendu v Leogangu a Saalbachu jsme se v den odjezdu rozhodli dojet autem do Fieberbrunnu, který je sice již od loňska propojen lanovkou F9 s výše zmíněným střediskem, ale přeci jen to autem byla rychlejší varianta, jak poznat toto další středisko, kde jsme ještě nelyžovali.
První doje...

12. - 14.02.2016  | Fieberbrunn

 • autor: eva
 • hodnocení:

Fieberbrunn, lyžařské středisko se 43 km sjezdovek do nadmořské výšky 2 020 m, je letos nově přístupné na lyžích i z oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang. Dohromady tak tvoří komplex 270 km propojených tratí. Celkový dojem vynikající, jednu hvězdičku ubírám pouze kvůli kabinové lanovce vedoucí na vr...

20.01.2014  | Fieberbrunn

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Fieberbrunn se považuje za nejskrytější lyžařské středisko – ne že by o něm nikdo nevěděl, o víkendech mívá návštěvnost velmi slušnou, ale jeho sjezdovky nejsou dobře vidět z žádného silničního tahu. Mívá nejvíce přírodního sněhu z celých Kitzbühelských Alp a kromě sportovněji založených lyžařů v př...

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

Zdobnice

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 7