Fieberbrunn - lyžování - SNOW.cz
Foto

Klidné a trochu nenápadné středisko Fieberbrunn v Kitzbühelských Alpách si postupně vydobylo renomé mezi freeridery a po stavbě propojovací lanovky TirolS se stalo součástí jednoho z největších lyžařských území v Rakousku – Saalbachu. Mile překvapí svými pestrými sjezdovkami i sněhovými poměry.

Fieberbrunn - sjezdovky

44%47%9%
43 celkem sjezdovek (km)
43 zasněžování (km)
7 ski-route (km)
48 zasněžování (ha)

Fieberbrunn - lanovky a vleky

vlek
4
sedačka
1
sedačka krytá
1
kabinka
4
visutá kabina
2
14900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

830-2020 m n.m.1190 m

Mapa sjezdovek

Fieberbrunn - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Fieberbrunn - lyžování

Nad Fieberbrunnem se na poměrně malé ploše rozpíná velmi různorodý lyžařský terén. Areál by se dal rozdělit na dvě pomyslná výšková patra – první patro se rozkládá na řídce zalesněném Lärchfilzkogelu s mírnějšími až lehce sportovními tratěmi, druhé patro s vysokohorštějším duchem a strmějšími sjezdy se nachází pod vrcholem Hochhörndl. Sjezdovky jsou občas pocitově o „stupeň“ strmější, než jsou značené, přinejmenším v některých pasážích.

Z Fieberbrunnu vyjíždí k vrcholu Lärchfilzkogel pulzační kabinková lanovka – na laně se pohybují skupiny kabinek a jakmile některý dorazí do stanice, lanovka se na chvíli zastaví. Z Lärchfilzkogelu (1 645 m), střechy prvního „zalesněného“ patra areálu jsou snadno přístupné prakticky všechny sjezdovky. Terénně nejatraktivnější jsou příjemně členité a přiměřeně dlouhé modré a červené tratě podél kryté 4sedačky Lärchfilzen. Příjemné, nezáludné, načervenalé až červené jsou i sjezdy pokračující podél kabinky Doischberg do údolí. Podél spodní sekce pulzační kabinky Streuböden stéká modře značená, ve skutečnosti spíše „načervenalá“ trať – nejprve přímo po spádnici, později zmírňuje sklon svahu dlouhou širokou zatáčkou.
Náročnější lyžaře ještě více potěší druhé patro areálu, zejména lokalita Reckmoos Nord – pod kabinkou s ďábelskými rohy se řítí dlouhá, přímá a širokánská černá ranvej s velmi strmou střední pasáží. Od její horní stanice se můžete přehoupnout na opačnou, jižní stranu hřebene, kde je zapíchnut i obří špendlík, symbolizující nejskrytější lyžařské místo Alp. Horskou kotlinou Hochhörndl (2 020 m) proudí červená trať, která po strmém úvodu brzy doputuje na dno kotliny, kde již mírněji a později i poměrně úzce dotéká k nástupní stanici 4sedačky. Ještě níže pokračuje přímá, terénně členitá „černá“ červená Reckmoos Süd s kabinkovou lanovkou, podél níž lze od sezóny 2015/16 pokračovat přes údolí až do sousedního Saalbachu.
Ve Fieberbrunnu se pořádají prestižní freeridové závody série World Tour, a to ve stěně Wildseeloder, která se impozantně vyjímá zejména při pohledu z vrcholu Lärchfilzkogel.

V okolí sjezdovek je dostatek horských chat, z nichž milá je třeba Wildalplgatterl – útulná dřevěnice s poctivou domácí kuchyní a historickou výzdobou v podobě plakátů a obrazů.

V mezistanici pulzační lanovky si můžete oživit lyžařský den na dlouhé bobové dráze Timoks Coaster, jež se zavrtává do postranní kotliny.

Nedaleko Fieberbrunnu se nachází tyrolská vesnička a zároveň světové biatlonové centrum Hochfilzen, kde si můžete vyzkoušet biatlonovou střelbu nebo se třeba zdokonalit v běžkařské technice.

Fieberbrunn - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

350

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • velmi různorodé terény na malé ploše
  • propojení s megaareálem Saalbach
  • převážně rychlé lanovky
  • vynikající sněhové poměry

Minus:

  • méně lehkých dlouhých sjezdovek
  • pomalá pulzační lanovka na Lärchfilzkogel
  • nutný tranzit lanovkou při návratu z Reckmoosu

Odkazy

Zell am See Kaprun

Zell am See Kaprun

SNOW tipy