Fieberbrunn - aktuální report z 20.01.2014 - SNOW.CZ

Fieberbrunn | aktuální report z 20.01.2014

Fieberbrunn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Fieberbrunn:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 20.01.2014 do: 20.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Fieberbrunn se považuje za nejskrytější lyžařské středisko – ne že by o něm nikdo nevěděl, o víkendech mívá návštěvnost velmi slušnou, ale jeho sjezdovky nejsou dobře vidět z žádného silničního tahu. Mívá nejvíce přírodního sněhu z celých Kitzbühelských Alp a kromě sportovněji založených lyžařů v případě dobré nadílky potěší hlavně freeridery – mimoto je jedinou rakouskou zastávkou prestižní série závodů Freeride World Tour.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velmi různorodý lyžařský terén na malé ploše bez hluchých přejezdů. Dvoupatrový areál zahrnuje řídce zalesněný Lärchfilzkogel s mírnějšími až lehce sportovními tratěmi a vysokohorský Reckmoos s převážně strmými sjezdy. Krásné, lehce sportovnější a členité tratě s pohodlnou 4sedačkou Lärchfilzen, kryté řídkým lesem, jsou nejlepší volnou prvního patra, v tom druhém dominují dlouhé, přímé a dosti pročernalé tratě na severní i jižní straně Reckmoosu. Příjemné, nezáludné, načervenalé až červené jsou i tři sjezdy do údolí.

Sněhové podmínky:

Níže položená polovina areálu připomínala spíš pozdní jaro, přesto kromě jednoho sjezdu do údolí a několika variant tratí vše v provozu. Tratě jsou velmi dobře vysněžené, i když výjimečně s „čokoládovým“ sněhem nebo dokonce prosvítajícím podkladem (krátké pasáže č. 7 a 12), při běžné opatrnosti bez nebezpečí pro lyže. Ráno byly sjezdovky zmrzlé, postupně povolující až měkké, ale díky slabému provozu jen snesitelně rozježděné. Nejtrvanlivější sníh je na sjezdovce Reckmoos Nord. Místy zbývající vrstva sněhu na sjezdovkách působila, jako kdyby za týden měla končit sezóna, ale po přicházejícím ochlazení se zřejmě podaří během pár nocí kritická místa dosněžit, velmi pomůže i každých 10 cm přírodního sněhu – podmínky mohou být velmi rychle „poctivě“ zimní.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Moderní a expresní lanovky jsou na všech hlavních tazích, nejpohodlněji se jeví krytá 4sedačka Lärchfilzen. Nezvyklá je pouze jedna ze dvou přibližovacích lanovek – pulzační kabinka, provozně připomínající „ruské kolo“, neboť zastavuje i na trase mezi stanicemi. Na svahy Reckmoosu je nutné přejet krátký úsek oběma směry kabinkou.

Zalidněnost:

V pondělí příjemně všednodenně slabá, zcela bez čekání u lanovek a s neomezeným prostorem na sjezdovkách.

Občerstvení a aprés-ski:

Výbornou kuchyni i domáckou atmosféru s krásnými historickými plakáty má horská chata Wildalplgatterl.

Doprava do střediska a parkování:

Ze středu Čech lze jet buď delší, ale pohodlnější cestou přes Mnichov a Kufstein, anebo kratší, ale klikatější cestou přes Linec a Salcburk. Bezplatné parkoviště je přímo u nástupních stanic lanovek.

+ plusy

  • mnoho různorodých sjezdovek na malé ploše
  • velmi členitý terén s mnoha zákoutími
  • rychlé lanovky
  • obvykle velmi dobré sněhové poměry

- mínusy

  • chybí opravdu nenáročná a přitom dlouhá trať
  • při cestě na a z Reckmoosu krátký přejezd kabinkou

Zajímavé odkazy

Tip na ubytování: Hotel Alpine Resort Fieberbrunn**** (přímo na sjezdovce) - dvoulůžkový pokoj s polopenzí a wellness za cca 110 eur / os. a noc

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2017  | Fieberbrunn

autor: chodera
hodnocení:

Po deštivém víkendu v Leogangu a Saalbachu jsme se v den odjezdu rozhodli dojet autem do Fieberbrunnu, který je sice již od loňska propojen lanovkou F9 s výše zmíněným střediskem, ale přeci jen to autem byla rychlejší varianta, jak poznat toto další středisko, kde jsme ještě nelyžovali.
První doje...

zobrazit celý report

12. - 14.02.2016  | Fieberbrunn

autor: eva
hodnocení:

Fieberbrunn, lyžařské středisko se 43 km sjezdovek do nadmořské výšky 2 020 m, je letos nově přístupné na lyžích i z oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang. Dohromady tak tvoří komplex 270 km propojených tratí. Celkový dojem vynikající, jednu hvězdičku ubírám pouze kvůli kabinové lanovce vedoucí na vr...

zobrazit celý report

01.02.2016  | Fieberbrunn

autor: Tesna
hodnocení:

Na Fieberbrunn, který je od letošní sezony napojen na Skicirkus Saalbach Hinterglemmm Leogang jsem si vyhradil při návštěvě tohoto dnes zřejmě největšího rakouského areálu jeden den. Bohužel naprosto jarní počasí nám neumožnilo poznat celé středisko, ale jen jeho zlomek. Kvůli silnému větru totiž by...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Silvretta
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 592 Kč/os.
Berghotel Tyrol
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 509 Kč/os.
Apartmánový dům Villa dei Fiori
Orientační cena za noc vč. skipasu 970 Kč/os.